Mistrzostwa Świata League of Legends – Worlds 2022

Mistrzostwa Świata League of Legends – Worlds 2022

Worlds 2022 zbliża się wielkimi krokami! Jeszcze we wrześniu rozpocznie się główny turniej League of Legends, którzy wyłoni tegorocznych mistrzów. Kto najlepiej wypadnie w rywalizacji? Obstawiaj grę Riot Games w zakładach bukmacherskich. Świetną ofertę na Mistrzostwa Świata w LoL Worlds 2022 znajdziesz w LV BET!

Worlds 2022 – co warto wiedzieć?

League od Legend, w skrócie Lol, wyszło na rynek w 2009 r. Jej wydawcą jest Riot Games z Los Angeles. Gra ta szybko odniosła wielki sukces. W niecały rok miała już ponad milion użytkowników. W 2017 r. grało w nią ponad 100 mln osób! Jej popularność wciąż rośnie i dziś jest jedną z najważniejszych rozgrywek e-sportowych. Worlds to najważniejszy turniej, w którym drużyny walczą o mistrzowskie tytuły. Po raz pierwszy rozegrany został w 2011 r.

Triumfatorzy poprzednich Mistrzostw Świata w League of Legends

W ubiegłym roku trwająca miesiąc rywalizacja w Reykjaviku zakończyła się sensacyjną wygraną chińczyków z EDward Gaming. To oni zostali nowymi mistrzami świata. W decydującym starciu pokonali obrońców tytułu, koreański zespół DWG KIA 3:2.

Azjatyckie teamy sprawiły niespodziankę już w pierwszej rundzie. Po zdobyciu Barona i Duszy Smoka Oceanicznego przez EDward Gaming już w pierwszej mapie było wiadomo, że walka może przybrać niespodziewany obrót. Decydująca okazał się ostatnia mapa. Chińczycy po raz pierwszy w swojej historii zostali mistrzami świata w Worldsach.

Składy – Mistrzostwa Świata LOL 2021

  • EDward Gaming: Flandre, JieJie, Scout, Viper, Mejko
  • DGW KIA: Khan, Canyon, ShowAmamme, Ghost, Beryl

O co walczą zawodnicy Worlds 2022?

Nagrodą jest przede wszystkim zaszczytny tytuł mistrza League of Legends 2022. To jednak nie koniec nagród. Zwycięska drużyna otrzyma też duże pieniądze oraz puchar. Ten drugi będzie wyjątkowy. Za jego projekt odpowiada producent biżuterii Tiffany and Co. Będzie ważył prawie 20 kg. Jego wysokość wyniesie 68 centymetrów. Pula nagród w obecnej edycji wyniesie aż 2 225 000 dol. W ubiegłym roku zwycięzcy zgarnęli 489 500 dol.

Zawodnicy Mistrzostw Świata w League of Legends Worlds 2022

Do rywalizacji w ramach Worlds 2022 przeszły wyłącznie najlepsze zespoły z całego świata. Wszystkie wzięły udział w regionalnych klasyfikacjach.

Które drużyny zawalczą o Mistrzostwo Świata?

O mistrzowski tytuł powalczą w sumie 24 drużyny z całego świata. Wśród zakwalifikowanych uczestników obecnie znajdują się:

  1. Chiny: JD Gaming, Top Esports, EDward Gaming
  2. Korea: Gen. G, T1, Damwon KIA
  3. Europa: G2 Esports, Rogue, MAD Lions, Fnatic
  4. Ameryka Północna: Cloud9, 100Thieves
  5. Wietnam: Gigabyte Marines, Saigon Buffalo
  6. Ameryka Południowa: Isurus Gaming
  7. Azja Południowo-Wschodnia: CTBC Flying Oyster

W kolejnej rundzie eliminacji do rozgrywek dołączyły też teamy: LOUD z Brazylii, Chiefs Esports Club z Australii i Oceanii, DetonatioN FacosMe z Japonii, Beyond Gaming z Azji Południowo-Wschodniej, Royal Never Give Up z LPL, DRX z LCK, Evil Geniuses z LCS.

