Siatkówka w LV BET – emocje na najwyższym poziomie

Piłka siatkowa to jeden z polskich sportów narodowych. Ostatnie lata to pasmo wielkich sukcesów, zwłaszcza po stronie reprezentacji mężczyzn. Doskonałe siatkówka wyniki znacznie zwiększyły zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Szczególną popularnością cieszą się najważniejsze turnieje reprezentacji: Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej, mistrzostwa Europy, Liga Narodów, a także siatkarka Liga Mistrzów. Duże zainteresowanie generuje także Plus Liga, w której występują najlepsze polskie drużyny siatkarskie panów. Odpowiednikiem w siatkówce kobiecej jest Tauron Liga.

Zarejestruj się

Jak obstawiać mecze na piłkę siatkową?

Siatkówka bez wątpienia zalicza się do czołówki popularnych sportów w świecie zakładów bukmacherskich. Gracze mają możliwość typowania zwycięzcy meczu, dokładnego wyniku, zakładów z handicapem, a także poniżej/powyżej na dowolne elementy rozgrywki. Dzięki temu, zakłady siatkówka dają szerokie pole manewru wszystkim typerom obracającym się w obrębie tej dyscypliny. Niemal każdego dnia na świecie rozgrywane są mecze w ramach czołowych lig krajowych. Z niecierpliwością wyczekiwane są najbardziej interesujące mecze reprezentacji Polski.

W jaki sposób można obstawić zakłady bukmacherskie siatkówka? Wystarczy wybrać interesujące nas rozgrywki, a następnie mecz, którego wynik chcemy obstawić. Teraz wystarczy kliknąć w kurs przypisany do typowanego przez nas zdarzenia. Pozostaje wybrać stawkę zakładu i zatwierdzić kupon. W LV BET możesz obstawiać także wyniki na żywo siatkówka. To świetna propozycja dla kibiców, którzy pragną jednocześnie oglądać mecze i wykorzystać swoją wiedzę na temat przebiegu spotkania.

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę

Klienci serwisu bukmacherskiego LV BET mogą liczyć na bogaty wybór wydarzeń, a także atrakcyjne kursy, które pozwolą na obstawienie satysfakcjonujących zakładów bukmacherskich na siatkówkę. Dodatkowym atutem są liczne promocje i bonusy, z pomocą których można powalczyć o jeszcze większe wygrane. Doceniamy to, że siatkówka to jeden z rodzimych sportów narodowych. Dokładamy zatem wszelkich starań, aby kategoria siatkówka LV BET zawsze odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom naszych klientów. Na blogu sportowym możesz znaleźć aktualności, informacje, a także typy siatkówka, które ułatwią budowanie kuponów.

Siatkówka

Siatkówka w LV BET – kompletny przewodnik dla kibiców

Siatkówka to dyscyplina bardzo bliska sercom polskich kibiców. Przez ostatnie lata mieliśmy wiele okazji, aby emocjonować się wspaniałą grą naszej reprezentacji. Ponadto, możemy również pochwalić się jedną z najmocniejszych lig na świecie. Blog sportowy siatkówka LV BET to miejsce, w którym dowiesz się więcej na temat tego emocjonującego sportu. Jakie są najważniejsze zasady rozgrywki? Jakie turnieje warto oglądać? Jakie sukcesy odnosiła polska reprezentacja siatkarzy i siatkarek? To kompletne kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników siatkówki.

Kilka słów o historii gry w siatkówkę

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że zasady gry zbliżonej do współczesnej piłki siatkowej opracowano w Stanach Zjednoczonych. Ich autorem był William G. Morgan, nauczyciel wychowania fizycznego na jednym z uniwersytetów w Massachusetts. W lutym 1885 roku odbył się pokazowy mecz na zasadach stworzonych przez Morgana. Pierwotnie, grę nazwano MInonette. Na przestrzeni kolejnych lat, dyscyplina ewoluowała i przyjęła kształt, który znamy dzisiaj.  W kwietniu 1947 roku założono Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB).

