Mistrzostwa Europy 2020 / 2021

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2020 / Euro 2021 nadchodzą wielkimi krokami. Mamy nadzieję, że tym razem turniej uda się rozegrać bez żadnych perturbacji. To doskonały czas dla typerów preferujących zakłady bukmacherskie na piłkę nożną. Polscy kibice z całą pewnością pamiętają sukcesy kadry Adama Nawałki podczas Euro 2016. Czy tym razem uda nam się powtórzyć korzystny wynik? A może reprezentacja Jerzego Brzęczka osiągnie coś więcej? Kibice ze Starego Kontynentu nie mogą się już doczekać piłki reprezentacyjnej na najwyższym poziomie. Czas rozpocząć walkę o splendor i chwałę.

Zarejestruj się

GRUPY EURO 2020 / EURO 2021

Grupa A

 • flag Turcja
 • flag Włochy
 • flag Walia
 • flag Szwajcaria
 • A

Grupa B

 • flag Dania
 • flag Finlandia
 • flag Belgia
 • flag Rosja
 • B

Grupa C

 • flag Holandia
 • flag Ukraina
 • flag Austria
 • Macedonia Północna
 • C

Grupa D

 • flag Anglia
 • flag Chorwacja
 • flag Czechy
 • Szkocja
 • D

Grupa E

 • flag Hiszpania
 • flag Polska
 • flag Szwecja
 • Słowacja
 • E

Grupa F

 • flag Portugalia
 • flag Francja
 • flag Niemcy
 • Węgry
 • F

Harmonogram Euro 2020 / Euro 2021

Pierwotnie, Mistrzostwa Europy 2020 miały odbyć się w terminie 12 czerwca – 12 lipca 2020 roku. Piłkarzom na drodze stanęła pandemia koronawirusa. Turniej musiał zostać przeniesiony na przyszły rok. Wielkie otwarcie będzie miało miejsce 11 czerwca 2021 roku. Przez miesiąc będziemy mogli obserwować futbol reprezentacyjny na najwyższym poziomie. Finał odbędzie się 11 lipca 2021 roku. W Euro 2021 wezmą udział 24 reprezentacje ze Starego Kontynentu. Zaczniemy od fazy grupowej, która wyłoni 16 zespołów biorących udział w fazie play-off. Z każdej grupy wyjdą dwie najlepsze drużyny. Grono pucharowiczów uzupełnią cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Reprezentacja Polski rozegra swoje mecze: 14 czerwca ze Słowacją, 19 czerwca z Hiszpanią oraz 23 czerwca ze Szwecją.

Reprezentacja Polski na Euro 2020 / Euro 2021

Biało-Czerwoni bardzo pewnie przeszli fazę eliminacyjną i zakwalifikowali się do turnieju głównego. W ostatnim czasie, selekcjoner Jerzy Brzęczek miał okazję przetestować wielu młodych piłkarzy, którzy w większości śpiewająco przeszli ten sprawdzian i dowiedli swojej przydatności dla kadry. A zatem, już teraz ostrzymy sobie apetyty na Euro 2021. Mamy nadzieję, że reprezentacja Polski będzie w stanie zafundować nam takie same emocje jak przed pięcioma laty, gdy kadra Adama Nawałki dotarła do ćwierćfinału. Przed mistrzostwami wiemy jedno: Mamy najlepszego napastnika świata i wielu innych, bardzo dobrych piłkarzy, których stać na świetny wynik podczas Euro 2021.

Grupa Biało-Czerwonych na Euro 2020 / Euro 2021

Wstępnie możemy mówić o dużym szczęściu, ponieważ wydaje się, że nasza grupa nie należy do najtrudniejszych. Owszem, nasz zespół będzie musiał zagrać z arcytrudną Hiszpanią, ale dwaj pozostali rywale z pewnością znajdują się w zasięgu reprezentacji Polski. Na pewno większym wyzwaniem będzie Szwecja.

