F1

Wojna technologiczna. Szukanie najlepszych rozwiązań. Dbałość o każdy szczegół. Tak wygląda każdy wyścig F1. Formuła 1 to niekwestionowana królowa sportów motorowych. Wszyscy kierowcy wyścigowi marzą o tym, aby otrzymać angaż w tych prestiżowych zawodach. To tutaj czekają największe sukcesy, największe prędkości oraz największe pieniądze. Zakłady bukmacherskie Formuła 1 są dostępne w serwisie bukmacherskim LV BET. Z tej okazji, nasi klienci mogą liczyć na szereg atrakcyjnych promocji i bonusów.

Zarejestruj się

Harmonogram Formuły 1

Przed nami decydujące wyścigi, które zadecydują o losach mistrzowskiego tytułu. Mamy nadzieję, że mimo poważnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, organizatorom uda się bez przeszkód zakończyć sezon, który i tak jest znacznie krótszy, niż pierwotnie planowano.

Kto jest najlepszym kierowcą F1?

Na pierwszym miejscu z ogromną przewagą plasuje się Lewis Hamilton, który pewnie zmierza po czwarty tytuł mistrzowski z rzędu oraz siódmy tytuł w karierze. Brytyjczyk reprezentuje barwy Mercedesa, który nie ma sobie równych w klasyfikacji konstruktów, wyprzedzając z dużą przewagą Red Bull Racing-Honda. Obsada pozostałych miejsc na podium również wydaje się przesądzona, a do ustalenia pozostaje jedynie kolejność. O drugie miejsce powalczą między sobą Valtteri Bottas (Mercedes) oraz Max Versappen (Red Bull).

Formuła 1

Formuła 1 w LV BET

Formuła 1 jest często określana mianem królowej sportów motorowych. To najbardziej prestiżowa dyscyplina, o której marzy większość kierowców wyścigowych. Tylko najwybitniejsi kierowcy mogą dostać angaż w jednym z teamów i utrzymać się w stawce przez kolejne lata. Wielki boom popularności na Formułę 1 w Polsce rozpoczął się w roku 2006, kiedy to Robert Kubica otrzymał miejsce w bolidzie BMW Sauber. Był to pierwszy i jak dotąd jedyny Polak, który miał okazję ścigać się w królewskiej dyscyplinie sportów motorowych. Co powinniśmy wiedzieć na temat tej dyscypliny?

Historia F1 – kiedy narodziły się te wyścigi?

O Formule 1 nieprzypadkowo mówi się, jako o królewskiej dyscyplinie sportów motorowych. Nie chodzi wyłącznie o to, że jest to najbardziej prestiżowa i ceniona dyscyplina. Określenie ma również związek z historia wyścigów F1. Pierwszy z nich odbył się na starym lotnisku RAF (obecnie Silverstone), a poczynaniom kierowców przyglądali się: Król Jerzy VI oraz Królowa Elżbieta. Był to rok 1950, a triumfatorem cyklu złożonego z 7 wyścigów został Włoch, Giuseppe Farina, w bolidzie Alfa Romeo.

Na przestrzeni lat, bolidy Formuły 1 zmieniły się nie do poznania. Szczególny rozkwit dyscypliny przypada na lata 1960-1980, kiedy do wprowadzano kolejne nowinki techniczne, które upodobniły samochody Formuły 1 do tych, które znamy dzisiaj. W dyscyplinie od wielu lat dominują trzy nacje: Włosi, Brytyjczycy oraz Niemcy. W mistrzostwach konstruktorów mamy tylko dwa inne kraje, którym udało się zdobyć się zdobyć tytuł. Red Bull z Austrii zwyciężał czterokrotnie, natomiast Renault z Francji dwukrotnie. Niedoścignionym liderem wśród konstruktorów jest Ferrari z dorobkiem 16 tytułów.

Formuła 1 – co powinieneś wiedzieć?

Formuła 1 to coś więcej, niż dyscyplina sportów motorowych. To walka o prestiż pomiędzy konstruktorami. To ogromne pieniądze oraz kontrakty z największymi koncernami motoryzacyjnymi. To stały rozwój technologiczny, który często wprowadza nowinki także do ogólnodostępnych samochodów osobowych. Nie dziwi zatem fakt, że Formuła 1 LV BET cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Oczywiście ogromną rolę w promowaniu tej dyscypliny w naszym kraju miał Robert Kubica, który był pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem, który miał okazję rywalizować z najlepszymi kierowcami na świecie.

