Futbol australijski – narodowa dyscyplina Australii w LV BET

Futbol australijski to niezwykle interesujący i dynamiczny sport, który łączy w sobie elementy rugby oraz piłki nożnej. Obok krykieta, jest to najważniejszy sport narodowy Australii. Zrozumienie wszystkich zasad futbolu australijskiego jest dość trudne i zajmuje chwilę czasu. Najszybszym sposobem jest oglądanie meczów z dobrym komentarzem. Dzięki temu można zrozumieć, co właściwie dzieje się na boisku. Na blogu sportowym LV BET znajdziesz informacje związane z najważniejszymi turniejami w świecie futbolu australijskiego.

Zarejestruj się

Jakie zasady obowiązują w futbolu australijskim?

To temat na bardzo obszerną książką. Nieprzypadkowo powstał słynny żary na temat tej dyscypliny: Jedyną zasadą futbolu australijskiego jest brak zasad. W praktyce obowiązuje oczywiście mnóstwo szczegółowych przepisów, które decydują o tym, w jaki sposób można atakować zawodnika, który znajduje się przy piłce. Głównym celem jest zdobywanie goli, czyli takie kopnięcie piłki, które sprawi, że przeleci ona między środkowymi słupkami na końcu boiska. Takie zagranie daje drużynie 6 punkt. Dostępne są również akcje 1-punktowe, np. trafienie do bocznej bramki.

W jednej drużynie znajduje się 18 zawodników. Mogą oni przekazywać między sobą piłkę poprzez kopnięcia, przekazanie z rąk do rąk, a także uderzenie pięścią. Nie można natomiast rzucać piłki. Zawodnik znajdujący się przy piłce może być atakowany. Dozwolone są chwyty, szarże oraz pchnięcia. Od 2002 roku zorganizowano sześć turniejów mistrzowskich, wszystkie odbyły się Melbourne. Choć jest to sport narodowy Australii, kraj ten nigdy nie zdobył medalu! Do tej pory, trzykrotnie wygrywała Papua-Nowa Gwinea, dwukrotnie Irlandia oraz raz Nowa Zelandia.

Zakłady bukmacherskie na futbol australijski

W serwisie bukmacherskim LV BET nie brakuje dyscyplin adresowanych do prawdziwych koneserów. Jedną z nich jest futbol australijski. W tym miejscu możesz obstawiać rozgrywki w ramach czołowych lig świata, a także typować wyniki meczów reprezentacyjnych. Aby obstawiać zakłady bukmacherskie na futbol australijski, niewątpliwie należy posiadać dużą wiedzę na temat tej dyscypliny. Wiele ciekawych informacji na temat tego sportu znajdziesz na blogu sportowym LV BET.

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie pomoże.

Futbol australijski