League of Legends: Worlds 2023

League of Legends: Worlds 2023

Koniec sezonu już wkrótce, więc czas na mistrzowskie starcia. W tym artykule dowiecie się o zakwalifikowanych drużynach, harmonogramie rozgrywek, kiedy i gdzie oglądać Worlds 2023. Obstawiaj LoL w zakładach LV BET i wygrywaj!

Najważniejsze informacje o turnieju League of Legends: Worlds 2023

Mistrzostwa Świata w League of Legends, czyli Worlds 2023 to podsumowanie tegorocznego sezonu e-sportowego. 13. edycja turnieju odbędzie się w Korei Południowej. Na kibiców i zawodników czeka nowy format turnieju. W porównaniu z poprzednimi latami przeszedł on poważne zmiany. Wprowadzono m.in. system Best of Three, etap w stylu szwajcarskim i inne zmiany.

Najlepsi zawodnicy świata będą walczyli o mistrzowski tytuł w dniach 10 października – 19 listopada 2023 r. Zawodnicy wystąpią w Korei Południowej po raz pierwszy od 2018 r. To właśnie wtedy Invictus Gaming zostało pierwszymi chińskimi mistrzami świata.

Faza play-in i faza grupowa odbędą się w Seulu, po czym turniej przeniesie się do Busan na finały. Zmagania zaplanowano na Gocheok Sky Dome. Do rywalizacji podczas Worlds 2023 zmagać się będą 22 drużyny. To m.in. czterech przedstawicieli z Chin i Korei oraz trzech lub czterech z NA i EMEA.

Poprzednie edycje i kilka słów o turnieju League of Legends: Worlds

Mistrzostwa Świata w League of Legends to profesjonalny turniej e-sportowy rozgrywany od 2011 r. Rywalizacja toczy się co roku. Ich organizatorem jest Riot Games. Pierwsze mistrzostwa w historii rozegrane zostały podczas DreamHack 2011. Zwyciężył je Fnatic. Do tej pory tylko jedna drużyna z Europy i jedna z Tajwanu sięgały po tytuł, siedmiokrotnie trafiał do zawodników z Korei Południowej oraz trzykrotnie z Chin.

Zwycięska drużyna w latach 2012-2021 otrzymywała nagrody pieniężne, a także puchar wykonany przez Thomasa Lyte. W 2022 r. odsłonięto nowy puchar wykonany we współpracy z Tiffany & Co.

Zeszłoroczne zmagania odbyły się w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Do turnieju zakwalifikowały się 24 drużyny z 11 lig. Do gry nie zostali dopuszczeni esportowcy rosyjskiej drużyny z regionu Wspólnoty Niepodległych Państw. Wykluczenie było związane ze zbrojną inwazją Rosji na Ukrainę. Ich miejsce zajęła czwarta drużyna z Europy.

Faza wstępna była rozgrywana w Arena Esports Stadium w Meksyku, faza grupowa oraz ćwierćfinały w Hulu Theatre at Madison Square Garden w Nowym Jorku, a półfinały w State Farm Arena w Atlancie. Finał został rozegrany w Chase Center w San Francisco. W finale spotkały się dwie południowokoreańskie drużyny: DRX i T1. Wygrała pierwsza z nich z wynikiem 3:2. DRX było pierwsza drużyną w historii turnieju, która zmagania zaczęła jako w fazie wstępnej i sięgnęła po mistrzostwo.

Uczestnicy Worlds 2023

Wciąż trwa rywalizacja o miejsce w mistrzowskim turnieju Znamy jednak część zespołów, które zagrają podczas Worldsów 2023.

Worlds 2023 — drużyny zakwalifikowane na Mistrzostwa Świata:

– LEC (EMEA)

– TBA (mistrz finałów sezonu LEC 2023)

– TBA (drugie miejsce w finałach sezonu LEC 2023)

– TBA (3. miejsce w finałach sezonu LEC 2023)

Drużyny LEC wciąż rywalizujące o Worlds 2023:

– G2 Esports

– MAD Lions

– Team BDS

-Fnatic

LCS (Ameryka Północna):

– NRG (mistrz mistrzostw LCS 2023)

– Cloud9(drugie miejsce w mistrzostwach LCS 2023)

– Team Liquid (trzecie miejsce w mistrzostwach LCS 2023)

Drużyny LCS wciąż rywalizujące o Worlds 2023:

– Golden Guardians ( zmuszeni do grania w meczach NA vs EU)

LCK (Korea):

– Gen.G (mistrz lata LCK 2023)

– T1 (punkty mistrzostw LCK 2023)

– KT Rolster (zwycięzca finałów regionalnych LCK 2023)

– Dplus KIA (drugie miejsce w finałach regionalnych LCK 2023)

Drużyny LCK wciąż rywalizujące o Worlds 2023:

– LPL (Chiny)

– JD Gaming

– Bilibili Gaming

– LNG Esports

– Weibo Gaming

PCS (Tajwan, Hongkong, Makao, Azja Południowo-Wschodnia, Oceania):

– PCS (mistrz lata 2023)

– PCS (wicemistrzostwo lata 2023)

Drużyny PCS wciąż rywalizujące o Worlds 2023:

– PSG Talon

– CTBC Flying Oyster

– VCS (Wietnam)

– VCS (mistrz lata 2023)

– VCS (wicemistrzostwo lata 2023)

Drużyny VCS wciąż rywalizujące o Worlds 2023:

– GAM Esports

– Team Whales

– Saigon Buffalo

– Team Secret

CBLOL (Brazylia):

– TBA (CBLOL 2023 Zwycięzca splitu drugiego)

Drużyny CBLOL wciąż rywalizujące o Worlds 2023:

– paiN Gaming

– LOUD

– LJL (Japonia)

– DetonatioN FM (mistrz lata LJL 2023)

LLA (Ameryka Łacińska):

– Movistar R7 (mistrz zamknięcia LLA 2023)

Zwycięzca serii kwalifikacji do Mistrzostw 2023:

– TBA (jeden z Ameryki Północnej nr 4/EMEA nr 4)

Harmonogram Worlds 2023

Tegoroczne zmagania w ramach Worlds 2023 rozpoczną się od 10 października, a zakończą 19 listopada w czterech różnych miejscach w Korei Południowej.

