Zawody pucharu świata Râșnov 2023

Zawody pucharu świata Râșnov 2023

Rumuński Rasnov po raz trzeci w historii znalazł się w kalendarzu skoczków narciarskich. Ich występy można będzie zobaczyć w dniach 17-19 lutego 2023 r. Na skoczni normalnej HS97 wystąpią panowie w konkursie indywidualnym oraz w parach i panie.

W rywalizacji mężczyzn oprócz zawodów indywidualnych rozegrane będą też zmagania duetów. Jak wypadną sportowcy w Rumunii? Obstawiaj ich występy w LV BET!

Co trzeba wiedzieć o Pucharze Świata w skokach narciarskich w Râșnov?

Pierwsze skocznie narciarskie w Rasnovie powstały już w 1936 r. Obecny kompleks skoczni został zmodernizowany w latach 2009-2011. Znajdują się tam obiekty K-15, K-35 i K-64 i K-90. Od 2014 r. miejsce to regularnie gości PŚ kobiet, a od 2020 r. już po raz trzeci wystąpią tam również mężczyźni. Wcześniejsze występy Polaków w tym miejscu były dość udane. Oficjalny zimowy rekord skoczni w Rasnovie ustanowił w 2020 r. Niemiec Markus Eisenbichler. Osiągnął długość 101 m. Nieoficjalnie najdłuższy skok oddał jednak cztery lata wcześniej David Siegel, który wylądował na 105,5 m.

Kto weźmie udział w PŚ w skokach narciarskich w Râșnov

Można spodziewać się, że do rumuńskiego ośrodka narciarskiego przyjadą najlepsi skoczkowie PŚ w sezonie 2022/2023. Będzie to szansa na zdobycie kolejnych punktów w generalnej klasyfikacji. Wśród skoczków nie zabraknie najlepszych zawodników – m.in. ubiegłorocznego mistrza świata Ryoyu Kobayashiego, ale też obecnego lidera, którym jest Dawid Kubacki. Na skoczni wystąpią zapewne również Stefan Kraft, Halvor Egner Granerud czy Marius Lindvik.

Kto ma największą szansę na zwycięstwo?

Dawid Kubacki – świetna forma Polaka sprawia, że jest on faworytem każdego konkursu Pucharu Świata w tym sezonie. Świetne występy zalicza też Anze Lanisek. Sporym zaskoczeniem są słabe występy ubiegłorocznego mistrza. Japończyk Ryouyu Kobayashi, który zwyciężył w Rasnov w 2021 r. Przed rozpoczęciem sezonu był wskazywany jako faworyt tegorocznej rywalizacji. Pierwsze jego skoki jednak sprawiły, że znacznie spadły jego notowania i typy na jego wygraną są już nieaktualne.

Triumfatorzy poprzednich zawodów w Râșnov

Po raz pierwszy skoczkowie świata rywalizowali na skoczni Trambulina Valea Carbunarii w 2020 r. W pierwszej edycji zawodów Polaków zabrakło na podium. Najwyższe miejsce zajął Dawid Kubacki, który był 4. Wygrali Karl Geiger i Stefan Kraft. W 2021 r. na najwyższym miejscu podium stanął Ryoyu Kobayashi, drugi był Kamil Stoch, a trzeci Karl Geiger. Kolejne miejsca również należały do Biało-czerwonych – Dawid Kubacki znów był czwarty, a Piotr Żyła piąty. W tym roku do Polacy są faworytami rumuńskiej rywalizacji!

Klasyfikacja generalna zawodów Rasnov (Rumunia) 19 luty 2021 r.

1.     Ryoyu Kobayashi

2.     Kamil Stoch

3.     Karl Geiger

4.     Dawid Kubacki

5.     Piotr Żyła

6.     Daniel Andre Tande

7.     Plus Paschke

8.     Manuel Fettner

9.     Daniel Tschofenig

10.  Gregor Deschwanden

(…)

16.  Klemens Murańka

19. Jakub Wolny

22. Andrzej Stękała

Warto wspomnieć również, że we wrześniu 2022 r. w Rasnov rozegrano konkurs Letniego Grand Prix. Udział w nim wzięło tylko dwóch sportowców z naszego kraju. Stefan Hula i Paweł Wąsek, bo o nich mowa, zajęli drugie miejsce w konkursie duetów.

Transmisja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Râșnov- gdzie oglądać?

Prawa do transmisji wszystkich konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 posiada grupa Discovery. Oznacza to, że zimowe zawody można obejrzeć w telewizji TVN i w Eurosporcie oraz w serwisie Player.pl. Rumuńskie zawody w Rasnov wyjątkowo pokaże też w TVP i TVP Sport.

Aby nie ominąć żadnego wydarzenia warto regularnie sprawdzać kalendarz PŚ. Rywalizacja w Rasnovie 2023 potrwa trzy dni.

Poznaj daty i godziny konkursu:

  • 17 luty 2023 r., godz. 13.15 – kwalifikacje
  • 18 luty 2023 r., godz. 16.00 – konkurs indywidualny
  • 19 luty 2023 r., godz. 15.55 – konkurs duetów
  • 18 luty 2023 r., godz. 9.45 – konkurs indywidualny kobiet
  • 19 luty 2023 r., godz. 9.45 – konkurs indywidualny kobiet

Obstawianie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Râșnov w LV BET

Chcesz stawiać tylko pewne typy na skoki? Swoją zabawę rozpocznij od przygotowania! Dokładna analiza bukmacherska pozwoli na zminimalizowanie ryzyka. Warto sprawdzić nie tylko wyniki osiągane podczas wcześniejszych zawodów PŚ, ale też kwalifikacje. Pewne skoki narciarskie, na duże odległości są najlepszym zwiastunem udanych występów. Dyscyplina ta jest dość specyficzna – chociaż w stawce każdych zawodów pojawia się kilkudziesięciu skoczków, to w walce o najwyższe miejsca liczy się zazwyczaj kilku sportowców. Swoje przewidywania możesz więc ograniczyć wyłącznie do wybranych zawodników. Wielu typerów w obecnym sezonie skupia się wyłącznie na Dawidzie Kubackim. Czy stanie on po raz pierwszy na podium w Rasnov? Obstawiaj w LV BET!

Zakłady na Puchar Świata w skokach narciarskich w Râșnov w LV BET

Skoki narciarskie to nie tylko Turniej Czterech Skoczni, mistrzostwa świata czy inne konkursy znajdujące się w kalendarzu Pucharu Świata od wielu lat. To też nowości, a jedną z nich jest właśnie Rasnov. Tego wydarzenia nie możesz ominąć! W zakładach bukmacherskich LV BET znajdziesz szeroki wybór rynków bukmacherskich na rumuński turniej. Swoje kupony postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Poznaj tę ofertę i postaw swoje typy na Puchar Świata w skokach narciarskich w Rasnov 2023!