Emocjonujące mecze na Euro 2020/2021

Najbardziej interesująca grupą, poza grupą E, w której rywalizuje reprezentacja Polski, jest grupa F. Spokojnie możemy ją określić mianem grupy śmierci na Euro 2020/2021. Rywalizować będą tu zespoły: Niemiec, Francji, Portugalii oraz Węgier. Przed nami wiele klasowych spotkań, a zakłady bukmacherskie na te mecze będzie można obstawiać w serwisie LV BET.

Faworyci na Euro 2020 / Euro 2021

Klienci legalnego serwisu bukmacherskiego LV BET będą mieli możliwość obstawiania wszystkich meczów Mistrzostw Europy 2021. Które reprezentacje są w tym momencie wymieniane w gronie faworytów? Przede wszystkim zespoły, które zawsze uchodzą za silne, europejskie potęgi: Anglia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Belgia oraz Holandia. Silni będą również obrońcy tytułu z Euro 2016, a zatem reprezentacja Portugalii. My liczymy przede wszystkim na dobry występ reprezentacji Polski. Trzymamy kciuki, aby Biało-Czerwoni awansowali z grupy, ponieważ wtedy, uskrzydlona drużyna Jerzego Brzęczka może powalczyć o naprawdę wysokie cele.

 

Nowe zasady na Euro 2020 / Euro 2021

Warto powiedzieć kilka słów o nowych zasadach Euro 2021. Po raz pierwszy w historii, turniej nie będzie miał jednego gospodarza. Mistrzostwa zostaną rozegrane w 11 europejskich miastach: Kopenhadze, Amsterdamie, Bukareszcie, Budapeszcie, Glasgow, Monachium, Baku, Sewilli, Sankt Petersburgu, Rzymie oraz Londynie. Oczywiście ostatnie wydarzenia mogą sprawić, że format turnieju ulegnie jeszcze zmianom. Niewykluczone, że z powodu pandemii UEFA zdecyduje się na powrót do starych zasad i wybór jednego gospodarza. Ponadto, podczas Euro 2021 po raz pierwszy w historii wykorzystany zostanie system wideo weryfikacji VAR, dzięki czemu, poważne błędy sędziowskie nie będą wypaczać wyników spotkań, co zdarzało się w przeszłości.

Zakłady bukmacherskie na Euro 2020/2021

W serwisie LV BET znajdziesz bogaty wybór zakładów bukmacherskich na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Nasi klienci mogą obstawiać zwycięzcę meczu, dokładny wynik, zakłady handicap, poniżej/powyżej oraz wiele innych, emocjonujących zakładów. Ciekawą propozycją jest również obstawianie Euro 2020/2021 na żywo, podczas oglądania interesujących spotkań. O satysfakcjonujące wyniki zadba szeroka gama promocji oraz bonusów. Blog sportowy Euro 2020/2021 LV BET to miejsce, w którym znajdziesz aktualności, wyniki, a także zapowiedzi i analizy wybranych spotkań.

Euro 2020 / Euro 2021

Euro 2020 / Euro 2021 w LV BET – co warto wiedzieć o piłkarskich mistrzostwach Europy?

W czerwcu i lipcu 2021 roku miłośników piłki nożnej czeka prawdziwe święto. W tym terminie odbędą się Mistrzostwa Europy 2020/2021, które pierwotnie miały się odbyć w roku 2020, ale zostały odłożone z powodu pandemii koronawirusa. Na turnieju wystąpi również reprezentacja Polski. Blog sportowy LV BET Euro 2020/2021 to zbiór informacji związanych z finałowymi rozgrywkami o tytuł mistrza Europy w piłce nożnej. W tym miejscu sprawdzisz grupy, dowiesz się, kiedy grają Polacy, a także, które reprezentacje są wymieniane w gronie największych faworytów do turnieju.