Zasady zmieniają się dynamicznie i w każdym sezonie wprowadzane są pewne zmiany. Możemy jednam wymienić najważniejsze cechy tej dyscypliny: kierowcy rywalizują w cyklu kolejnych wyścigów zwanych, jako Grand Prix danego kraju. Stawka jest podzielona na dziesięć teamów zatrudniających po dwóch kierowców. W kolejnych wyścigach kierowcy zbierają punkty wliczające się do klasyfikacji generalnej. Zawodnik, który zgromadzi ich najwięcej, zdobędzie tytuł mistrzowski. Niezwykle istotna jest również klasyfikacja konstruktorska, w której zwycięża team z największą liczbą punktów.

Przez wiele lat, Formuła 1 była utożsamiana z ogromnymi umiejętnościami. Tylko najwybitniejsi kierowcy mogli dostać angaż w elitarnej dyscyplinie. Dzisiaj, w F1 równie ważne są pieniądze, a co za tym idzie, od czasu do czasu angaż otrzymuje kierowca z przeciętnymi umiejętnościami, ale za to z bardzo bogatymi sponsorami. Tacy zawodnicy zwykle nie utrzymują się w stawce na dłużej i na pewno nie walczą o tytuły mistrza świata. Ciężko stwierdzić, czy w panteonie mistrzów F1 znajdziemy chociaż jedno nazwisko kierowcy, którego umiejętności byłyby podważane.

Najlepsze tory F1 – które grand prix są najciekawsze?

W ostatnich latach, nowy sezon F1 rozpoczyna się w marcu. Formuła 1 terminarz jest jednak znany dużo wcześniej, podobnie zresztą jak obsada teamów. W każdym sezonie, liczba wyścigów oraz torów, na których będą rozgrywane mistrzowska, może być nieco inna. Na rok 2021 zaplanowano 23 wyścigi. Sezon ma się rozpocząć 19 marca od Grand Prix w Australii, a zakończyć 5 grudnia w Abu Zabi. Które zawody będą najciekawsze? Warto sprawdzić najciekawsze tory F1 opisane poniżej:

Grand Prix Monako

Jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigów F1. To jeden z nielicznych wyścigów organizowanych na ulicach miasta. Tor Circuit de Monako w ostatnich latach tworzą ulice Monte Carlo oraz La Condamine. Wyścigi F1 w tym miejscu były organizowane nieprzerwanie od 1955 roku, aż do 2019 roku. W roku 2020 plany storpedowała pandemia koronawirusa. Na szczęście, Grand Prix Monako powraca do kalendarza w roku 2021. Najwięcej zwycięstw na tym torze ma do dnia dzisiejszego Ayrton Senna.

Grand Prix Australii

Wyścig rozgrywany w Melbourne na torze Albert Park Circuit. Zawody F1 są organizowane na tym torze od roku 1985. Rekordzistą tego toru pod względem liczby zwycięstw jest Michal Schumacher, który zwyciężał tu czterokrotnie. W roku 2021, Grand Prix Australii będzie inauguracyjnym wyścigiem sezonu. W roku poprzednim ściganie rozpoczęło się od Grand Prix Emilia-Romania we Włoszech.

Grand Prix Japonii

Wyścig rozgrywany w prefekturze Mie na torze Suzuka. Pierwsze zawody odbyły się tutaj w latach 1976-1977. Do kalendarza wróciły ponownie 10 lat później i były rozgrywane nieprzerwanie aż do 2019 roku. W sezonie 2021 również odbędzie się GP Japonii. Tor Suzuka jest uważany za jeden z najbardziej wymagających dla kierowców. Wyścigi w tym miejscu zawsze obfitują w ogromne emocje. Sześciokrotnie zwyciężał tu Michael Schumacher. Jedno zwycięstwo mniej ma na swoim koncie Lewis Hamilton.

Grand Prix Singapuru

Zawody rozgrywane na torze Marina Bay Street Circuit. Jest to jedyny wyścig w terminarzu rozgrywany przy sztucznym oświetleniu, co stanowi utrudnienie dla kierowców, szczególnie w połączeniu z ulewnymi deszczami, które często nawiedzają to miejsce. Mistrzem toru jest Sebastian Vettel, który zwyciężał tu pięciokrotnie.

Grand Prix Abu Zabi

Zawody rozgrywane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich słyną z przepychu i bogactwa. Tor Yas Marina Circuit został położony na wyspie sztucznie powiększonej o ponad 2,5 tysiąca hektarów. W sezonie 2021, Grand Prix Abu Zabi będzie ostatnim wyścigiem w sezonie. Pięciokrotnie wygrywał tu Lewis Hamilton.