Od roku 1949 organizowane są mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn. Trzy lata później odbyła się natomiast pierwsza edycja mistrzostw w siatkówce kobiet. Od roku 1964 jest to jedna z dyscyplin na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Siatkówka bardzo szybko trafiła do Polski. Już w 1919 roku w Warszawie odbył się pierwszy mecz pokazowy. Polski Związek Piłki Siatkowej, jako odrębny organ zarządzający, powstał w czerwcu 1957 roku. Stosunkowo szybkie pojawienie się tej dyscypliny w naszym kraju sprawiło, że od lat należymy do światowej czołówki w tym sporcie.

Siatkówka – nasz sport narodowy?

Siatkówka to jedna z nielicznych dyscyplin, w których możemy pochwalić się bardzo mocną kadrą zarówno w rozgrywkach mężczyzn, jak również kobiet. Od lat należymy do czołówki najlepszych lig na świecie, a nasze reprezentacje walczą o czołowe pozycje na każdej, dużej imprezie. Siatkówka cieszy się również olbrzymią popularnością wśród polskich kibiców. Pod względem oglądalności, mecze polskich siatkarzy ustępują jedynie meczom reprezentacji Polski w piłce nożnej. Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty, możemy stwierdzić, że siatkówka polska to bez wątpienia nasz sport narodowy.

Najważniejsze zasady gry w siatkówkę

Czas omówić najważniejsze zasady związane z grą w siatkówkę. Podstawą gry jest dążenie do przebicia piłki na stronę rywala w taki sposób, aby uderzyła ona w parkiet. Drużyna, która wygra punkt, serwuje. Na wykonanie akcji są trzy uderzenia, które najczęściej są realizowane według schematu: przyjęcie, wystawienie, atak. Zawodnicy są ustawieni w dwóch liniach. Gracze z tylnej linii mogą atakować, ale tylko w taki sposób, aby nie nadepnąć na linię trzeciego metra, za którą zaczyna się formacja ofensywna. Przy ataku nie można również dotknąć siatki. W siatkówce można odbić piłkę nie tylko ręką, ale również nogą, torsem czy głową. Odbicie musi być jednak wykonane w jednym tempie, inaczej sędzia wskaże na faul: przetrzymanie piłki lub podwójne odbicie.

Mecz piłki siatkowej toczy się do trzech wygranych setów. W każdym secie gra się do 25 punktów. Wyjątkiem jest set piąty, rozgrywany przy remisie 2-2. Jest to tie-break do 15 punktów. Do wygrania seta potrzebna jest przynajmniej dwupunktowa przewaga. W ataku wykorzystywane są przede wszystkim mocne ścinki, ale również taktyczne kiwki na ominięcie rywali. W przypadku gdy zawodnik dostrzega, że nie da razy ominąć bloku defensorów, wówczas może spróbować zagrać na blok-aut. Jest to uderzenie w mur, wykonane w taki sposób, aby piłka wyleciała poza boisko. Do bloku wyskakuje zwykle dwóch lub trzech zawodników drużyny przeciwnej. Aby zdobyć punkt w obronie, piłka po uderzeniu bloku musi spaść na stronę atakujących i zmieścić się w boisku.

Role zawodników w drużynie siatkarskiej

Na boisku znajdują się dwie drużyny po sześciu zawodników każda Wyróżniamy pięć pozycji: przyjmujących, atakujących, środkowych, rozgrywających oraz libero. Czym zajmują się poszczególni zawodnicy na boisku?

