Ekstraklasa: mecz Jagiellonia – Cracovia

Ekstraklasa: mecz Jagiellonia – Cracovia

19 lutego 2022 r. o godz. 15 na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku rozpoczną ligowe zmagania piłkarze Jagiellonii Białystok i Cracovii Kraków. Do tej pory drużyny mają bardzo wyrównane wyniki, więc ważny jest każdy punkt. Oto najważniejsze informacje o obu drużynach, dzięki którym przygotujesz się do tego spotkania. Postaw też swoje typy na Ekstraklasę w LV BET! Bukmacher udostępnia najlepsze zakłady bukmacherskie na piłkę nożną.

Jagiellonia Białystok i Cracovia rozegrali w sezonie 2021/2022 po 19 spotkań. Jagiellończycy zdobyli do tej pory 24 punkty, zaliczając sześć zwycięstw i tyle samo remisów. 7 ligowych spotkań przegrali. W niewiele lepszej sytuacji są zawodnicy z Krakowa. 26 punktów zdobyli wygrywając w 7 meczach. Mają na koncie tyle samo porażek i 5 remisów.

Historyczne spotkania Jagiellonii i Cracovii

Do tej pory Jaga i Cracovia rywalizowali ze sobą na boisku 45 razy. Po raz pierwszy – aż w 1980 r., na zapleczu Ekstraklasy. Przez lata drużyny rozegrały szereg spotkań – zarówno ligowych, jak i pucharowych. W sumie były to 44 mecze, z czego 19 wygrali piłkarze Jagielloni, a 16 Cracovii. Remisem skończyło się zaś 11 meczów. Bilans bramek? 51:51.

Ostatnie występy to na zmianę wygrana to jednej, to drugiej drużyny. W sezonie 2019/2020 dwa mecze wygrała Jaga.  Kolejnym – pierwszy należał do Jagiellończyków, ale w drugim górą były już „Pasy”. W rundzie wiosennej doszło do rewanżu, w którym Białostoczanie pokonali podopiecznych Michała Probierza 2:1.

Pierwsze spotkanie w sezonie 2021/2022 Krakowianie i Białostoczanie rozegrali 21 sierpnia 2021 r. Była to druga przegrana z rzędu białostockiej drużyny w nowym sezonie. Cracovia podchodziła do spotkania z ostatniego miejsca w tabeli. Nie pomogły zmiany Ireneusza Mamrota w składzie. Przyznać trzeba, że trener nie mógł skorzystać z dwóch kontuzjowanych zawodników – Dani Quintana i Michała Pazdana. Brak skuteczności Jagiellończyków mogła zakończyć się tylko w jeden sposób. Krakowianie wygrali 2:1. Do bramki trafił Pelle vann Amersfoort (karny) i Sergiu Hanca, a kontaktowego gola strzelił Jesus Imaz.

Jagiellonia Białystok

Jak będą prezentowali się piłkarze ze Wschodu podczas rundy wiosennej i spotkania z Cracovią? Nic nie wskazuje na to, aby zadziwili i pokazali się z najlepszej strony. Ostatnio brali udział w zgrupowaniu w tureckim Belek. Nie zachwycali przez cały wyjazd, mecze sparingowe nie szły im za dobrze. W swoim ostatnim meczu zagrali średnio. Z Vejle BK, jedną z najsłabszych drużyn Superligaen, tylko zremisowali. A to nie rokuje najlepiej.

Jagiellonia Białystok może liczyć na spory zastrzyk gotówki, ale na ważne zmiany kadrowe w tym sezonie nie ma szans. Skąd dodatkowe pieniądze? Około 2 mln zł klub dostanie za transfer swojego byłego zawodnika. Karol Świderski przeniósł się z PAOK-u do Charlotte FC. Amerykanie zapłacili za Polaka 5 mln euro.

Cracovia

Zupełnie inaczej, również na zgrupowaniu w Belek, prezentują się piłkarze z Krakowa. Wygrywają kolejne spotkania, a jednym z coraz ważniejszych piłkarzy został… David Jablonsky. W 2020 r. otrzymał on zakaz gry w piłkę do 1 stycznia 2022 r. za udział w aferze korupcyjnej. „Pasy” oficjalnie odrywały się od piłkarza, a nawet zapewniali, że ma zakaz wstępu na obiekty Cracovii. Mimo wszystko umowy z piłkarzem nie rozwiązali, a gdy tylko mogli wpuścili Jablonsky’ego na boisko. Trener Jacek Zieliński stwierdził nawet, że na niego liczy, bo przed dyskwalifikacją był bardzo mocnym punktem drużyny.

Przed zimą trener mówił też o konieczności przeprowadzenia 2-3 transferów, szczególnie na pozycji napastnika. Do teraz jednak jest cisza. Cracovia jest jednym z dwóch zespołów Ekstraklasy, które nie wprowadziła żadnych zmian, a trener… zaczyna chwalić zawodników i widzi w nich potencjał. Taka postawa może dziwić, bo nie od dziś Pasy mają problem z ofensywą, w większość bramek strzela Pelle van Amesfoot, który ma umowę tylko do lata i wszystko wskazuje na to, że jej nie przedłuży. Jak drużyna z Krakowa zaprezentuje się w lutym?

Ekstraklasa: zakłady bukmacherskie na mecz Jagiellonia – Cracovia

Piłka nożna w zakładach bukmacherskich LV BET to najpopularniejsza oferta tego bukmachera. Masz pewność, że znajdziesz w niej szeroki wybór rynków na wszystkie mecze polskiej Ekstraklasy, w tym również na mecz Jagiellonia Białystok – Cracovia. Pierwsze kupony postawisz jeszcze przed meczem, a w jego trakcie możesz też liczyć na ofertę zakładów live. Wybierz interesujące Cię rynki, przeprowadź analizę i postaw swoje typy na Ekstraklasę w LV BET!