SKOKI NARCIARSKIE: 2 KONKURS LETNIEGO GRAND PRIX 2024 W WIŚLE
Na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle wystąpią najlepsze skoczkinie i skoczkowie na świecie. Kto weźmie udział w tej rywalizacji? …
Koniec lata dla wielu Polaków oznacza jedno – zbliżające się występy skoków narciarskich. Dzięki wybitnym skoczkom z naszego kraju Puchar Świata jest jedną z najchętniej oglądanych dyscyplin. Obstawiaj skoki narciarskie u legalnego bukmachera LV BET i wygraj ze swoim faworytem! Dla nowych klientów przygotowaliśmy promocję, w której otrzymujesz od nas 20 PLN bez depozytu!
Każdy konkurs rozgrywany w ramach Pucharu Świata skoków narciarskich jest punktowany. Przez cały sezon zawodnicy zbierają punkty, a ten, który będzie miał ich najwięcej w klasyfikacji generalnej będzie zwycięzcą. Po oddanym skoku każdy zawodnik jest oceniany przez 5 sędziów. Wiedza dotycząca oceny jest niezbędna, aby świadomie oglądać zawody i profesjonalnie obstawiać zakłady na skoki narciarskie. Warto też przed sezonem przejrzeć wyniki osiągane w poprzednim sezonie. Sprawdzaj klasyfikację generalną skoków narciarskich na bieżąco, po każdym konkursie. Dzięki temu będziesz wiedział, kto ma szansę na wygraną Pucharu Świata w skokach narciarskich 2022/2023.
Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepsi skoczkowie znów zagoszczą na najsłynniejszych skoczniach świata – właśnie znalazłeś odpowiedź. Pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata odbył się 5 listopada 2022 r. na skoczni Adama Małysza w Wiśle. Kalendarz skoków narciarskich 2022/2023 jest bardzo podobny do poprzedniego sezonu. Zakończenie zmagań skoczków narciarskich w ramach Pucharu Świata nastąpi 2 kwietnia 2023 r. na Letanicy w słoweńskiej Planicy.
Skoki narciarskie przyciągają wielu widzów. Polacy godzinami potrafią oglądać konkursy na żywo, aby tylko zobaczyć skoki polskich zawodników. To właśnie Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki należą do ścisłej światowej czołówki skoczków. Gdzie oglądać transmisję skoków narciarskich? Eurosport oraz TVP – tych dwóch operatorów pokaże Polakom konkursy skoków narciarskich 2022/2023: Pucharu Świata, Raw Air oraz Turniej Czterech Skoczni. Transmisję skoków narciarskich bez problemu zobaczysz także w Internecie. Będzie to możliwe na platformach obu telewizji. TVP udostępni transmisje na swojej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej. Oznacza to, że podgląd możesz mieć nawet w telefonie !
Polacy uwielbiają skoki narciarskie i każdy kibic chciałby stanąć obok Wielkiej Krokwi. Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem ma długą historię. Z przerwami rozgrywany jest od początku tego turnieju. Podczas konkursu zawodnicy korzystają ze skoczni im. Stanisława Marusarza. Skocznia przez lata stała się jednym z najbardziej charakterystycznych i najpopularniejszych punktów w mieście. Wielka Krokiew, a dokładniej osiągane na niej wyniki, to rywalizacja dwóch państw – Austrii i Polski. Zawodnicy tych państw zwyciężali po 11 razy. Na podium znaleźli się również Niemcy, ale oni triumfowali tylko 8 razy w historii. Najwięcej sukcesów, bo 5 złotych medali, ma na swoim koncie Gregor Schlierenzauer (Austria). Zaraz za nim, z dorobkiem 4 złotych krążków, znajduje się Adam Małysz. Warto też zauważyć, że to właśnie Polak zdobył w Zakopanem najwięcej medali. W sumie ma ich 8 – do złotego dochodzą też dwa srebrne i dwa brązowe. Oglądaj kolejne zmagania skoczków w Zakopanem już wkrótce!