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Omawiając najlepsze tory Formuła 1, nie sposób przejść obojętnie obok Grand Prix Wielkiej Brytanii. To jeden dwóch wyścigów, obok Grand Prix Włoch, organizowany nieprzerwanie od 1950 roku. Kierowcy ścigają się na legendarnym torze Silverstone, na którym miał miejsce pierwszy wyścig F1 w historii. Najwięcej zwycięstw na torze Silverstone ma Lewis Hamilton, który wygrywał tu 7-krotnie.

Grand Prix Włoch

Zawody organizowane na torze Autodromo Nazzionale di Monza. To jeden z najdłuższych torów wyścigowych na świecie. Jedno okrążenie ma 5,793 metry. Jest to również jeden z dwóch wyścigów organizowanych nieprzerwanie od pierwszego sezonu F1 w 1950 roku. Także w tym miejscu królują Michael Schumacher i Lewis Hamilton, którzy wygrali tu po 5 wyścigów.

Zespoły F1 – najlepsze samochody świata

Wyścigi Formuły 1 od samego początku istnienia są prawdziwą walką o prestiż pomiędzy różnymi koncernami motoryzacyjnymi. To tutaj tworzone są najznamienitsze pojazdy, które muszą odznaczać się ogromną szybkością, niezawodnością, idealnym prowadzeniem, a także bezpieczeństwem. Przed każdym sezonem wprowadzane są zmiany, które muszą zostać wprowadzone przez wszystkich konstruktów. Wydaje się, że mankamentem F1 w ostatnich latach jest to, że tylko kilka teamów jest w stanie stworzyć bolid zdolny do walki o mistrzostwo świata. Zdarzają się zatem sezony całkowicie zdominowane przez dwóch kierowców ścigających się w najlepszych bolidach w stawce.

Często pada pytanie o Formuła 1 jaki samochód jest najlepszy. Tu po raz kolejny warto zajrzeć do historii dyscypliny. Najwięcej tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorskiej ma Ferrari, które dominowało w 16 sezonach w historii. W ostatnich latach Włosi bezskutecznie próbują powrócić na tron. Ostatnie zwycięstwo Ferrari miało miejsce w roku 2008. Kolejne miejsca na liście wszechczasów to: Williams (9 tytułów mistrza świata), McLaren (8 tytułów), Lotus i Mercedes (7 tytułów). Niemiecki team wygrywa klasyfikacje konstruktów nieprzerwanie od 2014 roku. Wcześniej, w latach 2010-2013, trzy tytuły mistrzowskie zdobyła austriacka drużyna Red Bull.

W przeszłości, po 2 tytuły mistrzowskie zdobyli: Renault, Cooper oraz Brabham. Z kolej jednym mistrzostwem w historii mogą pochwalić się: Vanwall, BRM oraz Brawn. A zatem, aż 31 mistrzostw konstruktorskich w historii zdobyły teamy z Wielkiej Brytanii.

Legendarni kierowcy w Formule 1

Warto omówić także największe legendy tej dyscypliny sportów motorowych. Po sezonie 2020, Formuła 1 klasyfikacja wszechczasów ma dwóch liderów. Lewis Hamilton zdobył swój 7 tytuł mistrzowski, dzięki czemu, zrównał się z legendarnym Michaelem Schumacherem. Brytyjczyk nie kończy jeszcze kariery i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w nadchodzących kilku latach Hamilton ma szanse stać się samodzielnym liderem. Za Hamiltonem i Schumacherem znajduje się argentyński kierowca Juan Manuel Fangio, który ścigał się w latach 1950-1957 i zdobywał tytuły mistrza świata pięciokrotnie. Po cztery tytuły mistrzowskie mają na swoim koncie: Alain Prost z Francji oraz Sebastian Vettel z Niemiec.

Warto również wspomnieć znakomitych kierowców, którzy w przeszłości aż trzykrotnie zdobywali tytuły mistrza świata Formuły 1. Ta sztuka udała się następującym kierowcom: Ayrton Senna, Nelson Piquet, Niki Lauda, Jackie Stewart oraz Jack Brabham. Pod względem narodowości, w F1 dominują Brytyjczycy, którzy mają w sumie 20 tytułów mistrzowskich.

Robert Kubica w Formule 1

Formuła 1 w Polsce stała się niezwykle popularna za sprawą Roberta Kubicy, który w 2005 roku otrzymał angaż jako kierowca testowy BMW Sauber. W sezonie 2006 Polak zastąpił jednego z kierowców i zadebiutował w wyścigu o Grand Prix Węgier, jednak po brawurowej jeździe nie udało mu się ukończyć wyścigu. Kilka tygodni później udowodnił jednak wielką klasę, zajmując trzecie miejsce podczas Grand Prix Włoch. Wówczas pojawiły się pierwsze głosy, że Rober Kubica w przyszłości może sięgnąć nawet po tytuł mistrzowski.

