Mid-Season Invitational – coroczny turniej League od Legends

Mid-Season Invitational – coroczny turniej League od Legends

Znamy coraz więcej informacji o turnieju Mid-Season Invitational! Jak w tym roku będą wyglądały jedne z najważniejszych rozgrywek League of Legends na świecie? Dowiedz się na blogu LV BET, a w serwisie postaw swoje typy bukmacherskie! 

Mid-Season Invitational to coroczny turniej League od Legends. Od 2015 r. organizuje go wydawca tej gry, czyli Riot Games. To drugi z najważniejszych turniejów esportowych tej gry, po Mistrzostwach Świata. Chcesz dowiedzieć się, jak typować ten turniej? Zajrzyj na bloga LV BET!

Mid-Season Invitational 2022

Do tej pory Korea Południowa pozostawała jedynym znaczącym regionem, który nie zorganizował tej imprezy. W poprzednich latach najlepsze zespoły z całego świata występowały w Europie, Ameryce Północnej, w Chinach, Wietnamie oraz Brazylii. W tym roku się to zmieni i to właśnie do Korei udadzą się najlepsi esportowcy w LOL-u. Nie jest jeszcze znane dokładne miasto, w którym odbędzie się turniej.

Dobrą wiadomością jest, że do rywalizacji w League od Legends znów powrócą Wietnamczycy. Zawodnicy ci, jak żadni inni, nie odczuli ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Nie mogli brać udziału w turniejach międzynarodowych, a nawet czasowo zawieszona był krajowa liga. Po ponad dwóch latach mają być zniesione obostrzenia związane z lotami międzynarodowymi. A to oznacza, że będą mogli udać się na turniej i zagrać w tegorocznej edycji Mid-Season Invitational.

Dokładna lista zawodników nie jest jeszcze znana. Do głównych rozgrywek przejdzie 12 najlepszych drużyn z play offów. Rywalizacja odbywa się w ramach 12 regionów obejmujących cały świat w różnych terminach, od 2 kwietnia do 1 maja 2022 r. MSI zazwyczaj odbywa się właśnie w maju. Możliwe, że w tym roku również odbędzie się w tym miesiącu.

League of Legends – na czym polega?

League of Legends, w skrócie nazywana jako LOL, to jedna z najpopularniejszych gier z gatunku MOBA. Wyprodukowało ją studio Riot Games w 2009 r. Rozgrywka błyskawicznie zyskała szerokie grono fanów i już dwa lata później rozegrano pierwsze Mistrzostwa Świata w League of Legends.

W grze biorą udział dwa pięcioosobowe zespoły. Każdy z graczy wybiera jednego bohater, obdarzonego indywidualnymi umiejętnościami i pełniącego w rozgrywce inną rolę. Zawodnicy mają za zadanie kontrolowanie swojej alejki. Ponadto, mamy Junglera, który odpowiada za rozwój drużyny, a także zawodnika Supportu, który pojawia się tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Celem gry jest budowanie swojej przewagi na mapie, a w konsekwencji niszczenie mobów i wież przeciwnika. Gracze przeciwnych drużyn stale walczą ze sobą na mapie, a gdy któryś zostanie pokonany, musi odczekać na odrodzenie. Wygrywa drużyna, która przejmie pełną kontrolę na mapie i zniszczy Nexus, czyli bazę przeciwnika. W najważniejszych turniejach zawodnicy potrzebują do wygrania meczu zwycięstw na kilku mapach.

Niby proste, ale rozgrywka na najwyższym poziomie wymaga od zawodników wielu umiejętności. Kto je posiada? Obstawiaj League of Legends w LV BET!

Turniej LoL

Kto to tej pory stawał na podium Mid-Season Invitational? W pierwszej edycji zwycięzcami zostali Chińczycy z drużyny Edward Gaming. W 2019 r. mistrzami zostali Europejczycy z G2 Esports. Był to historyczny moment, bo po raz pierwszy pokonali oni rywali z Azji. Dwa teamy, a dokładniej SK Telecom T1 oraz Royal Never Give Up, wygrały ten turniej więcej niż jeden raz.

W ubiegłorocznych rozgrywkach MSI, które odbyły się w Reykjaviku, zwyciężył team Royal Never Give Up. Zgarnął on 75 tys. dolarów. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z DAMWON Gaming (nagroda 50 tys. dol.), a na 3 i 4 MAD Lions i PSG Talon (po 25 tys. dol).  W puli znalazło się 250 tys. dol. O podobną kwotę będą rywalizować e-sportowcy w tym roku.

A kto jest typowany wśród tegorocznych faworytów MSI? W wyjątkowej formie są zawodnicy T1, którzy w ostatnich występach pokonują wszystkich rywali. Na zwycięstwo mają też szanse mistrzowie świata 2021 z EDward Gaming. A Ty kogo obstawiasz?

Zakłady bukmacherskie na Mid-Season Invitational w LV BET

Typowanie LoL-a to świetna przygoda! Przyłącz się do niej w zakładach bukmacherskich LV BET! Swoje typy na MSI możesz postawić w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Znajdziesz tam szeroki wybór wydarzeń z całego świata, wiele rynków i atrakcyjne kursy. Przekonaj się sam już dziś! Obstawiaj Mid-Season Invitational w LV BET i przyłącz się do koreańskiej rywalizacji.