 • Przyjmujący – zwykle na boisku znajduje się dwóch lub trzech przyjmujących ustawionych za linią 3 metra. Ich zadaniem jest próba odbioru ataków ze strony przeciwnej, a także odbiór serwisu.
 • Środkowy – zawodnik o wszechstronnych umiejętnościach. Jego zadaniem jest zarówno atakowanie, jak również skakanie do bloku przy akcji przeciwnika.
 • Rozgrywający – to dusza zespołu. Decyduje o tempie rozgrywania akcji, wybiera kierunek ataku, dostarcza dogodnych piłek kolegom z formacji ofensywnej.
 • Atakujący – zwykle najwyżsi zawodnicy w zespole. Ich rolą jest kończenie ataków i zdobywanie punktów. W obronie skaczą także do bloku.
 • Libero – zawodnik wchodzi na boisko w momencie, gdy jego drużyna będzie przyjmować zagrywkę rywali. To szybki i mobilny zawodnik, który stara się odbierać zagrywki, a także bronić silne ataki przeciwników. Zwykle jest dużo niższy od kolegów z zespołu. Libero nie może zaatakować, serwować, ani skakać do bloku.

Klasycznym schematem gry jest przyjęcie piłki przez libero lub przyjmujących. Następnie trafia ona do rozgrywającego, który wystawia piłkę do atakujących lub środkowych. Oczywiście w praktyce schemat ten jest bardzo często łamany. W grze obronnej nie zawsze udaje się wykonać atak. Czasami jedynym sposobem jest przebicie piłki na drugą stronę i przygotowanie się do kolejnego ataku rywali. Mecz siatkówki jest niezwykle dynamiczny i obfituje w ciekawe akcje i sposoby rozegrania.

Najważniejsze turnieje w piłkę siatkową

Siatkówka przyciąga szczególne zainteresowanie podczas rozgrywek reprezentacyjnych. Oddani kibice często śledzą także zmagania ligowe, choć w tym przypadku, oglądalność jest znacznie niższa, niż w przypadku meczów kadry narodowej. Gdy gra polska reprezentacja siatkówka, przed telewizorami zbiera się ponad 4 miliony widzów. Warto obejrzeć chociaż jeden mecz na żywo, aby przekonać się, jak emocjonująca jest ta dyscyplina. Wiele osób uważa, że to nudny sport, ale po obejrzeniu meczu polskiej reprezentacji, ich zdanie zmienia się o 180 stopni. W wielu przypadkach wystarczy obejrzeć jedno, pasjonujące spotkanie, aby potem regularnie oglądać mecze. Zastanawiasz się, jakie rozgrywki warto oglądać? Oto najważniejsze z nich:

Poniżej szczegółowo opisujemy powyższe turnieje, zwracając uwagę przede wszystkim na występy i sukcesy polskich zespołów. Wielka popularność siatkówki w naszym kraju to przede wszystkim zasługa reprezentacji Polski mężczyzn, która w roku 2014 i 2018 wygrała mistrzostwa świata. W przeszłości, także reprezentacja pań dostarczała kibicom wielu powodów do radości.

Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej

Od 1949 roku, federacja FIVB organizuje mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn. Turniej jest rozgrywany co cztery lata, a biorą w nim udział 24 najlepsze zespoły z całego świata. Najbardziej utytułowanym zespołem tego turnieju jest Rosja, która zdobyła 12 medali, w tym 6 złotych. Na drugim miejscu plasuje się Brazylia z trzema medalami złotymi i trzema medalami srebrnymi. Na trzecim miejscu, wśród takich potęg, mieści się reprezentacja Polski z dorobkiem trzech złotych medali i jednego srebrnego. Identyczny bilans mają Włosi. Największe sukcesy naszej kadry mężczyzn przyszły w XXI wieku. W roku 2006 Polacy wywalczyli srebro, natomiast w roku 2014 i 2018 złoto, pokonując w finałach Brazylię. Turniej w 2014 roku był rozgrywany w naszym kraju.

A jak to wygląda w przypadku rozgrywek kobiecych? Także w tym wypadku, MŚ siatkówka przyniosły nam kilka wspaniałych momentów. Polki co prawda nigdy nie wywalczyły medalu z najcenniejszego kruszcu, ale zdobyły srebro w roku 1952, a także medale brązowe w latach 1956 i 1962. Od tego czasu, nasze zawodniczki kilkukrotnie wychodziły z grupy, ale nigdy nie udało się uzyskać wyniku lepszego, niż 9 miejsce. A szkoda, ponieważ były okresy, w których kadra pań była naprawdę mocna.