Znany jest już skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na sezon 2022/2023. Pierwszym zawodnikiem jest Kamil Stoch. Na liście tej znaleźli się również Stefan Hula, Kacper Juroszek, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła. Tych zawodników zobaczymy podczas najważniejszych konkursów na świecie. Eksperci oceniają ten skład bardzo dobrze i obiecująco. Można więc zakładać, że nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie. Wszyscy polscy skoczkowie zaprezentują się na skoczni im. Adama Małysza podczas inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata. Jakie wyniki przyniesie kolejny sezon skoków narciarskich? Polscy kibice oraz miłośnicy zakładów bukmacherskich liczą na świetne wyniki i dobrą zabawę.
Zima w zakładach bukmacherskich LV BET będzie należała do skoczków narciarskich! Przygotuj się na największe emocje na światowych skoczniach. Dzięki serwisowi lvbet.pl będziesz mógł bez problemu typować zwycięzców konkursów i wygrywać pieniądze. Skoki narciarskie dostarczają dużo emocji nie tylko podczas imprezy, ale też w zakładach bukmacherskim. Podstawowym typem jest ten na zwycięzcę. Możesz więc wskazywać wygranego całego sezonu Pucharu Świata albo poszczególnych konkursów. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest też wybór tak zwanych pojedynków, czyli wybór zawodnika z określonej pary, który uzyska lepsze noty. W LV BET zawsze znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert, które sprawią, że będziesz mógł typować dłużej i uzyskiwać wyższe wygrane. Nie brakuje w nich też akcji związanych ze skokami narciarskimi. Podczas sezonu na pewno znajdziesz jakiś ciekawy bonus do wykorzystania! Obstawiaj zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie i wygrywaj!
Puchar Świata w skokach narciarskich to coroczna impreza sportowa. Zmagania w ramach Pucharu Świata rozgrywane są od sezonu 1979/1980. To właśnie wtedy po raz pierwszy odbyły się zawody męskie. Kobiety zaś wywalczyły swój cykl konkursów dopiero od sezonu 2011/2012. Co roku w jego ramach przeprowadzanych jest ok 30 konkursów. W tym roku będzie ich dokładnie 35. Między innymi: Turniej Czterech Skoczni, Puchar Świata w lotach narciarskich, Raw Air, Willingen Five, Planica. Najbliższy konkurs w ramach Pucharu Świata 2022/2023 odbył się 5 listopada w Wiśle. Przygotuj się na wysokie loty i jeszcze wyższy poziom emocji!
Na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle wystąpią najlepsze skoczkinie i skoczkowie na świecie. Kto weźmie udział w tej rywalizacji? …
Zbliża się tegoroczna edycja Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Inauguracyjne zawody rozegrane zostaną 13 sierpnia 2024 r. na olimpijskiej …
Tradycją jest, że sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich kończy się w Planicy. Na słoweńskim mamucie, podobnie jak w ubiegłym …
Ostatni z konkursów Raw Air kobiet w 2024 r. rozegrany zostanie w Vikersund. Zawodniczki wystąpią na skoczni mamuciej. Jakie osiągną …
Druga z trzech miejscowości, w których zawodniczki Pucharu Świata w skokach narciarskich, powalczą w ramach cyklu Raw Air. Jak będzie …
Cykl Raw Air to nie tylko rywalizacja mężczyzn, ale też kobiet. Skoki narciarskie w wydaniu pań możesz też obstawiać w …
Skoki narciarskie w wykonaniu kobiet wchodzą w decydującą fazę. Kto wywalczy kolejne punkty w klasyfikacji generalnej? Poznaj najważniejsze informacje o …