Jego najlepszy sezon w karierze to rok 2008. Polak trzykrotnie zajmował miejsce trzecie i drugie, a ponadto, wygrał swój pierwszy i niestety jedyny wyścig w karierze. Dokonał tego podczas Grand Prix Kanady. W klasyfikacji generalnej uplasował się na czwartej pozycji mając tyle samo punktów, co Kimi Raikonnen na miejscu trzecim. W roku 2010 reprezentował barwy Renault F1 Team zdobywając trzy miejsca na podium. Niestety, wspaniała kariera została przerwana wypadkiem podczas rajdu Ronde di Andora w 2011 roku. Polak przez wiele lat dochodził do siebie i pokazał prawdziwy charakter, wracając do Formuły 1 w 2019 roku. Niestety, ze względu na bardzo słaby bolid Williamsa, Polak nie był w stanie rywalizować z najlepszymi kierowcami, a mimo to, wywalczył 1 punkt w klasyfikacji.

Formuła 1 w sezonie 2021

Choć sezon 2020 jeszcze się nie zakończył, wiadomo już, że mistrzem świata po raz siódmy w karierze zostanie Lewis Hamilton. Często padają pytania o to, kiedy rusza Formuła 1. Sezon 2021 rozpocznie się od Grand Prix Australii w dniach 19-21 marca. W sumie, w tym sezonie odbędą się 23 wyścigi. Sezon zakończy się Grand Prix Abu Zabi w dniach 3-5 grudnia. Na starcie tradycyjnie pojawi się 20 zawodników w 10 teamach. Oto one: McLaren F1 Team, Aston Martin Racing, Williams Racing, Alfa Romeo Racing Orlen, Scuderia AlphaTauri Honda, Alpine F1, Scuderia Ferrari Mission Winnow, Red Bull Racing, Mercedes-AMG Petronas oraz Haas F1 Team.

Gdzie oglądać wyścigi Formuły 1?

Ogromne zainteresowanie dyscypliną sprawia, że często padają pytania o Formuła 1 gdzie oglądać. Od kilku lat, prawa do transmitowania wyścigów F1 posiada telewizja Eleven. Ponadto, niektóre wyścigi F1 na żywo są dostępne w ramach bezpłatnych streamów w sieci. Na naszym blogu znajdziesz aktualne Formuła 1 wyniki oraz analizy nadchodzących zawodów, które znalazły się w kalendarzu na przyszły sezon.

Blog LV BET to kopalnia wiedzy o Formule 1

Jeśli interesuje Cię Formuła 1, zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego bloga, gdzie znajdziesz Formuła 1 typy oraz analizy na nadchodzące wyścigi. Mamy także wskazówki związane z obstawianiem nadchodzących wyścigów. Od wielu lat, Formuła 1 zakłady bukmacherskie przyciągają ogromne zainteresowanie i dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Odznaczamy się bogatą ofertą, ale również merytorycznym blogiem zwierającym wiele ciekawych informacji, takich jak Formuła 1 terminarz, klasyfikacje czy informacje o wyścigach. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich miłośników tej dyscypliny motorowej.

Typowanie zakładów bukmacherskich na F1

LV BET to legalny bukmacher F1, w których możesz typować wszystkie wyścigi dostępne w kalendarzu obecnego oraz nachodzącego sezonu. Możemy pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą, udostępniając Formuła 1 typy na zwycięzców, klasyfikację konstruktorów oraz wyniki poszczególnych wyścigów. W naszym serwisie dostępne są również zakłady F1 na żywo, które można obstawiać w czasie rzeczywistym, śledząc równocześnie poczynania kierowców na torze. Bardzo popularne są również zakłady bukmacherskie H2H, w których gracz może typować, który z zawodników zestawionych w danej parze uplasuje się wyżej w nadchodzącym wyścigu.

Gdzie obstawiać zakłady na F1?

Przed nami okres przygotowawczy, podczas którego konstruktorzy zrobią wszystko, aby ponownie przygotować najlepsze bolidy na nadchodzący sezon. Interesuje Cię F1 gdzie obstawiać opłacalne zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę? LV BET to legalny bukmacher, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Naszą ofertę odznacza bardzo bogaty wybór wydarzeń, wysokie Formuła 1 kursy, liczne promocje oraz bonusy, a także udogodnienia dla graczy. Dzięki temu, coraz więcej osób decyduje się obstawiać Formuła 1 zakłady online w LV BET. Zachęcamy także do śledzenia naszego bloga, na którym pojawiają się newsy, aktualne wyniki i klasyfikacje, a także F1 typy, które pomogą w budowaniu kuponu. Mamy nadzieję, że sezon 2024 po raz kolejny zagwarantuje nam wielkie emocje!