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej

Duże emocje wśród kibiców budzą również ME siatkarzy. Turniej ten jest rozgrywany od 1948 roku. Pierwotnie był rozgrywany nieregularnie, co kilka lat. Dopiero w 1975 roku podjęto decyzję, że turniej będzie rozgrywany regularnie co 2 lata. Podobnie jak w przypadku mistrzostw świata, w klasyfikacji medalowej dominuje Rosja z dorobkiem 22 medali, w tym 14 złotych (tutaj warto zaznaczyć, że 12 tych medali zdobytych jeszcze jako ZSRR). Na drugim miejscu znajduje się reprezentacja Włoch z dorobkiem 13 medali, w tym 6 złotych. Polska plasuje się na szóstym miejscu, mając na koncie 9 medali: 1 złoto, 5 srebrnych oraz 3 brązowe. Ten największy sukces polskiej kadry miał miejsce w 2009 roku, kiedy to siatkarze zdobyli złoto na mistrzostwach w Turcji.

Turniej Euro siatkówka od 1949 roku jest rozgrywany także w kobiecej siatkówce. Podobnie jak w przypadku turniejów mężczyzn, w 1975 roku podjęto decyzję, że zawody będą odbywały się co dwa lata. Siatkówka Mistrzostwa Europy przyniosły kibicom Biało-Czerwonych wiele wspaniałych emocji. Kobieca reprezentacja Polski plasuje się na czwartym miejscu klasyfikacji wszechczasów, z dorobkiem 11 medali: 2 złotych, 4 srebrnych oraz 5 brązowych. Hegemonem w siatkówce kobiet jest reprezentacja Rosji, z dorobkiem 28 medali, w tym 19 złotych (13 jako ZSRR). W całej historii rozgrywek były tylko trzy turnieje, w których Rosja nie stawała na podium.

Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich

Wielkie emocje budzą także mecze siatkówki na Igrzyskach Olimpijskich. Jak nietrudno zgadnąć, w medalowej klasyfikacji wszechczasów, na pierwszym miejscu plasuje się reprezentacja Rosji z dorobkiem 8 złotych medali, w tym siedmiu jako ZSRR. Wysoko plasuje się także Brazylia i Stany Zjednoczone. W siatkówce kobiet, aż trzy złote medale zdobyły Chiny i Kuba. Polska zdobywała na tych rozgrywkach trzy medale. Panie zapewniły nam dwa medale brązowe w roku 1964 i 1968. Kadra mężczyzn zdobyła natomiast złoty medal w 1976 roku. Od tego czasu czekamy na kolejny medal olimpijski. Wielkie nadzieje są pokładane w Igrzyskach w Tokio, które odbędą się w 2021 roku.

Siatkarska Liga Narodów

Najlepsze reprezentacje rywalizują również w Lidze Narodów. W kluczowych sezonach jest to dodatkowa okazja do uzyskania kwalifikacji do ważnych turniejów. Zmagania odbywają się od 1990 roku, ale dopiero od 2017 nazywamy je Ligą Narodów. Wcześniej obowiązywała nazwa Ligi Światowej. W tym zmaganiach, reprezentacja Polski mężczyzn wywalczyła trzy medale: złoto i brąz w Lidze Światowej oraz brązowy medal w 2019 roku w Lidze Narodów. Liderem tej klasyfikacji są Brazylijczycy, którzy wygrywali turniej dziewięciokrotnie. Za ich plecami są Włosi z dorobkiem ośmiu medali.