Ostatnia odsłona zmagań skoczków z trzeciej ligi w sezonie 2023/2024 odbędzie się w Zakopanem. Jak będą wyglądały zawody? Kto ma szansę …
Dwa tygodnie po zawodach w austriackim Villach skoczkowie rywalizujący w cyklu FIS Cup powalczą o kolejne punkty. Tym razem wystąpią …
Zakończenie obecnego sezonu zmagań skoczków narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego zaplanowane jest w Polsce. Zawodników gościć będzie Wielka Krokiew w …
Przedostatnia rywalizacja zawodników Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2023/2024 rozegrana zostanie w Finlandii. Skoczkowie wystąpią w Lathi. Kto wywalczy cenne punkty …
Słoweńskie zmagania w Krajn rozpoczną ostatni etap walko o tegoroczny Puchar Kontynentalny. Lokalizacja ta dołączyła do dobrze znanych zawodnikom konkursów, …
Śmiech – to często pierwsze przychodzi do głowy kibicom skoków narciarskich, jeśli pomyślą o Piotrze Żyle. Ale oprócz nietuzinkowej osobowości …
Uważany był za następcę Adama Małysza i godnie zastąpił pierwszego mistrza. Kamil Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. …
Do skakania zainspirował go występ Kazuyoshi’ego Funaki’ego w 1996 r. Szybko okazało się, że to jego droga. Dawid Kubacki, bo …
Gdy Polski Związek Narciarski ogłosił, że selekcjonerem reprezentacji został tak młody trener, fani nieco się zdziwili. Przed Thomasem Thurnbichlerem stało …
Skoki narciarskie śmiało możemy określić jednym z narodowych sportów w naszym kraju. Wszystko za sprawą Adama Małysza, który wprowadził nas na salony tej dyscypliny. Później, jego misję kontynuowali inni polscy mistrzowie, na czele z Kamilem Stochem. Skoki narciarskie LV BET to kompendium wiedzy dla wszystkich kibiców, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tego sportu. Jakie turnieje mają największą rangę? Które kraje dysponują najmocniejszą kadrą skoczków? Ile wynosi rekord najdłuższego skoku? Na wszystkie pytania odpowiada niniejszy artykuł.
Początki tej dyscypliny sięgają roku 1808! To właśnie w tym roku zanotowano pierwszy, oficjalny rekord odległości, który wyniósł 9,5 metra i został ustanowiony przez Olafa Rye. Skoki przez wiele lat rozwijały się w Norwegii, która może dumnie określić się stolicą tego sportu. Początkowo, zawodnicy skakali stylem równoległym, prowadząc narty złączone ze sobą. Dopiero w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku zapoczątkowano styl V, który znamy do dzisiaj. To właśnie ta rewolucja pozwoliła rozwinąć świat skoków narciarskich. W tamtym okresie coraz więcej uwagi zwracano także na bezpieczeństwo zawodników. Ciężko to sobie wyobrazić, ale jeszcze w latach 80. nie używano kasków!
W Polsce, skoki narciarskie zapoczątkowano w roku 1908, choć miało to miejsce na terenie ówczesnej Ukrainy, we Lwowie. W roku 1925 wybudowano Wielką Krokiew w Zakopanem. Do dziś jest to najpopularniejsza skocznia narciarska w Polsce. Dużą popularność skoków w naszym kraju zapoczątkował jeszcze w 1972 roku Wojciech Fortuna, który zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sapporo. Na wielkie sukcesy musieliśmy czekać bardzo długo, aż do pamiętnego sezonu 2000/2001. Podczas 49. Turnieju Czterech Skoczni swoją dominację w tej dyscyplinie zapoczątkował Adam Małysz. Jego sukcesy wywołały „Małyszomanię”, czyli ogromne zainteresowanie skokami narciarskimi milionów Polaków.