Historia rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej

UEFA zapoczątkowała rozgrywki w 1960 roku. Odbyły się one we Francji, a udział wzięły tylko cztery drużyny, które wywalczyły awans podczas meczów kwalifikacyjnych. W pierwszym półfinale, Jugosławia wygrała z gospodarzami 5-4, natomiast ZSRR rozbiło Czechosłowację 3-0. W finale, ZSRR zwyciężyło Jugosławię 2-1, natomiast Czechosłowacja wygrała mecz o trzecie miejsce z Francją. Turniej ten odbył się pod nazwą Ligi Narodów Europy.

Od 1968 roku turniej odbywa się jako Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Od początku utrzymywana jest częstotliwość co cztery lata. W latach 1960-1976 w turnieju brały udział cztery reprezentacje. W latach 1980-1992 o prym walczyło osiem zespołów. W latach 1996-2012 wykorzystywano najpopularniejszy format z szesnastoma zespołami. Od Mistrzostw Europy 2016, o tytuł walczą 24 zespoły. Warto nadmienić, że pewny udział w turnieju ma zdobywca złotego medalu w poprzedniej edycji. W poprzednich latach, także gospodarz Euro mógł cieszyć się tym przywilejem.

Euro 2020 przełożone na 2021 rok

Pierwotnie, Mistrzostwa Europy 2020 miały odbyć się w dniach 12 czerwca – 12 lipca 2020 roku. W marcu doszło jednak do rozwoju pandemii COVID-19, która początkowo sparaliżowała rozgrywki sportowe, a także wiele innych dziedzin normalnego życia. Zamiast Euro 2020/2021, w podobnym terminie rozgrywano finałowy turniej Champions League. Podjęto decyzję, że mistrzostwa zostaną przełożone na następny rok. Nowy termin to 11 czerwca – 11 lipca. Od 1960 roku mistrzostwa zawsze odbywały się co 4 lata. Euro 2020/2021 to pierwsza sytuacja w historii, gdy kolejny turniej zostanie rozegrany pięć lat po zakończeniu poprzedniej edycji.

Ostateczny terminarz może jednak ulec zmianom. Początkowo, Euro 2020 miało być pierwszym turniejem, w którym zmagania będą miały wielu gospodarzy. Mecze miały być rozgrywane w 11 miastach: Kopenhadze, Amsterdamie, Bukareszcie, Sewilli, Budapeszcie, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburgu, Rzymie oraz Londynie. Wiemy jednak, że pandemia wciąż trwa, a podróżowanie po Europie jest obecnie znacznie trudniejsze. W związku z tym, coraz częściej pojawiają się pogłoski o tym, że UEFA zdecyduje się zmienić zasady rozgrywania i wybrać jednego gospodarza.

Zasady rozgrywania Euro 2020 / 2021

W Mistrzostwach Europy 2020/2021 wezmą udział 24 reprezentacje, które wywalczyły awans w drodze kwalifikacji. Pewni udziału byli Portugalczycy, którzy zdobyli złoto na Euro 2016. W dniach 11 – 23 czerwca rozgrywane będą mecze w fazie grupowej. Mamy sześć grup po cztery drużyny. Zwycięstwo to 3 punkty, remis 1 punkt, a porażka 0 punktów. Do fazy Play-off awansuje najlepsze szesnaście zespołów. Od tego momentu, rozgrywki będą toczyć się klasycznym systemem pucharowym. W razie remisu, rozgrywana będzie 30-minutowa dogrywka (2×15 minut). Jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, wówczas odbędzie się konkurs rzutów karnych.

Wielki finał Mistrzostw Europy 2020/2021 ma się odbyć 11 lipca w Londynie na stadionie Wembley. Prawdopodobnie, tego samego dnia odbędzie się mecz o trzecie miejsce. Podczas Euro 2020/2021 po raz pierwszy wykorzystany zostanie system VAR, czyli weryfikacja wideo, która pozwala sędziemu zobaczyć powtórkę w przypadku spornych sytuacji.

