League of Legends – popularne wydarzenia esport w LV BET

League of Legends to obecnie jedna z najważniejszych i najpopularniejszych dyscyplin esportowych na całym świecie. Gra została stworzona w 2009 roku przez studio Riot Games i błyskawicznie stała się hitem. Dynamiczna rozgrywka skupiona na kooperacji to idealny materiał na popularną grę esportową. Już w 2011 roku rozegrano pierwsze Mistrzostwa Świata w League of Legends. W serwisie bukmacherskim LV BET odnajdziesz aktualności, wyniki, a także zapowiedzi najważniejszych turniejów w emocjonującym świecie LoL-a.

Zarejestruj się

LoL – kultowa dyscyplina na scenie sportów elektronicznych

League of Legends to gra z gatunku MOBA. Na mapie rywalizują dwa zespoły pięcioosobowe. Każdy z graczy wybiera jednego z dostępnych bohaterów obdarzonych indywidualnymi umiejętnościami. Wybór jest niezwykle istotny, ponieważ każdy gracz pełni na mapie nieco inną rolę. Każdy z zawodników powinien kontrolować swoją alejkę. Ponadto, mamy Junglera, który odpowiada za rozwój drużyny, a także zawodnika Supportu, który pojawia się tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Celem gry jest stopniowe budowanie swojej przewagi na mapie i niszczenie mobów oraz wież przeciwnika. Gracze przeciwnych drużyn stale walczą ze sobą na mapie. Gdy jeden z nich zostanie pokonany, musi odczekać na odrodzenie. W tym momencie może zająć się rozwojem swojej postaci. Wygrywa drużyna, która przejmie pełną kontrolę na mapie i zniszczy Nexus, czyli bazę przeciwnika. W najważniejszych turniejach, do wygrania meczu często potrzeba zwycięstwa na kilku mapach. Od 2011 roku organizowane są Mistrzostwa Świata w Lol-a. Tylko w pierwszej edycji wygrała drużyna spoza Azji. A rekordowa pula nagród w turnieju League of Legends wynosi prawie 6,5 miliona dolarów.

Zakłady bukmacherskie na League of Legends

Legends of Legends jest również jedną z najchętniej obstawianych dyscyplin esportowych. Wielu graczy typuje wyniki w trakcie prestiżowych turniejów LoL-a. W serwisie LV BET, klienci mogą liczyć na rozbudowane zakłady bukmacherskie na League of Legends, odznaczające się wysokimi kursami, bogatą liczbą selekcji, a także atrakcyjnymi promocjami. Udogodnieniem dla każdego miłośnika League of Legends jest sekcja na blogu LV BET, poświęcona tej dyscyplinie esportu.

League of Legends

League of Legends gra – kultowa dyscyplina w esporcie

Sporty elektroniczne w wielu krajach cieszą się popularnością dorównującą najważniejszym dyscyplinom sportowym. W turniejach dla najlepszych graczy dostępne są wielomilionowe pule nagród, a miliony ludzi na całym świecie oglądają darmowe transmisje z rozgrywek. Ogromne znaczenie dla dynamicznego rozwoju esportu miała i nadal ma gra League of Legends. To jedna z najbardziej znanych i kultowych już produkcji doskonale znana na całym świecie.

Kiedy powstała gra League of Legends?

Gra League of Legends powstała w 2009 roku, a jej twórcą jest deweloper Riot Games. To klasyczna gra Multiplayer Online Battle Arena (MOBA) nastawiona na rywalizację z innymi graczami przez Internet w modelu free to play. Warto zauważyć, że League of Legends powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DOTA) do gry Warcraft III: The Frozen Throne.

Produkcja błyskawicznie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i szybko stała się motorem napędowym dla dynamicznie rozwijającej się branży esportu. Już w 2011 roku rozegrano pierwsze oficjalne Mistrzostwa Świata w tej grze.

Gra jest stale rozwijana, a jej twórcy co jakiś czas dodają nowych bohaterów, a także dbają o balans gry, tak, aby wszystkie postacie były grywalne i miały szansę sprawdzić się w rozgrywce.