Siatkówka kobieca od 1990 rozgrywała międzynarodowy turniej Grand Prix. W 2017 roku przekwalifikowano tę imprezę na Ligę Narodów. Najwięcej zwycięstw w klasyfikacji ma reprezentacja Brazylii z dorobkiem 11 złotych medali. Drugie miejsce zajmują Stany Zjednoczone, mając na koncie 8 medali, w tym dwa złote z nowych edycji turnieju. Siatkówka Liga Narodów kobiet jak dotąd nie była szczęśliwa dla naszej reprezentacji. Polkom nigdy nie udało się wywalczyć medalu na tej imprezie.

Liga Mistrzów w siatkówkę

Najlepsze drużyny z czołowych lig europejskich biorą udział w corocznej Lidze Mistrzów. Co ciekawe, rozgrywki te zostały zapoczątkowane z inicjatywy polskich działaczy oraz dziennika Przegląd Sportowy, który ufundował nagrodę w pierwszej edycji. Turniej zapoczątkowano w 1960 roku. Od tego czasu, w każdym sezonie rozgrywane są takie mistrzostwa. Tylko raz zwyciężała z nich drużyna z Polski. Była to Płomień Milowice w sezonie 1977/1978. W ostatnich 10 latach, polskie drużyny dwukrotnie zajmowały drugie miejsce. W sezonie 2011/2012 PGE Skra Bełchatów, a w 2014/2015 Asseco Resovia Rzeszów. Najwięcej zwycięstw na koncie mają drużyny z Rosji (24), Włoch (18) oraz Rumunii (6).

Zmagania są rozgrywane także w siatkówce kobiet. Kluby z naszego kraju nigdy nie wygrały turnieju, ale zdobywały medale. W roku 1961 i 1963 srebrny medal wywalczyła drużyna AZS-AWF Warszawa, natomiast w roku 1973 i 1978 brąz wywalczyła ekipa Startu Łódź. Od wielu lat, w siatkówce kobiecej dominują tylko dwie ligi: włoska oraz turecka. W XXI wieku, hegemonie dwukrotnie przerwały drużyny z Francji, a raz z Hiszpanii oraz Rosji. Siatkówka Liga Mistrzów nie została rozegrana w sezonie 2019/2020 z powodu pandemii koronawirusa.

Plus Liga – polska liga siatkarska mężczyzn

Najlepsze drużyny mężczyzn w Polsce rywalizują w Plus Lidze. To najwyższy szczebel rozgrywkowy zarówno dla klubów zrzeszonych z PZPS. Takie rozgrywki zostały zapoczątkowane dopiero w sezonie 2000/2001. Wcześniej rozrywana była Ekstraklasa polska w piłce siatkowej mężczyzn. Zmagania toczyły się jednak na nieco innych zasadach. Plus Liga była zwyciężana tylko przez cztery drużyny. Hegemonem jest Skra Bełchatów z dorobkiem 14 medali, w tym 9 złotych. Na drugim miejscu plasuje się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z sześcioma mistrzostwami. Trzy tytuły zdobyła Asseco Resovia Rzeszów, natomiast jeden tytuł przypadł Jastrzębskiemu Węglowi.

Tauron Liga – polska liga siatkarska kobiet

Od 1929 roku rozgrywane są Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet. W przeszłości przeprowadzano wiele reform, co skutkowało zmianą nazwy. Od sezonu 2020/2021, Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej kobiet występuje pod nazwą Tauron Liga. Najbardziej utytułowane kluby to AZS-AWF Warszawa oraz AZS Warszawa. Oba zwyciężały mistrzostwo jedenastokrotnie. Hegemonia klubów z Warszawy skończyła się jednak jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Z najbardziej utytułowanych zespołów współczesnych, na pierwszym miejscu wymienimy Chemik Police i Stal Bielsko-Biała z ośmioma mistrzostwami kraju. W roku 2019, wielkie sukcesy zanotowały kluby z Łodzi. ŁKS wygrał mistrzostwo, a Budowlani Łódź zajęła drugie miejsce.