Grupy na Mistrzostwach Europy 2020 / 2021

Rozgrywki na Euro 2020/2021 rozpoczną się od fazy grupowej. Reprezentacje zostały przydzielone do sześciu grup po cztery zespoły. Awans wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, a także cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. W związku z tym, awans z grupy jest dużo prostszy, niż w dawnym formacie mistrzostw, który obowiązywał jeszcze w 2012 roku podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie. Oto grupy na Euro 2020/2021:

 • Grupa A: Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
 • Grupa B: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
 • Grupa C: Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna
 • Grupa D: Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy
 • Grupa E: Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja
 • Grupa F: Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania 14 czerwca od teoretycznie najsłabszego rywala w grupie, Słowacji. Później, Biało-Czerwonych czeka prawdziwy sprawdzian umiejętności. 19 czerwca nasza reprezentacja zmierzy się z Hiszpanią. Ostatni mecz Polski odbędzie się 23 czerwca, a naszym rywalem będzie reprezentacja Trzech Koron. Na pewno nie jest to prosta grupa, niemniej jednak, Polacy są faworytami do zajęcia drugiego miejsca, za plecami La Furia Roja.

Która drużyna ma najwięcej zwycięstw w historii Euro?

Najbardziej utytułowanym krajem w historii piłkarskich Mistrzostw Europy jest reprezentacja Niemiec (wcześniej RFN). Drużyna ta zdobyła aż dziewięć medali: 3 złote, 3 srebrne oraz 3 brązowe. Potrójnym mistrzostwem Europy może pochwalić się także reprezentacja Hiszpanii, która ponadto raz zdobywała medal srebrny. Dwa zwycięstwa na koncie ma natomiast reprezentacja Francji. Po jednym mistrzowie zdobywały reprezentacje: ZSRR, Włoch, Czechosłowacji, Portugalii, Holandii, Danii oraz Grecji. Biało-czerwonym nigdy nie udało się zdobyć medalu na tej imprezie.

Największe osiągnięcia Polaków na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej

Przez wiele lat, mistrzostwa Europy były niedostępne dla reprezentacji z naszego kraju. Trudne zasady eliminacji sprawiały, że nasza kadra musiała wiele lat czekać na udział w tej imprezie. Pierwszą kwalifikację udało się wywalczyć na Euro 2008. Dokonał tego holenderski szkoleniowiec, Leo Beenhakker. Sam turniej okazał się jednak nieudany. Polacy przegrali z Niemcami 0-2, a następnie zremisowali z Austrią 1-1 (to w tym meczu padła pamiętna bramka z rzutu karnego podyktowanego przez Howarda Webba, dzięki której, Austriacy wyszarpali remis w doliczonym czasie gry). Ostatnim meczem była porażka z Chorwacją 0-1.

Polska, do spółki z Ukrainą, była gospodarzem Euro 2012, co oznaczało pewny udział w turnieju. Same mistrzostwa okazały się jednak całkowitą klapą dla naszej kadry. Remis z Grecją, remis z Rosją oraz porażka z Czechami, w konsekwencji, ostatnie miejsce w grupie. Największy sukces polskiej kadry przyszedł na Euro 2016. Awans w wielkim stylu wywalczył Adam Nawałka. Polacy grali na tych mistrzostwach defensywny i nieco zachowawczy futbol, ale niezwykle skuteczny. Zwycięstwo z Irlandią Północną i Ukrainą, a także remis z Niemcami oznaczał awans z grupy z drugiego miejsca. W 1/16 finału, reprezentacja Polski pokonała po rzutach karnych Szwajcarię. Tej sztuki nie udało się powtórzyć w ćwierćfinale. Tym razem, po konkursie rzutów karnych cieszyła się Portugalia, która wyeliminowała nasz zespół, a następnie, sięgnęła po pierwsze w historii mistrzostwo Europy.

Gdzie oglądać mecze Euro 2020 / 2021?