Zasady skoków narciarskich są bardzo proste. W oficjalnych zawodach mamy kwalifikację, przez które przechodzi 50 zawodników (40 na skoczni mamuciej). Konkurs skoków składa się z pierwszej serii, po której w finałowej, drugiej serii, pozostanie 30 najlepszych zawodników, którzy zdobędą punkty w Pucharze Świata. Zawodnicy biorący udział w konkursie są klasyfikowani na podstawie uzyskanych punktów. Na łączną notę składa się kilka czynników: punkty za uzyskaną odległość, noty za styl przyznawane przez pięciu sędziów (dwie skrajne odpadają), a także bonusy za wiatr. Jeśli zawodnik miał korzystne warunki, punkty są odejmowane. Jeśli warunki nie sprzyjały, punkty są doliczane. Zawodnik może również uzyskać bonus za belkę, jeśli skakał z niższej platformy.
I to w zasadzie wszystko, co musimy wiedzieć na temat skoków narciarskich na początek. Jeśli chodzi o noty sędziów, są one przyznawane w skali od 1 do 20. Większość zawodników otrzymuje noty w przedziale 16-18. Powyżej 18 mówimy o wysokich notach, natomiast noty poniżej 16 są przyznawane za bardzo krótkie skoki oraz złe wylądowanie. Zawodnicy przy lądowaniu robią charakterystyczny telemark, aby zdobyć więcej punktów za styl. Bardzo istotna jest także stabilna pozycja w locie. Noty w okolicach 10 punktów lub poniżej są przyznawane w przypadku podparcia skoku lub upadku.
Zawody są rozgrywane na specjalnie przygotowanych skoczniach. Zawodnik rusza odpycha się od belki startowej i rusza w dół najazdu zakończonego progiem. Wyjście z progu, nazywane także odbiciem, zaczyna fazę lotu. Najpierw zawodnik przelatuje nad płaską bulą, po czym szybuje nad pochyłym zeskokiem. Czerwona linia to Punkt Konstrukcyjny (punkt K) skoczni. Jest on wyznacznikiem dla not za odległość. Za osiągnięcie tej granicy otrzymuje się 60 punktów. Za każdy metr poniżej lub powyżej punkty są odejmowane lub dodawane: 2 punkty na skoczni normalnej, 1,8 na dużej oraz 1,2 na największych skoczniach mamucich.
Za punktem K ulokowana jest druga czerwona linia, tym razem przerywana. Oznacza ona punkt HS czyli rozmiar skoczki. Niedaleko za tą linią zaczyna się wypłaszczenie. Często linia ta stanowi bezpiecznik. Jeśli zawodnicy skaczą za punkt HS, jury zawodów może podjąć decyzję o skróceniu najazdu, co ograniczy prędkość przy wyjściu z progu i skróci odległości. Kilkadziesiąt metrów dalej ulokowany jest szpaler choinek nazywany linią upadku. Jeśli zawodnik upadnie po przekroczeniu tej linii, nie wpływa to na noty za styl przyznane od sędziów.
Najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście sezon zimowy rozpoczynający się w listopadzie, a kończący pod koniec marca. Mamy również Letnie Grand Prix rozgrywane na skoczniach z igielitem, ale te zawody nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, co klasyczne skoki na śniegu. Puchar Świata w skokach narciarskich to cykl zawodów rozgrywanych na różnych skoczniach. Punkty zdobywa najlepsza trzydziestka każdego konkursu. Nagrodą za wygranie Pucharu Świata jest trofeum określane mianem Kryształowej Kuli. Ponadto, w trakcie zawodów mamy również inne, prestiżowe turnieje. Najważniejsze turnieje w skokach narciarskich wymieniliśmy poniżej.
To cykl zawodów rozgrywany na kilkunastu skoczniach. Zdecydowana większość zawodów odbywa się w Europie. Skoki narciarskie terminarz niemal w każdym roku przewiduje również wyjazd do Japonii. Czasami odwiedzana jest Ameryka Północna. Skocznie znajdziemy w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Od kilku lat, Puchar Świata inaugurują skoki Wisła na słynnej skoczni Malince, im. Adama Małysza. Szczególnym świętem dla kibiców są również skoki Zakopane na Wielkiej Krokwi. Konkurs ten jest uwielbiany przez wszystkich zawodników z całego świata. Chwalą oni unikalny klimat i nastrój tworzony przez polskich kibiców oraz organizatorów.