Reprezentacja Polski w siatkówkę

Obecnie obserwujemy najpiękniejszy okres polskiej siatkówki mężczyzn w historii tej dyscypliny. Nasz zespół jest w stanie rywalizować z najsilniejszymi drużynami i pokonywać je w znaczących meczach. Od 2014 roku, Polacy siatkówka dzierżą tytuł mistrza świata. Za turnieje w 2014 i 2018 roku, zawodnicy z naszego kraju zostali uhonorowani nagrodami MVP dla najlepszego zawodnika turnieju. W roku 2014 był to Mariusz Wlazły, natomiast w 2018 roku Bartosz Kurek. Z reprezentacją prowadzoną przez Vitala Heynena związane są wielkie nadzieje w kontekście nadchodzących Igrzysk Olimpijskich. Mamy nadzieję, że nasza złota drużyna wywalczy pierwszy medal olimpijski od 1976 roku.

Jeśli chodzi o największe gwiazdy polskiej siatkówki, najwięcej występów w reprezentacji Polski ma Piotr Gruszka, który występował w latach 1995-2011. 450 występów robi ogromne wrażenie. Nic nie wskazuje na to, aby aktualni zawodnicy mieli szanse powtórzyć ten wyczyn. Z aktywnie grających zawodników najbliżej jest Bartosz Kurek z liczbą 287 występów w reprezentacji. Niekwestionowaną legendą polskiej kadry jest także Paweł Zagumny z wynikiem 427 występów. Jeden z najlepszych polskich rozgrywających zakończył karierę po zdobyciu mistrzostwa świata w 2014 roku.

Gdzie oglądać mecze siatkówki na żywo?

Najważniejsze siatkówka mecze z udziałem polskiej reprezentacji przyciągają ogromne zainteresowanie ze strony kibiców. Rekordowa oglądalność sięga nawet 4-5 mln osób przed telewizorami, co pokazuje, jak bardzo doceniany jest ten sport w naszym kraju. Często pojawiają się pytania o siatkówka gdzie oglądać najważniejsze mecze. Zdecydowana większość meczów polskiej reprezentacji siatkarskiej jest transmitowana przez telewizję Polsat. Podobnie jest zresztą z meczami polskiej Plus Ligi, które są pokazywane na kanale Polsat Sport. Zagraniczne ligi siatkarskie można natomiast często obejrzeć za pośrednictwem streamów online.

Popularne odmiany piłki siatkowej

W siatkówce wyróżniamy jeszcze inne typy meczy, z czego najpopularniejsza jest oczywiście siatkówka plażowa rozgrywana w duetach na piaszczystym podłożu. Najważniejsze zmagania to Mistrzostwa Świata, a także cykl turniejów World Tour w piłce siatkowej na plaży. Takie turnieje odbywają się także w Polsce: Siatkówka mężczyzn w Warszawie, natomiast siatkówka kobiet w Mysłowicach. W tej dyscyplinie nie jesteśmy jednak tak mocni, jak w klasycznej piłce siatkowej. Ciekawą odmianą jest również siatkówka na siedząco. Początkowo wymyślona dla niepełnosprawnych sportowców, ale obecnie uprawiana także przez w pełni sprawnych zawodników.

Siatkówka w ofercie bukmacherów

Piłka siatkowa to jedna z najpopularniejszych dyscyplin dostępnych w serwisie bukmacherskim LV BET. Gracze ze szczególnym zainteresowaniem obserwują i typują mecze polskiej reprezentacji mężczyzn, ale na dużych turniejach, także mecze innych czołowych reprezentacji są często obstawiane. Niewątpliwym atutem jest bardzo rozbudowana oferta zakładów, dzięki czemu, każdy gracz może obstawić wybrany mecz siatkówki zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Poniżej wymienimy najważniejsze zakłady na piłkę siatkową, a także powiemy więcej o tym, jak obstawiać wybrane mecze.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na siatkówkę