Najważniejsze informacje na temat gry League of Legends

League of Legends to klasyczny przedstawiciel MOBA, który pozwala nam rywalizować z innymi garażami na wirtualnym polu bitwy. Akcja rozgrywa się na mapie podzielonej na kilka stref. Na skrajach znajdują się bazy przeciwnych zespołów, a po środku mamy część wspólną z trzema alejkami, a także dżunglą, w której czają się potężne potwory.

Można tu zdobywać złoto potrzebne do rozwijania postaci i zyskiwania stopniowej przewagi na mapie. Liczba graczy w League of Legends wynosi 5 osób dla każdej drużyny. Wyróżniamy zawodnika od górnej alejki (Top Lane), środkowej alejki (Mid Lane), dolnej alejki (Bottom), Dżungli (Jungle), a także zawodnika wsparcia (Support).

Ilu bohaterów mamy do dyspozycji w grze?

W LOL-u, gracze mają do wyboru ponad 140 bohaterów, nad którymi gracze przejmują kontrolę. Każdy gracz wybiera jednego bohatera najbardziej dopasowanego do swojego stylu gry, a także funkcji pełnionej w drużynie. Bohaterowie dzielą się na klasy (wojownik, strzelec, mag, zabójca, obrońca, wsparcie) oraz posiadają określone statystyki i zestaw umiejętności.

Jak na grę wpływają bohaterowie?

Znajomość poszczególnych bohaterów jest zatem bardzo istotna dla gracza, który chce skutecznie rywalizować przeciwko innym zawodnikom. W LoL-u liczy się także dobra koordynacja działań oraz komunikacja w zespole. Nawet pięciu najlepszych na świecie zawodników nie wskóra zbyt wiele, o ile nie stworzą zgranego zespołu, który będzie się uzupełniał.

Jak wygląda rozgrywka w grze League of Legends?

W rywalizacji biorą udział dwie drużyny składające się z pięciu graczy. Przed rozpoczęciem meczu uczestnicy wybierają bohaterów, którymi będą sterować na placu gry. Celem rywalizacji jest wrogi nexus – konstrukcja znajdująca się w bazie przeciwników. Drużyna, która jako pierwsza zniszczy nexus rywali wygrywa rozgrywkę. Aby to zrobić, drużyny stopniowo budują przewagę na poszczególnych alejkach, a także gromadzą złoto potrzebne do rozwoju bohaterów oraz ich zdolności. Na mapie znajdują się fortyfikacje, które trzeba niszczyć, a także stwory sterowane przez komputer.

Jakie jest zadanie graczy w grze?

Gracze rywalizują między sobą na mapie, mając do wyboru standardowe ataki, jak również zaklęcia i umiejętności specjalne. Aby użyć ich ponownie, trzeba odczekać czas odnowienia umiejętności. W sytuacji gdy gracz ginie w potyczce, jego bohater odradza się po chwili w bazie, gdzie można dokonać ulepszeń swojej postaci za złoto zdobyte podczas rozgrywki.

Przypisane role w grze

Jak już mówiliśmy, każdy gracz ma w zespole przypisaną rolę i pod tym kątem wybiera bohatera, który najlepiej sprawdzi się w danej strategii gry. Mapy w League of Legends mogą się nieco różnić. Możemy wyróżnić: Summoner’s Rift, Howling Abyss, Twisted Treeline, Butcher’s Bridge, Cosmic Ruins, Crystal Scar, Proving Grounds, Magma Chamber. Większość rozgrywek turniejowych odbywa się na mapie Howling Abyss. W grze dostępne są również różnorodne tryby gry, ale w rozgrywkach turniejowych stosuje się klasyczny tryb, w którym celem jest zniszczenie wrogiego nexusa. Gra Riot Games stale rozwija swoją produkcję, aby utrzymać emocjonujący charakter rozgrywki.