Skoki narciarskie to w głównej mierze sport indywidualny, ale mamy również zawody drużynowe. W kalendarzu Pucharu Świata zwykle znajdziemy przynajmniej 6-7 konkursów drużynowych, w których biorą udział zespoły narodowe złożone z czterech najlepszych zawodników. W drugiej serii konkursu bierze udział osiem najlepszych drużyn. Wszystkie skoki są sumowane, dając drużynie wynik końcowy, który decyduje o klasyfikacji. Ponadto, na punktację w drużynowym Pucharze Świata wpływają także punkty zawodników z poszczególnych krajów w zawodach indywidualnych. Następnie, wszystkie te punkty są sumowane ze sobą w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów.
Najbardziej prestiżowe zawody w skokach narciarskich rozgrywane na przełomie każdego roku w Austrii oraz Niemczech. Zawody zaczynają się od części niemieckiej. Pierwszy konkurs odbywa się na skoczni w Oberstdorfie, a drugi w Garmisch-Partenkirchen (potocznie Ga-Pa). Następnie mamy część austriacką na skoczniach w Innsbrucku oraz Bischofshofen. Klasyfikacja tego turnieju bierze pod uwagę noty łączne z poszczególnych konkursów. Turniej Czterech Skoczni wchodzi jednak w skład Pucharu Świata, a zatem konkursy te są brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej. W sezonie 2000/2001 triumfatorem turnieju był Adam Małysz. W sezonie 2016/2017 oraz 2017/2018 triumfował Kamil Stoch. Natomiast turniej 2019/2020 zwyciężył Dawid Kubacki.
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się loty narciarskie rozgrywane na skoczniach mamucich, na których można latać ponad 200 metrów. Specyfika tych zawodów jest nieco inna i nie wszyscy zawodnicy radzą sobie na tzw. mamutach. Punkty zdobywane w takich zawodach liczą się do klasyfikacji generalnej Małej Kryształowej Kuli dla najlepszego lotnika. Co dwa lata odbywają się także Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Zawody są rozgrywane w kilku konkursach na jednej skoczni, a do klasyfikacji generalnej tych mistrzostw zaliczają się punkty z not łącznych.
Co cztery lata rozgrywane są mistrzostwa świata skoki narciarskie. Są one złożone z trzech konkursów: Indywidualnego na skoczni normalnej i dużej, a także drużynowego na dużej. Rekordzistą wszechczasów do dziś jest Adam Małysz, który wygrywał złoty medal MŚ czterokrotnie. Po jednym złotym medalu mają na swoim koncie także Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. W roku 2017 w Lahti, jedyny w historii złoty medal Mistrzostw Świata zdobyła nasza drużyna narodowa w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch.
Od 1924 roku Skoki Narciarskie są jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Podobnie jak MŚ rozgrywa się tutaj dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy. Także w tych zawodach Polska może pochwalić się bogatym dorobkiem. W roku 1972 złoto w Sapporo zdobył Wojciech Fortuna. Adam Małysz nigdy nie zdobył olimpijskiego złota i jest to praktycznie jedyny brak w jego bogatej kolekcji. Zawodnik z Wisły trzykrotnie zdobył srebro i raz brąz. Trzy złota olimpijskie ma na swoim koncie Kamil Stoch. W roku 2018, w Pjongczangu, brązowy medal zdobyła polska drużyna w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.
Od roku 2017 rozgrywany jest turniej Raw Air. Zawody są rozgrywane na czterech skoczniach norweskich: Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund. Skoki narciarskie wyniki biorą pod uwagę w tych zawodach noty łączne uzyskane w konkursach indywidualnych i drużynowych, a także w prologach, będących kwalifikacjami do konkursów. Zawodnik, który zbierze największą notę łączną w całych zawodach, zdobywa trofeum. W pierwszej edycji, w roku 2017, Kamil Stoch zajął drugie miejsce. Zawodnik z Zębu wygrywał ten turniej w roku 2018 oraz 2020.
