Ekstraklasa w LV BET – największe emocje z polską piłką nożną

Ekstraklasa to najważniejsze rozgrywki piłkarskie w Polsce. W zmaganiach o tytuł najlepszej drużyny kraju bierze udział szesnaście zespołów. Nieodzownym elementem rodzimej ligi są liczne niespodzianki oraz fakt, że o tytuł mistrza kraju może walczyć przynajmniej kilka drużyn. Na blogu sportowym LV BET znajdziesz aktualności, ciekawostki, wyniki, a także zapowiedzi najciekawszych spotkań. Ekstraklasa zalicza się do grona najchętniej obstawianych lig piłkarskich w naszym serwisie.

Zarejestruj się

Co warto wiedzieć na temat polskiej Ekstraklasy?

W 1926 roku zapoczątkowano Ligę Polską w piłce nożnej. Był to nowy system rozgrywek, za sprawą którego wyłaniano mistrza kraju. Na przestrzeni lat, sposób rozgrywania ligi był wielokrotnie zmieniany. Obecnie, polska liga zalicza się do grona rozgrywek, w których po fazie zasadniczej następuje runda finałowa z wyodrębnieniem Grupy Mistrzowskiej oraz Grupy Spadkowej. Dzięki temu, format rozgrywek generuje większe emocje i sprawia, że walka o mistrzostwo kraju często toczy się aż do ostatniej kolejki w sezonie.

Do najbardziej utytułowanych zespołów zaliczają się trzy kluby: Górnik Zabrze, Wisła Kraków oraz Legia Warszawa. Wszystkie trzy drużyny mają na swoim koncie po 14 mistrzostw kraju. Do dziś, rekordzistą w liczbie strzelonych bramek jest Ernest Pohl, który w swojej karierze strzelił 186 bramek w polskiej lidze. Najwięcej występów zanotował natomiast Łukasz Surma, osiągając liczbę 559 występów. Choć polskie zespoły rzadko prezentują się w europejskich pucharach, dla prawdziwych koneserów, polska Ekstraklasa w piłce nożnej jest pełna emocji.

Zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę

Ekstraklasa cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród polskich typerów. Choć nie brakuje opinii, że jest to dość trudna liga do obstawiania, każda kolejka generuje dużą liczbę kuponów. Atrakcyjne zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę znajdziesz w ofercie legalnego serwisu bukmacherskiego LV BET. Zdając sobie sprawę z tego, jak dużą popularnością cieszy się ta liga wśród typerów, pamiętamy o ciekawych promocjach oraz bonusach, które pozwolą na bardziej opłacalne obstawianie Ekstraklasy.

Ekstraklasa