Daty i lokalizacje Mistrzostw 2023:

  • Play-Ins: 10-15 października (LoL Park, Seul)
  • Faza grupowa: 19-29 października (KBS Arena, Seul)
  • Ćwierćfinały: 2-5 listopada (Sajik Indoor Gymnasium, Busan)
  • Półfinały: 11-12 listopada (Sajik Indoor Gymnasium, Busan)
  • Finały: 19 listopada (Gocheok Sky Dome, Seul)

Na Mistrzostwach Świata w League of Legends 2023 zobaczymy 22 drużyny z całego świata. Turniej rozpocznie się od fazy wstępnej. W jej ramach drużyny z niższych miejsc zmierzą się o dwa miejsca w kolejnej fazie w „systemie szwajcarskim”. Zespoły, które awansują do dalszych rozgrywek dołączą do 14 rozstawionych drużyn, z których wszystkie pochodzą z głównych regionów (LCK, LPL, LCS i LEC).

W 1. rundzie 8 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Awans do rundy wstępnej otrzymają tylko 2 najlepsze drużyny. Wszystkie mecze to BO3. W 2. rundzie zwycięzca górnej drabinki z każdej grupy zmierzy się ze zwycięzcą drabinki przegranych z drugiej grupy. Oba mecze to BO5, a zwycięzcy awansują do etapu szwajcarskiego.

Faza z systemem Szwajcarskim rozegrana zostanie w dniach 19-29 października 2023 r. Na tym etapie rozgrywek walczyć będzie 16 drużyn. Mecze BO5. W pierwszym etapie drużyny będą losowo dobierane w pary z przeciwnikiem z innego regionu. Następnie drużyny zmierzą się z przeciwnikami z takim samym bilansem zwycięstw i porażek. Drużyny, które wygrają 3 mecze, awansują do play-offów, a te, które przegrają 3 spotkania – odpadają z turnieju. Mecze progresywne i eliminacyjne to BO3 zaś pozostałe to BO1.

W dniach 2-19 listopada 2023 r. zaplanowane są play offy, w których udział weźmie 8 drużyn. Będą rywalizowały w drabince pojedynczej eliminacji. Wszystkie mecze to BO5.

Obstawianie turnieju League of Legends: Worlds 2023 w LV BET

Chcesz śledzić rozgrywki podczas Mistrzostw Świat w League of Legends? Polscy kibice będą mogli obejrzeć transmisję na kanałach Polsat Games w serwisie YouTube oraz Twitch. Na pewno ułatwi Ci to postawienie pewnych typów bukmacherskich na żywo, ale też w zakładach długoterminowych. Znajomość reguł gry, teamów oraz zawodników to podstawa typowania.

Obstawianie turnieju League of Legends: Worlds 2023 w LV BET

Obstawianie LoL w zakładach bukmacherskich nie musi być trudne! Podobnie jak w przypadku tradycyjnych sportów, tak i w esportach liczy się przede wszystkim odpowiednie przygotowanie. Znajomość gry i analiza szans drużyn to podstawa. Wpływ na wynik rywalizacji ma m.in. położenie drużyny, wybór bohaterów, zastosowana taktyka, styl gry zespołów i poszczególnych zawodników. Musisz więc zostać ekspertem – wtedy postawisz pewne typy i wygrasz w zakładach bukmacherskich LV BET! Zapowiedzi imprez, ale też najważniejsze informacje o organizacji wydarzeń, uczestnikach i szansach na wygraną znajdziesz na blogu sportowym LV BET. Legalny bukmacher na bieżąco dostarczy Ci wiadomości, które pozwolą na skorzystanie z atrakcyjnej oferty.

Typy i zakłady bukmacherskie na esport i League of Legends w LV BET

LoL daje dużo frajdy z grania, ale też obstawiania. W LV BET znajdziesz szeroki wybór rynków na najważniejsze wydarzenia esportowe. Możesz typować końcowy wynik meczu lub całego turnieju. Obstawisz też drużynę, która pierwsza zdobędzie określoną liczbę zabójstw, typ na pierwszą krew czy wskazanie zawodnika, który zniszczy pierwszy inhibitor. W tej kategorii dostępnych jest od kilku do kilkunastu zakładów. Ich liczba zależy przede wszystkim od wagi meczu. Do dyspozycji dostaniesz też zakłady specjalne, np. z jakiego regionu pochodzi zwycięzca danej imprezy, czy wskazany zespół będzie miał najlepszy bilans spośród ekip ze swojego regionu lub tym na zawodnika, który będzie miał najlepsze osiągi indywidualnie. Wybierz najatrakcyjniejsze opcje i postaw swoje typy na esporty w LV BET!