Na przestrzeni wielu lat, rekordy odległości ulegały częstym zmianom. W roku 2003, przez kilka minut rekordzistą był Adam Małysz po skoku na 225 metrów. Przez weekend w Planicy, rekord ten zmienił się trzykrotnie. Ostatecznie Matti Hautameki uzyskał 231 metrów i cieszył się rekordem przez dwa lata. W 2005 roku Bjorn Einar Romoren oddał skok na 239 metrów. Był ro rekord przez kolejne sześć lat. Pobił go dopiero w 2011 roku inny Norweg, Johan Remen Evensen skacząc najpierw 243, a następnie 246,6 metra. Warto jednak zaznaczyć, że od 2011 roku wyniki są uzyskiwane na zmodernizowanych skoczniach mamucich, gdzie umożliwiono dalsze i bezpieczne loty.
Aktualnie, oficjalny rekord świata w długości lotu należy do Austriaka, Stefana Krafta, który 18 marca w Vikersund oddał skok na odległość 253,5 metra. Skoki powyżej granicy ćwierć kilometra są możliwe jeszcze na kultowej Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Jeśli chodzi o rekord Polski, najdłuższy skok oddał Kamil Stoch w Planicy w 2017 roku osiągając 251,5 metra. Polski zawodnik jest również na trzecim miejscu w klasyfikacji zawodników z największą liczbą skoków powyżej 200 metrów. Ma ich na koncie aż 167. Wyprzedza go jedynie Simon Amman (189) oraz Robert Kranjec (211).
W Polsce trwa dyskusja o to, który z wielkich mistrzów osiągnął w tej dyscyplinie więcej: Adam Małysz czy Kamil Stoch? W praktyce, porównywanie tych dwóch zawodników jest bezsensowne, ponieważ osiągali oni sukcesy w innych okresach. Adam Małysz ma na swoim koncie aż cztery Kryształowe Kule za Puchar Świata, cztery złote medale mistrzostw świata, cztery medale Igrzysk Olimpijskich oraz wygrany turniej czterech skoczni. Imponujący dorobek. Kamil Stoch Kryształową Kulę zwyciężał dwukrotnie. Ma na koncie dwa złote medale MŚ oraz trzy złote medale Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotnie zdobywał Turniej Czterech Skoczni oraz Raw Air.
Wśród wielkich, polskich mistrzów skoczków narciarskich należy wymienić także Dawida Kubackiego, który ma na koncie dwa złote medale MŚ (indywidualny i drużynowy), drużynowy medal Igrzysk Olimpijskich, a także triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Sporymi sukcesami indywidualnymi może się pochwalić znany i lubiany Piotr Żyła. Ze starszego pokolenia na uznanie zasługuje Wojciech Fortuna, który jako pierwszy skoczek w Polsce wygrał medal olimpijski.
Wielu zawodników za najwybitniejszego skoczka w historii uważa Adama Małysza, który jako jedyny zwyciężył Puchar Świata w skokach narciarskich aż czterokrotnie. Ponadto, wygrywał indywidualnie aż 39 konkursów. W klasyfikacji wszech czasów wyprzedzają go jedynie: Matti Nykenen z dorobkiem 46 zwycięstw oraz Gregor Schlierenzauer, który wygrywał w 53 konkursach. Adama Małysza może wyprzedzić Kamil Stoch, który obecnie ma na koncie 36 wygranych konkursów, tyle samo, co Janne Ahonen. W tym gronie warto wymienić jeszcze Jensa Weißfloga z wynikiem 33 zwycięstw. i o to mamy prawdziwą plejadę najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii.