Wszechstronna i rozbudowana oferta sprawia, że siatkówka zakłady pozwala nam obstawiać dowolne elementy w meczu. Korzystają z tego analityczni typerzy, ale również kibice, którzy pragną zapewnić sobie większe emocje podczas oglądania meczu. Poniżej wymieniamy najważniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich na piłkę siatkową:

 • Zwycięzca meczu – najprostszy zakład, w których możemy obstawiać nasze siatkówka typy na to, która z drużyn wygra nadchodzący mecz. W piłce siatkowej nie ma remisu.
 • Handicap – z pomocą tego zakładu możesz dodać lub odjąć wirtualne sety jednej z drużyn. Na przykład, stawiając na Polskę z handicapem -1,5 stawiasz, że Biało-Czerwoni wygrają przynajmniej dwoma setami przewagi. W ten sposób można skutecznie podwyższyć kursy.
 • Poniżej/powyżej – to bardzo popularne typy bukmacherskie siatkówka, z pomocą których możemy obstawić np. liczbę punktów, asów serwisowych oraz setów wywalczonych przez jedną z drużyn.
 • Dokładny wynik – jeśli w tej dyscyplinie czujesz się naprawdę mocny, możesz obstawić dokładne siatkówka wyniki, np. 3-0 dla reprezentacji Polski.
 • Statystyki indywidualne – takie zakłady bukmacherskie pozwalają wytypować siatkówka wyniki odnotowane przez poszczególnych zawodników, np. ile punktów w meczu zdobędą.
 • Typy na turniej – przed i w trakcie ważnych turniejów w piłkę siatkową możesz obstawić swoje typy na drużynę, która Twoim zdaniem wygra całe rozgrywki.

Jak widzisz, zakłady sportowe siatkówka dają typerom szerokie pole manewru i pozwalają w bardzo dokładny sposób wytypować wynik, jakim naszym zdaniem zakończy się wybrane spotkanie.

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę na żywo

Kilka słów warto wspomnieć także o tym, jakie możliwości oferuje siatkówka na żywo. To kategoria zakładów, w których możesz typować wyniki meczu w czasie rzeczywistym, śledząc aktualny przebieg spotkania lub oglądając transmisję. W ten sposób możesz wykorzystać dynamicznie zmieniające się kursy do obstawienia bardziej opłacalnego zakładu. Typując wyniki na żywo siatkówka gwarantujesz sobie większe emocje podczas oglądania meczów. To bardzo popularny sposób preferowany przez wielu miłośników piłki siatkowej. Zakłady na żywo są oczywiście dostępne w LV BET.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na siatkówkę?

Interesują Cię zakłady bukmacherskie siatkówka Polska? Mecze możesz obstawiać w serwisie LV BET. To bardzo proste: Wybierz interesujące rozgrywki, mecz, a następnie kliknij w kursy przypisane do wyniku, który obstawiasz. Twój typ zostanie dodany do kuponu po prawej stronie. Teraz wystarczy jedynie wybrać stawkę, za którą chcesz obstawić zakład. Iloczyn stawki i kursu to ewentualna wygrana, jaką może zaoferować stworzony kupon. Ponadto, możesz obstawiać akumulowane zakłady sportowe siatkówka z wyższym kursem. W tym celu należy dodać do kuponu kilka zdarzeń. Aby kupon został rozliczony jako wygrany, wszystkie mecze muszą zakończyć się po Twojej myśli. Dużym udogodnieniem mogą być analizy i typy siatkówka udostępniane przez innych graczy.

Siatkówka na blogu sportowym LV BET

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne siatkówka informacje, blog sportowy LV BET to dobre miejsce, w którym znajdziesz wyniki spotkań, aktualności, a także zapowiedzi najważniejszych meczów i turniejów. Na naszym blogu dostępne są również analizy i typy siatkówka, które mogą okazać się bardzo pomocne w obstawianiu wyników spotkań. Dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować naszym użytkownikom dostęp do wartościowych treści związanych z polską piłką siatkową. W końcu jest to jeden z naszych sportów narodowych!