Bandy w LV BET – emocjonujący sport łączący hokej na lodzie z piłką nożną

Bandy to gra bardzo zbliżona do hokeja na lodzie. Zmieniono jednak część zasad, tak, aby upodobnić rozgrywki do piłki nożnej. Dyscyplina ta jest szczególnie popularna w Rosji, Szwecji, Finlandii, Norwegii, a także Kazachstanie. W mistrzostwach świata, rozgrywanych od 1957 roku, tylko powyższe nacje sięgały po medale. Na blogu sportowym LV BET znajdziesz ciekawe informacje, aktualności oraz zapowiedzi najważniejszych turniejów w Bandy.

Zarejestruj się

Bandy – na czym polega ta dyscyplina sportu?

Najprościej rzecz ujmując, jest to swoiste skrzyżowanie hokeja na lodzie, z piłką nożną. Gra toczy się na boisku pokrytym taflą lodu. Jest ono większe, niż w przypadku hokeja. Długość wynosi od 90 do 110 metrów, a szerokość od 45 do 65 metrów. Na krótszych bokach umieszczone są bramki o wymiarach: 360x210cm. W klasycznej odmianie bandy na boisku znajdują się dwa zespoły 11-osobowe. Profesjonalne rozgrywki obejmują również rywalizację drużyn 7-osobowych. Zamiast krążka, w bandy wykorzystuje się piłkę o średnicy 6 cm. Podobnie jak w piłce nożnej, mecz bandy trwa 90 minut (dwie połowy po 45 minut). Wygrywa zespół, który zdobędzie większą liczbę bramek.

W 1955 roku powstała Międzynarodowa Federacja Gry w Bandy. Od 1957 roku organizowane są mistrzostwa świata. Turnieje odbywają się w odstępie dwóch lat. Sport jest popularny w krajach europejskich, w których jednym ze sportów narodowych jest hokej na lodzie. W mistrzowskich turniejach liczy się tylko pięć narodów: Rosja, Szwecja, Finlandia, Norwegia oraz Kazachstan. Bandy posiada znikomą popularność na innych kontynentach. W Polsce, rozgrywki w Bandy są organizowane wyłącznie na płaszczyźnie amatorskiej.

Zakłady bukmacherskie na Bandy

W serwisie bukmacherskim LV BET, poza najpopularniejszymi dyscyplinami sportu, dostępne są również dyscypliny dla prawdziwych koneserów. Jedną z nich są bandy. Klienci LV BET mogą obstawiać mecze rozgrywane w ramach najważniejszych, międzynarodowych turniejów, takich jak Mistrzostwa Świata. Obstawianie bandy umilają atrakcyjne promocje oraz bonusy, które pozwalają zdobyć dodatkowy kapitał. Wiele cennych informacji na temat tej dyscyplin znajdziesz na naszym blogu.

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie pomoże.

Bandy