Polskie skoki narciarskie są zatem bardzo utytułowane, ale największe osiągnięcia przypadają już na XXI wiek. Jeśli chodzi o inne kraje, które mogą pochwalić się bardzo bogatym dorobkiem sukcesów, należy tu wymienić: Norwegię, Niemcy, Austrię oraz Słowenię. Blisko czołówki trzymają się także zawodnicy z Japonii oraz Czech. Wielkie sukcesy ma na koncie Finlandia, która w ostatnich latach jest pogrążona w kryzysie i nie może doczekać się kolejnego, wielkiego mistrza.
Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie tą dyscypliną, nie dziwią liczne pytania o to, gdzie oglądać skoki narciarskie na żywo. Od wielu lat, prawa telewizyjne do transmitowania oficjalnych zawodów posiadają dwie stacje telewizyjne: TVP oraz Eurosport. Dla pierwszej z nich, konkursy przez wiele, wiele lat komentował Włodzimierz Szaranowicz. Jego również musimy umieścić w gronie symboli polskich skoków narciarskich. Wielu graczy na pewno pamięta niedzielne obiady rodzinne, w których obowiązkowym punktem programu były skoki narciarskie komentowane przez pana Włodka, który kilka lat temu postanowił pożegnać się z komentowaniem.
Gdy za oknami pojawią się pierwsze przymrozki, fani w Polsce coraz częściej pytają o to, kiedy będą skoki narciarskie. Sezon zwykle zaczyna się w drugiej połowie listopada. Sezon 2022/2023 zainaugurowany był 5 listopada na skoczni Malince im. Adama Małysza. Skoki narciarskie Wisła po raz kolejny będą organizatorem pierwszych zawodów w sezonie zimowym. Przez weekend odbędzie się konkurs indywidualny oraz drużynowy. Gdzie skoki narciarskie mogą jeszcze zagościć? Konkursy w Polsce odbędą się także w Zakopanem.
Polscy skoczkowie w ostatnich latach odnosili doskonałe wyniki skoki narciarskie, co sprawiło, że dyscyplina stała się bardzo popularna także wśród graczy obstawiających zakłady bukmacherskie. W LV BET znajdziesz bogatą ofertę na jedną z ulubionych, polskich dyscyplin. Skoki narciarskie zakłady pozwalają graczom obstawiać następujące typy:
Wiedząc, jak popularną i ważną dyscypliną w Polsce są skoki narciarskie LV BET dokłada wszelkich starań, aby zaoferować graczom jak najbardziej rozbudowaną ofertę. Na naszym blogu znajdziesz wiele ciekawych informacji, które ułatwią typowanie kolejnych konkursów. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie kibiców, do rzadkości nie należą także skoki narciarskie typy oraz analizy poprzedzające konkursy na popularnych skoczniach.
Zastanawiasz się, jak obstawiać skoki narciarskie w LV BET? Po prostu wybierz kurs przypisany do wyniku, który typujesz, a następnie wybierz stawkę zakładu. Na kuponie możesz oczywiście łączyć skoki narciarskie z innymi dyscyplinami, tworząc zakłady AKO. Zachęcamy także do regularnych odwiedzin naszego bloga, na którym publikujemy newsy, zapowiedzi kolejnych konkursów, a także typy na skoki narciarskie, które być może ułatwią Ci stworzenie kuponu na nadchodzące wydarzenia.
Na naszym blogu znajdziesz również aktualne wyniki skoki narciarskie. Staramy się na bieżąco dostarczać nowych, wartościowych treści poświęconych tej dyscyplinie zimowej. Dla naszych klientów przygotowaliśmy liczne promocje oraz bonusy, które sprawią, że skoki narciarskie obstawianie staną się jeszcze bardziej emocjonujące. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, gdzie skoki narciarskie są najbardziej opłacalne w kontekście zakładów, LV BET to wybór dostosowany do Twoich potrzeb. Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie live możesz również obstawiać za pośrednictwem nowoczesnej aplikacji mobilnej na urządzenia iOS oraz Android.