XX Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera | LV BET Blog

XXI MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA 2024

Przed nami 21 Memoriał Huberta Wagnera. Najlepszy na świecie towarzyski turniej siatkarski zgromadzi najmocniejsze siatkarskie reprezentacje z Europy i nie tylko. Do rywalizacji w TAURON Arenie Kraków podejdzie Polska, Niemcy, Słowenia i Egipt. Kto sięgnie po zwycięstwo? Obstawiaj siatkówkę w LV BET!  

MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

XX Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera | LV BET BlogKrakowskie święto siatkówki rozegrane będzie w dniach 12-14 lipca 2024 r. Reprezentacja Polski zmierzy się w TAURON Arenie Kraków z trzema rywalami na najwyższym poziomie – z Niemcami, Słoweńcami oraz Egiptem. Wszystkie te ekipy spotkają się też na arenie w Paryżu podczas Igrzysk Olimpijskich.

WIELKIE SIATKARSKIE EMOCJE W TAURON ARENIE KRAKÓW

Pierwszy turniej w ramach Memoriału Wagnera odbył się w 2003 r. w Olsztynie. W inauguracyjnych rozgrywkach Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce. Od 2016 r. jest organizowany wyłącznie w Krakowie.  Najbliższa, dwudziesta pierwsza edycja Memoriału, będzie rozegrana w dniach 12-14 lipca 2024 r., a to oznacza, że tegoroczny turniej poprzedzi największe sportowe wydarzenie czterolecia, czyli olimpiadę w Paryżu.

HARMONOGRAM MEMORIAŁU HUBERTA JERZEGO WAGNERA 2024

12 lipca 2024 r. (piątek)

  • godz. 14:00 | Otwarcie bram
  • godz. 16:00 | Polska – Egipt
  • godz. 18:30 | Niemcy – Słowenia

13 lipca 2024 r. (sobota)

  • godz. 16:30 | Otwarcie bram
  • godz. 18:30 | Polska – Niemcy
  • godz. 20:30 | Słowenia – Egipt

14 lipca 2024 r. (niedziela)

  • godz. 16:30 | Otwarcie bram
  • godz. 18:30 | Polska – Słowenia
  • godz. 20:30 | Niemcy – Egipt

Z KIM ZMIERZY SIĘ REPREZENTACJA POLSKI PODCZAS XXI MEMORIAŁU HUBERTA WAGNERA

Rywalami reprezentacji Polski w najbliższym turnieju będą Niemcy oraz Słowenia. Do tego grona dołączy też mistrz Afryki – reprezentacja Egiptu. Wszystkie trzy drużyny, podobnie jak Polska, przygotowują się do startu w igrzyskach, a to będzie ich ostatni sprawdzian, przed głównym występem.

Faworytem zbliżającego się turnieju jest reprezentacja Polski. Biało-czerwoni do tej pory zwyciężali dziesięć razy w tej imprezie – w 2006 r., latach 2008-2009, 2012-2013, 2015 r., 2017-2018 oraz 2021-2022. Polskim akcentem w Krakowie będzie też trener kadry Niemiec. Jest nim Michał Winiarski.

Trzecim uczestnikiem zmagających zmagań będzie Słowenia, która podczas Ligi Narodów musiała przełknąć gorycz porażki z Polakami w meczu o brązowy medal.

Ostatnim z uczestników będzie reprezentacja Egiptu, która w Memoriale wystąpi po raz trzeci. Najlepszym wynikiem tej drużyny było drugie miejsce zdobyte trzy lata temu. W 2006 r. zaś zakończyli swój udział w turnieju na siódmym miejscu. Warto pamiętać, że siatkarska reprezentacja Egiptu będzie jednym z grupowych rywali Polaków podczas turnieju olimpijskiego (obok Włoch i Brazylii).

Dwudziesta jubileuszowa edycja, zakończyła się triumfem Włochów. W walce o najwyższe miejsce podium okazali się lepsi niż Słoweńcy, Polacy i Francuzi.

KADRY UCZESTNIKÓW XXI MEMORIAŁU HUBERTA WAGNERA

Wciąż nie znamy składu kadry Polaków, która powalczy o pierwszy od 48 lat medal dla siatkarzy na igrzyskach olimpijskich. Nikola Grbić ma czas na ogłoszenie jej do 8 lipca 2024 r. Na parkiecie wystąpi zapewne podobny skład siatkarzy, jak podczas Ligi Narodów.

Kto ma szansę na udział w Igrzyskach? Wśród powołanych siatkarzy znaleźć się mogą: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Bartłomiej Bołądź, Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak czy Paweł Zatorski.

Niemieccy siatkarze podczas Ligi Narodów występowali w składzie: Reichert (12), Grozer (21), Kampa, Krick (10), Brand (10), Maase (12), Zenger (libero) orazTille i Schott. Słowenię pod wodzą Gheorghe Cretu reprezentowali zaś: Tonček Štern, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Gregor Ropret, Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Jani Kovačič (L) oraz Rok Možič, Nik Mujanović, Rok Bračko, Sašo Štalekar.
Najwięcej niewiadomych dotyczy siatkarzy z Egiptu. Wiosną z posady trenera zwolniony został Flavio Gulinelli, a jego miejsce zajął Zakaria Ahmed. A to oznacza, że trener z Włoch doprowadził drużynę do mistrzostwa Afryki i najlepszego miejsca w rankingu FIVB wśród drużyn afrykańskich, ale nie poprowadzi tej drużyny na igrzyskach w Paryżu.

Siatkarze z Egiptu nie zdołali awansować do igrzysk bezpośrednio z kwalifikacji ani zagrali w tegorocznej Lidze Narodów. Będą najsłabszym ogniwem podczas Memoriału.

W skład szerokiej kadry Egiptu wchodzą: H. Awad, A. Ahmed, M. Gabal, A. Abd Elnaeim, A. Latif Ahmed, W. Al Aydy, A. Abouel Hassan, S. Youssef, M. El Mahdy, A. Afifi, M. Elnafrawy, M. Ismail, M. Badawy, H. Shaarawy, A. Abdel Fattah, M. Seif Elnasr, M. Abdelkader, M. El Daabousi, M. Mawwad.

TYPY I KURSY BUKMACHERSKIE NA XXI MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA

Dostępne są już bilety na Memoriał Wagnera 2024 w Krakowie. Ich ceny zaczynają się od 72,79 zł. Tyle wystarczy, aby poczuć sportowe emocje w Tauron Arena. Możesz też przeżyć je w domu – wystarczy, że obstawisz swoich faworytów w zakładach bukmacherskich LV BET! Swoje szczęśliwe kupony postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Jesteś gotowy na to wyzwanie?

SIATKÓWKA W LV BET

Zakład na zwycięzcę meczu czy całego turnieju, dokładny wynik, handicapy, sety – to tylko niektóre z dostępnych rynków bukmacherskich na siatkówkę w zakładach bukmacherskich. LV BET! Podstawą pewnego typowania jest dokładna analiza bukmacherska. Pamiętaj, że Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozegrany będzie przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024, a więc będziesz mógł wykorzystać posiadane informacje. Obstawiaj siatkarskie wydarzenia w LV BET!