Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – najważniejsze informacje

4 lutego 2022 r. to data ważna dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych! Tego dnia właśnie rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. O olimpijskie medale powalczy prawie 400 najlepszych sportowców z całego świata. W jakich dyscyplinach będą walczyli? Kto ma szanse na wygraną złotych krążków? Oto najważniejsze informacje, które pozwolą Ci z łatwością obstawiać rozgrywki podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich! W serwisie LV BET znajdziesz zaś najlepsze zakłady bukmacherskie, dzięki którym przyłączysz się do tej rywalizacji. Jakie typy na olimpiadę warto postawić?  

109 kompletów medali, które rozdane będą w 15 dyscyplinach sportowych – tyle krążków czeka na zawodników podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Sportowcy rywalizować będą od 4 do 20 lutego 2022 r. Ta najważniejsza zimowa rywalizacja sportowa odbędzie się już po raz dwudziesty czwarty w historii. Kto tym razem sięgnie po olimpijskie złoto? Obstawianie olimpiady to możliwość, która czeka na typerów w LV BET!

Dyscypliny podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022

W Pekinie podczas zimowych igrzysk zawodnicy będą konkurowali ze sobą w 15 dyscyplinach, w ponad 100 konkurencjach. Będą to: biathlon (11 konkurencji), bobsleje (4 konkurencje), skeleton (2 konkurencje), curling (3 konkurencje), hokej na lodzie (2 konkurencje), saneczkarstwo (4 konkurencje), łyżwiarstwo figurowe (5 konkurencji), short track skating (9 konkurencji), łyżwiarstwo szybkie (14 konkurencji), narciarstwo alpejskie (11 konkurencji), biegi narciarskie (12 konkurencji), narciarstwo freestylowe (13 konkurencji), kombinacja norweska (3 konkurencje), skoki narciarskie (5 konkurencji) i snowboard (11 konkurencji). Po raz pierwszy w historii podczas olimpiady zmierzą się ze sobą drużyny mieszane w skokach narciarskich, w short tracku, w snowboard cross oraz w narciarstwie dowolnym, a dokładnie w skokach akrobatycznych drużyn mieszanych i w bobslejach jedynek kobiet. A to nie koniec, bo w Pekinie odbędzie się też rywalizacja w narciarstwie dowolnym big air kobiet i mężczyzn.

Znajdź interesujące Cię dyscypliny i postaw swoje typy na olimpiadę w serwisie LV BET!

Igrzyska Olimpijskie – typy na skoki narciarskie podczas olimpiady

Skoki narciarskie to zimowa dyscyplina, która zdecydowanie jest najpopularniejsza w naszym kraju. W niej też biało-czerwoni mają największą szansę na wygranie medali olimpijskich, w tym na olimpijskie złoto. Kto może po nie sięgnąć? Kamil Stoch, Piotr Żyła czy Dawid Kubacki to zawodnicy, którzy na pewno są do tego zdolni, chociaż w tym roku mają niemałą konkurencję. Eksperci wskazują, że zawodnicy mogą zaprezentować szczyt swoich możliwości właśnie w Pekinie.  Od nieudanego początku w konkursach Pucharu Świata 2021/2022, przez coraz lepsze osiągi po olimpijskie złoto? To bardzo możliwy scenariusz w przypadku biało-czerwonych skoczków.

Na poprzednich igrzyskach w Pjongczangu dla zawodników w skokach narciarskich rozdano cztery komplety medali. Jeden z nich, na skoczni dużej, wywalczył Kamil Stoch. Na skoczni normalnej triumfował Andreas Wellinger. W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli Norwegowie w składzie: Daniel-Andre Tande, Andreas Stjernen, Johan Andre Forfang i Robert Johansson. W rywalizacji kobiet złoty medal otrzymała Maren Lundby.

W Pekinie skoczkowie będą walczyli w jeszcze jednej konkurencji. Będą to skoki w mikście.

Igrzyska olimpijskie Pekin 2022. Terminarz skoków narciarskich

Kiedy można będzie oglądać rywalizację polskich skoczków w Pekinie? Oto terminarz rywalizacji w tej dyscyplinie.

5 lutego 2022 r.

  • 7.20 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni normalnej – kwalifikacje
  • 11.45 – skoki narciarskie, kobiety indywidualnie na skoczni normalnej – finał

6 lutego 2022 r.

  • 12.00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni normalnej – finał

7 lutego 2022 r.

  • 12.45 – skoki narciarskie, mikst na skoczni normalnej – finał

11 lutego 2022 r.

  • 12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej – kwalifikacje

12 lutego 2022 r.

  • 12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej – finał

14 lutego 2022 r.

  • 12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni drużynowo na skoczni dużej – finał

Olimpiada: obstawianie w LV BET

Pekin już zapisał się w historii igrzysk olimpijskich. Jest to pierwsze miasto w historii igrzysk, w którym odbędzie się zarówno letnia, jak i zimowa olimpiada. Wszystkie obiekty, na których będą walczyli sportowcy, były gotowe już w październiku 2022 r. – 12 aren i tzw. „Ptasie Gniazdo”. To Stadion Narodowy, na którym rozpoczną się i zakończą igrzyska, a dokładniej ceremonia otwarcia i zamknięcia. Zawodnicy będą odbywały się w trzech strefach kraju: w samym Pekinie, w regionie Yangin oraz regionie Zhangjiakou (tu znajdują się skocznie narciarskie).

Czy kibice zobaczą występy na żywo? Tego nadal nie wiadomo. We wrześniu organizatorzy ogłosili, że bilety będą mogli kupić wyłącznie rezydenci Chin, a osoby niezaszczepione będą podlegały 21-dniowej kwarantannie.

Szanse Polaków podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pekin 2022

Na koncie reprezentantów Polski do tej pory znajduje się 28 medali zdobytych podczas zimowych igrzysk. To siedem złotych krążków, kolejnych siedem srebrnych i osiem brązowych. W 2018 r. w Pjongczangu biało-czerwoni zdobyli dwa medale. Po złoto sięgnął Kamil Stoch, a po brązowy – narodowa drużyna. Czy tym razem znów skoczkowie wrócą z medalami? Swoje igrzyska olimpijskie typy możesz postawić w LV BET! Portal Gracenote przewiduje, że w Pekinie Polacy nie zdobędą ani jednego złota, ale za to trzy srebrne medale.  A Ty jakie typy na olimpiadę podstawisz w LV BET?