Liga Narodów w piłce siatkowej mężczyzn

Liga Narodów w piłce siatkowej mężczyzn

Zmagania w Lidze Narodów 2022 Polacy rozpoczną od rywalizacji z Argentyną. Z kim jeszcze zagrają? Jak będzie wyglądała tegoroczna rywalizacja Ligi Narodów w piłce siatkowej mężczyzn? Dowiedz się tego z LV BET! 

Chiny – reprezentacja tego kraju dołączyła do turniejowej stawki siatkarskiej Ligi Mistrzów jako ostatnia. Zastąpi ona Rosjan, który decyzją FIVB zostali wykluczeni ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek. To efekt agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Reprezentacja Rosji miała być też gospodarzem turnieju w Kemerowie w dniach 5-10 lipca 2022 r. Wcześniej mówiło się, że miejsce Rosji w Lidze zajmie Tunezja.

Liga Narodów w piłce siatkowej mężczyzn

Polska reprezentacja w siatkówkę przeszła ostatnimi czasy nie tyle lifting, co prawdziwa rewolucję. W kadrze zabraknie Piotra Nowakowskiego i Damiana Wojtaszka, którzy zakończyli kariery, ale też Fabiana Drzyzgi, który nie dostał powołania. Siatkarzy poprowadzi Nikola Grbic, który zastąpił na miejscu selekcjonera charyzmatycznego Holendra. Pierwszy turniejowy sprawdzian już 8 czerwca 2022 r. Wcześniej zawodnicy będą przygotowywali się w Spale i Nowym Dworze. Przed Ligą nie są przewidziane żadne mecze kontrolne z innymi reprezentacjami. Sprawdź harmonogram występów Polaków podczas Ligi Narodów i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Terminarz Ligi Narodów 2022: Polacy w fazie grupowej

Turniej w Ottawie (Kanada):

 • 8.06. Polska – Argentyna
 • 09.06. Polska – Włochy
 • 11.06. Bułgaria – Polska
 • 12.06. Francja – Polska

Turniej w Sofii (Bułgaria):

 • 22.06. Polska – Brazylia
 • 23.06. Polska – Kanada
 • 25.06. Polska – Australia
 • 26.06. USA – Polska

Turniej w Gdańsku: 

 • 05.07. Iran – Polska
 • 07.07. Polska – Słowenia
 • 08.07. Polska – Holandia
 • 09.07. Polska – Chiny

Terminarz Liga Narodów 2022: mecze fazy pucharowej

 • Ćwierćfinały: 20 i 21.07.2022 r.
 • Półfinały: 23.07.2022 r.
 • Mecz o 3 miejsce: 24.07.2022 r.
 • Finał: 24.07.2022 r.

Decydujące spotkania rozegrane będą we włoskiej Bolonii na Unipol Arena. Kto ma szansę wziąć w niej udział? Polacy, Brazylijczycy, Amerykanie i Francuzi – to zdecydowani faworyci tegorocznej rywalizacji.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej

FIVB, czyli Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zrzesza reprezentacje od 1947 r. Należy do niej ponad 220 drużyn z całego świata. Jest odpowiedzialna za organizację wszystkich międzynarodowych rozgrywek siatkarskich na świecie. Liga Narodów jest jednymi z nich. Do rywalizacji przystąpić mogą wyłącznie zespoły wybrane przez FIVB. Co roku jest to 16 reprezentacji narodowych. Stałymi uczestnikami są: Argentyna, Brazylia, Chiny, Francja, Iran, Japonia, Niemcy, Polska, Serbia, Stany Zjednoczone, Włochy i Rosja (obecnie wykluczona). O pozostałe miejsca. W turnieju walczą tzw. pretendenci, czyli Australia, Bułgaria, Kanada, Korea Południowa, Portugalia oraz Słowenia.

Międzynarodowe rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn

Liga Narodów siatkarzy to impreza, która w 2018 roku zastąpiła rozgrywki Ligi Światowej. W dotychczasowych edycjach triumfowały: Rosja (2018 r., 2019 r.) oraz Brazylia (2021). Polacy, jeszcze pod wodzą Vitala Heynena wywalczyli brązowy medal w 2019 r. i srebrny w 2021 r. Ostatnia edycja imprezy odbyła się we włoskim Rimini, w tzw. bańce. Powodem była pandemia COVID-19.  W tegorocznej rywalizacji zaś zabraknie jednych z faworytów rozgrywek.

Zakłady bukmacherskie na Ligę Narodów w piłce siatkowej mężczyzn w LV BET

Siatkówka to sport uwielbiany przez polskich kibiców. Mamy jedną z najlepszych kadr reprezentacyjnych kraju, co przekłada się na ich wyniki i typy bukmacherów. W LV BET możesz liczyć na szeroki wybór wydarzeń i rynków na siatkówkę. Na pewno bez problemu obstawisz wszystkie mecze Ligi Narodów. Wystarczy kilka kliknięć w serwisie internetowym lub aplikacji mobilnej bukmachera i postawisz swój szczęśliwy kupon. Aby był on pewny warto przeprowadzić własną analizę bukmacherską. Pamiętaj, że siatkówka to specyficzny sport, w którym najważniejsze są rozgrywki reprezentacyjne. Jak w tym roku wypadną Polacy?  Czy debiut nowego selekcjonera będzie udany? A może stawiasz na inny zespół? Obstawiaj Ligę Narodów w piłce siatkowej mężczyzn w LV BET!