Unihokej w LV BET – co warto wiedzieć na temat tej odmiany hokeja?

Unihokej to interesujący sport wywodzący się ze Szwecji. Większość zasad rozgrywki zaczerpnięto z hokeja na lodzie. W odróżnieniu od pierwowzoru, unihokej nie jest tak brutalny, a areną zmagań nie jest tafla lodu, a halowy parkiet. Krążek został natomiast zastąpiony specjalną piłką. Na blogu sportowym LV BET możesz znaleźć najświeższe informacje, wyniki, a także zapowiedzi najważniejszych wydarzeń w obrębie tej dyscypliny sportu.

Zarejestruj się

Najważniejsze zasady rozgrywki w unihokeja

Unihokej to dyscyplina rozgrywana na hali. W meczu biorą udział dwa zespoły, w skład których wchodzi po pięciu zawodników oraz bramkarz. Do gry wykorzystywane są specjalne kije wykonane z tworzywa sztucznego, zwykle poliwęglanu. Są zakończone specjalnym kompozytem, który daje większą kontrolę nad ażurową piłką. Można ją prowadzić, uderzać oraz podbijać kijem. Zawodnicy w określonych sytuacjach mogą dotknąć piłkę ciałem. Dozwolone jest przyjęcie wysokiej piłki klatką piersiową, a następnie przyjęcie i sprowadzenie do ziemi nogą. Powierzchni całego ciała może wykorzystać bramkarz, grający w specjalnych ochraniaczach.

Mecz składa się z trzech tercji po 20 minut. Wliczany jest efektywny czas gry, co oznacza, że poza grą, czas jest zatrzymywany. W unihokeju, podobnie jak w hokeju na lodzie, nie ma wyniku remisowego. Jeśli po 60 minutach gry jest remis, rozgrywana jest 10-minutowa dogrywka z zasadą złotego gola. Jeśli i ona nie dostarczy rozstrzygnięcia, wykonywane są rzuty karne. Hegemonem w tej dyscyplinie jest Szwecja. Reprezentacje mężczyzn i kobiet zdobywały w sumie 15 złotych medali mistrzostw świata. Unihokej jest popularny także w Finlandii, Szwajcarii, Norwegii oraz Czechach.

Zakłady bukmacherskie na unihokej

W serwisie bukmacherskim LV BET dostępna jest rozbudowana oferta, która sprosta oczekiwaniom koneserów mniej popularnych dyscyplin sportowych. W tym miejscu możesz obstawiać zakłady bukmacherskie na unihokej, licząc na bogaty wybór zdarzeń, atrakcyjne kursy, a także liczne promocje, które umilą obstawianie zakładów. Ciekawe informacje dostępne na blogu LV BET są sporym udogodnieniem dla osób obstawiających zakłady na unihokeja.

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie pomoże.

Unihokej