League of Legends European Championship – dowiedz się więcej o europejskim turnieju!

League of Legends European Championship – dowiedz się więcej o europejskim turnieju!

14 stycznia 2022 r rozpoczną się zmagania w ramach League od Legends European Championship. Czekają nas kolejne emocje na ekranach, ale też w zakładach bukmacherskich. Najlepsi esportowcy świata powalczą o kolejne trofea. 10 zespołów spotka się w Berlinie, a typerzy w zakładach bukmacherskich LV BET! Kto ma szansę na wygraną? Oto najważniejsze informacje, dzięki którym obstawianie League od Legends European Championship 2022 będzie łatwiejsze!

League of Legends European Championship 2022 to siódmy europejski turniej organizowany pod szyldem LEC. Zapowiadają się emocje na najwyższym poziomie! Po niezbyt udanym ubiegłym sezonie teamy podchodzą z nowymi możliwościami i ze zmienionymi składami. Kto będzie rywalizował w Berlinie? League of Legends typowanie rozpocznij już dziś!

Format rozgrywek LoL

10 drużyn rozpocznie swoje zmagania w Berlinie od fazy grupowej. Każdy zespół rozegra w niej 18 meczów w formacie Bo1. W fazie play off zastosowana zostanie drabinka podwójnej eliminacji, a mecze odbędą się w formacie Bo5.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Zwycięzca dostanie 80 tys. euro, a zespoły z kolejnych miejsc odpowiednio 50 tys. euro i 30 tys. euro.

Uczestnicy League of Legends 2022

Do rozgrywek w Berlinie przeszło 10 zespołów. Rywalizować będą ze sobą zawodnicy:

  • Astralis – White Knight, Zanzarah, Dajor, Kobbe, promisq.
  • EXCEL ESPORTS – Finn, Markoon, Nukeduck, Patrik, Advienne,
  • Fnatic – Wunder, Razork, Humanoid, Upset, Hylissang
  • G2 Esports – Broken Blade, Jankos, Caps, Flakked, Targamas
  • MAD Lions – Armut, Elyoya, Reeker, UNFORGIVEN, Kaiser
  • Misfits Gaming – HiRit, Shlatan, Vetheo, Neon, Mersa
  • Rogue – Odoamne, Malrang, Larssen, Comp, Trymbi
  • SK Gaming – Jenax, Gilius, Sertuss, Jezu, Treatz
  • Team Vitality – Alphari, Selfmade, Perkz, Carzzy, Labrov.
  • Team BDS – Adam, Cinkrof, NUCLEARINT, xMatty, LIMIT

Większość zespołów, które przystąpią do rywalizacji, przeszło zmiany składu. Najbardziej odbudowany został chyba team G2 Esports. Wundera zastąpił Broken Blade, a za Rekklesa i Mikyxa wystąpią Flakked i Targamas. Jedynymi graczami, których oglądać można było również w ubiegłym roku, są Jankos i Caps. Eksperci wskazują, że z tym składzie zespół może powalczyć o odzyskanie tytułu Kings of Europe.

Ich głównymi rywalami może być Fnatic, który również wystąpi w dużej części w nowym składzie. Pozostali Upset i Hylissand, a odeszli Adam, Bwipo i Nisqy. W ich miejsce weszli zaś Wunder, Razork i Humanoir.

Zdobywca pierwszego miejsca w letnim splicie 2021, czyli Rogue, również wprowadził kilka zmian. Najważniejszą na pewno jest zmiana dżunglera – z Malranga na Inspireda. Do tego Hans Sama został zastąpiony przez Comp. Eksperci wskazują, że te zmiany są znaczące, bo to właśnie te dwie pozycje zawsze były słabą stroną drużyny. Było to widocznie przede wszystkim podczas play offów.

League of Legends: obstawianie w LV BET

W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET już dziś możesz dostać najlepsze zakłady bukmacherskie na europejskie mistrzostwa LoL. Dostępne są trzy rynki. Możesz wskazać zwycięzcę, ale też zespoły, które awansują do play offów oraz do finałów. Według analityków bukmachera największe szanse na zwycięstwo mają zawodnicy teamu Fnatic (kurs 2.75). Wśród faworytów znajdują się również gracze z zespołów Team Vitality (kurs 3) i G2 Esports (kurs 5). Najmniejsze szanse na wygraną zaś mają SK Gaming (kurs 81) oraz Astralis (kurs 67). Rozpocznij League of Legends obstawianie w LV BET już dziś!