O awans na mistrzostwa walczą jeszcze dwie drużyny z Turcji: Fenerbahce i Istambul Wildcats.

Najsilniejsze drużyny

Kto ma szansę na wygraną w Worldsach 2022? Eksperci wśród faworytów wskazują ubiegłorocznych finalistów. Broniący mistrzowskiego tytułu e-sportowcy EDward Gaming znajdują się obecnie na 3. miejscu światowego rankingu, zaś DAMWON Gaming – 1. miejsce.  Dzielą ich Chińczycy z FunPlus Phoenix. Dobrą passę ma ostatnio niemiecki zespół G2 Esports, który dostał się do play offów jako pierwszy uczestnik z Europy i świata.

Harmonogram rozgrywek

Data Worlds 2022 znana jest już od dłuższego czasu. Turniej ma rozpocząć się fazą play-in 29 września 2022 r. w stolicy Meksyku, Mexico City. Potrwa ona do 4 października. Następnie gracze przeniosą się do Nowego Jorku. Tam rozegrana zostanie faza grupowa. Ta część turnieju podzielona została na dwa terminy: w 7-10 i 13-16 października. W Nowym Jorku odbędą się też ćwierćfinały – 20-23 października. Najlepsze teamy zagrają w półfinałach w dniach 29 i 30 października w Atlancie. Wielki finał zaplanowany jest na 5 listopada w San Francisco w arenie Chase Center.

Format Worlds 2022 nie zmieni się znacząco w stosunku do poprzedniego roku. W fazie play off zagra aż 12 drużyn, z których tylko 4 przejdą do fazy głównej. W dalszych rozgrywkach udział weźmie 16 teamów, a po meczach grupowych zostanie tylko połowa z nich.

W fazie play-in ekipy zostaną podzielone na dwie grupy. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepsza drużyna z każdej z nich zapewni sobie awans bezpośrednio do fazy grupowej.  Trzy kolejne będą musiały o ten awans rywalizować dalej. Trzecia i czwarta ekipa z każdej grupy będzie grała ze sobą. Zwycięzca powalczy o awans z drugą najlepszą drużyną grupy przeciwnej.

Główna faza zorganizowana jest dokładnie tak samo jak w poprzednich latach. Po dwie najlepsze drużyny z czterech grup awansują do 1/8 rozgrywek, gdzie grają z zespołami z innych grup. Następnie zaplanowana jest seria BO5, które ostatecznie wyłoni dwie najlepsze ekipy, które zagrają w wielkim finale.

Jak obstawiać Mistrzostwa Świata w League of Legends Worlds 2022 w LV BET?

LoL to gra, która przyciąga miliony fanów. Najważniejszy turniej w roku to nie tylko niezłe widowisko, ale też idealne wydarzenie do typowania. W ofercie LV BET na pewno dostaniesz szeroki wybór rynków na gry Riot Games! Aby postawić pewne typy warto przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską. Co wziąć pod uwagę? Zakwalifikowane teamy i ich składy, komunikację w drużynie, znajomość zawodników czy obraną przez nich taktykę. Podczas mistrzowskiego turnieju wystąpią sami zawodowcy, a ich motywacja będzie największa!

Typy i zakłady na Mistrzostwa Świata w League of Legends Worlds 2022 w LV BET

Worlds 2022 to turniej, na który dostaniesz szeroki wybór rynków bukmacherskich. Możesz je poznać w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Obok zakładu na zwycięzcę (meczu, grupy, turnieju) będziesz mógł też skorzystać z bardziej szczegółowych typów, m.in. liczbę zabójstw, typ smoka, sumę gier, handicapy, dokładny wynik czy kto pierwszy zniszczy Nexus lub kto pierwszy zaliczy zabójstwo. Poznaj możliwości i postaw swoje typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w LoL Worlds 2022 w LV BET!