Najważniejsze turnieje rozgrywane w LoL-a

Rozgrywki są podzielone na profesjonalne ligi regionalne. Aktualnie istnieje 12 lig: Ameryka Północna (LCS), Europa (LEC), Korea Południowa (LCK), Chiny (LPL), Brazylia (CBLOL), Rosja (LCL), Japonia (LJL), Ameryka Łacińska (LLA), Oceania (LCO), Azja Południowo-Wschodnia (PCS), Turcja (TCL) oraz Wietnam (VCS). Najlepsze zespoły z poszczególnych lig regionalnych mogą awansować do corocznych Mistrzostw Świata. Popularne turnieje najwyższej rangi odbywają się m.in. w ramach cyków: Intel Extreme Masters oraz Dreamhack. Najważniejszy turniej w Polsce w League od Legends odbywa się raz do roku w ramach Intel Extreme Masters Katowice w Spodku.

Najlepsze zespoły w grze

Do najlepszych zespołów na świecie możemy aktualnie zaliczyć: koreańskie zespoły: T1, Gen.G, DRX oraz DWG KIA oraz chińskie zespoły: Royal Never Give Up, JD Gaming, Top Esports oraz Edward Gaming. To właśnie zespoły z Korei Południowej oraz Chin są w tej grze uznawane za najlepsze i to one mają na koncie najwięcej sukcesów międzynarodowych.

Jeśli chodzi o najlepsze zespoły spoza Azji, możemy tu wymienić europejskie ekipy: Rogue, LDLC OL oraz Fnatic. Z polskich zespołów najwyżej notowana jest ekipa AGO Rogue, która w 2022 roku wygrała kilka turniejów z cyklu Ultraligi.

Mistrzostwa Świata w League of Legends

Raz do roku odbywają się Mistrzostw Świata organizowane przez Riot Games. Jest to zwieńczenie sezonu. Od 2021 roku w rywalizacji występują 22 zespoły, choć w latach 2017-2019 były 24 miejsca. Najbardziej utytułowanym krajem w League of Legends jest Korea Południowa. Przedstawiciele tej ligi triumfowali w sześciu edycjach zmagań.

Trzykrotnie wygrywali Chińczycy, a raz Tajwan. Tylko raz tytuł powędrował do zespołu spoza Azji. Miało to miejsce podczas pierwszych Mistrzostw Świata 2011, a zwycięzcą okazał się zespół Fnatic, w skład którego wchodził Maciej Ratuszniak (zdobył w tym turnieju tytuł MVP).

W 2019 roku srebro zdobył zespół G2 Esports, którego zawodnikiem jest Polak, Marcin „Jankos” Jankowski, uważany za najlepszego polskiego gracza w Lol-a. Aktualna pula nagród wynosi 2,225,000 dolarów, ale w 2018 roku było to 6,450,000 dolarów. Mistrzostwa Świata 2022 będą rozgrywane w USA i Meksyku w dniach 29 września – 5 listopada.

Jakie zakłady na League of Legends można obstawiać?

League of Legends zalicza się do grona najpopularniejszych gier w fantastycznym świecie valoran. Studio Riot Games stanęło na wysokości zadania, tworząc rozgrywkę emocjonującą i widowiskową dla fanów.

Gra jest również chętnie obstawiana przez typerów. Obstawiając zakłady bukmacherskie na LoL-a można obstawiać zwycięzcę meczu, zwycięzcę z handicapem, dokładny wynik meczu, liczbę gemów, a czasami także indywidualne statystyki poszczególnych graczy. Można także wytypować drużynę, która wygra prestiżowy turniej, na czele z Mistrzostwami Świata.

Obstawianie League of Legends w LV BET

Bogatą ofertą zakładów bukmacherskich na League of Legends może pochwalić się legalny bukmacher LV BET. Jeśli interesuje Cię typowanie wyników w fantastycznym świecie Lol-a na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, jest to dobry wybór.

Grę można obstawiać na wiele sposobów, a co ważne, dostępne są także zakłady na żywo, w których można śledzić rozgrywki za sprawą darmowego streamu.

W ten sposób gracze mogą obserwować najlepsze drużyny i zawodników w akcji. W LV BET nie brakuje również atrakcyjnych promocji oraz bonusów, dzięki którym obstawianie zakładów na League of Legends jest dużo bardziej emocjonujące.