Wiemy już, że prawa telewizyjne do transmitowania meczów Mistrzostw Europy 2020/2021 będzie miała telewizja TVP. Na głównym kanale oraz dodatkowych kanałach sportowych będzie można oglądać wszystkie mecze rozgrywane w ramach mistrzostw. Ponadto, kibice będą mieli do dyspozycji transmisje online na platformie TVP Sport. Przypomnijmy terminarz Euro 2020/2021 i spotkania reprezentacji Polski. 14 czerwca o godzinie 18:00 zmierzymy się ze Słowacją. 18 czerwca o godzinie 21:00 początek meczu z Hiszpanią. Natomiast 23 czerwca o 18:00 czeka nas mecz ze Szwecją. Na otwarcie turnieju, reprezentacja Turcji zmierzy się z Włochami (11 czerwca, 21:00).

Zakłady bukmacherskie na Euro 2020 / Euro 2021

W LV BET odnajdziesz atrakcyjne zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy 2020/2021. Dużą zaletą jest różnorodność zakładów. Możesz wytypować zwycięzcę meczu, wskazać dokładny wynik, a także obstawić dowolne elementy meczu, np. liczbę rzutów rożnych czy kartek. Dzięki temu, zakłady bukmacherskie Euro 2020/2021 dają graczom znacznie większą swobodę w tworzeniu kuponów. Nadchodzące mistrzostwa Europy w piłce nożnej to także doskonały moment na skorzystanie z atrakcyjnych bonusów i promocji dostępnych w serwisie LV BET. Na pewno nie zabraknie dodatkowych atrakcji związanych z obstawianiem Euro 2020/2021.

Faworyci do medali na Mistrzostwach Europy 2020 / 2021

Pandemia zamieszała dyspozycją wielu czołowych zespołów i na pewno utrudniła właściwe przygotowania do dużej imprezy. W związku z tym, ciężko wskazać największych faworytów do zdobycia złotego medalu. Na pewno w tym gronie wymienimy reprezentację Francji, która jest aktualnie mistrzem świata. Wśród czołowych reprezentacji na pewno warto wymienić również Anglię, Belgię, Hiszpanię oraz Włochów. Mówiąc o potencjalnych faworytach, nie sposób przejść obojętnie obok reprezentacji Niemiec. Obecnie, drużyna ta jest daleka od optymalnej dyspozycji, a jej wyniki w ostatnich latach rozczarowują kibiców. Jednak kibice piłki nożnej doskonale zdają sobie sprawę, że reprezentacja Niemiec zawsze może obudzić się przy okazji ważnej imprezy.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na Euro 2020/2021?

Chcesz obstawiać zakłady na Euro 2020/2021? W takim razie, wybierz dyscyplinę, a następnie odnajdź ofertę na interesujące Cię mecze. Kliknij w kurs przypisany do wyniku, który zakładasz. Wydarzenie zostanie dodane do kuponu. Teraz pozostaje wybrać stawkę i zatwierdzić kupon. Oczywiście możesz również dodać inne typy na Euro 2020/2021 tworząc tym samym kupon z wyższym kursem całkowitym. Trafienie takich zakładów jest oczywiście dużo trudniejsze, ale i wygrana jest odpowiednio wyższa.

W LV BET dostępne będą również zakłady Euro 2020/2021 na żywo. Dzięki nim, gracze mogą obstawiać wyniki meczu w czasie rzeczywistym. To świetna propozycja dla osób, które oglądają mecz i chcą wykorzystać swoje spostrzeżenia związane z przebiegiem meczu. Zakłady na żywo dodatkowo zwiększają emocje podczas oglądania spotkań. Bogata oferta zakładów na Euro 2020/2021 na pewno sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających typerów.

Informacje o Euro 2020 / Euro 2021 na blogu sportowym LV BET

Blog sportowy LV BET to rzetelne źródło wiedzy związane z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. W tym miejscu możesz sprawdzić zapowiedzi najważniejszych spotkań, aktualności, a także wyniki meczów. W tym miejscu będziemy również analizować interesujące mecze, co znacznie ułatwi obstawienie opłacalnego kuponu. Mamy nadzieję, że informacje dostępne na blogu LV BET pomogą w budowaniu wielu kuponów z wysokimi wygranymi.