Ekstraklasa mecz: Lech – Jagiellonia

Ekstraklasa mecz: Lech – Jagiellonia

Lider Ekstraklasy i zespół z drugiej połowy tabeli. Wydaje się, że typowanie meczów Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok powinno być łatwe, bo w ostatnim czasie oba zespoły prezentują zupełnie inną formę i możliwości. Historyczne wyniki pokazują, że tak łatwo nie jest i polska piłka nożna potrafi zaskoczyć. Stadion przy ul. Słonecznej w Białymstoku jest dla Poznaniaków nie do przejścia, ale teraz czas na starcie w Poznaniu. Chcesz rozpocząć obstawianie meczów? Spotkanie Lech – Jagiellona jest jedną z możliwości, które znajdziesz w LV BET! 

Drużyny polskiej Ekstraklasy są w zupełnie innym położeniu. Lech Poznań to lider tabeli, który w tym sezonie świetnie gra i którego pozycja wydaje się być niezagrożona. W lidze rozegrał do tej pory 21 meczów, w których zdobył 45 punktów. 13 z nich zakończyło się wygraną piłkarzy z Bułgarskiej, kolejnych 6 zremisowali, a tylko dwa przegrali.

Mecze Ekstraklasy w sezonie 2021/2022

Pierwsza w sezonie 2021/2022, do tego sensacyjna przegrana Lechistów miała miejsce 24 września 2021 r. właśnie w Białymstoku. Jagiellończycy nie byli w stanie wygrać pięciu kolejnych spotkań, a pokonali lidera. Co ciekawe Poznaniacy nie mogą wygrać w Białymstoku od 2013 r. Późniejsze występy Białostoczan nie były już tak udane. Do tej pory rozegrali 20 meczów, z których wygrali tylko 6. Punkty dostali też za 6 remisów. W kolejnych 8 spotkaniach ponieśli porażkę. W sumie zdobyli 24 punkty i zajmują 11. miejsce w ligowej tabeli.

O ile Jagiellończycy do tej pory mieli szczęście w na swoim stadionie o tyle w Poznaniu już nie szło im tak dobrze. Przykład? W sezonie 2020/2021 przy ul. Bułgarskiej ulegli Lechowi aż 0:4. Bramkę bronioną przez Xaviera Dziekońskiego pokonali Pedro Tiba, dwukrotnie Christian Gytkiear, Jakub Kamiński. W kolejnym ligowym spotkaniu Jagiellończycy znów nie dali się ograć i wygrali z Kolejarzem 2:1. W triumfowali również w rundzie wiosenne, gdy w Poznaniu wygrali 3:2. Wydawało się, że po zaciętym spotkaniu Lechiści będą chcieli odegrać się na rywalach. Nie udało się i przegrali kolejny mecz z rzędu. 19 marca 2022 r. będą mieli kolejną możliwość powalczenia o wygraną.  Kto triumfuje tym razem? Wydaje się, że stanowczym liderem tego spotkania są Poznaniacy. We wcześniejszych spotkaniach jednak analizy również były podobne, ale wyniki pokazywały co innego. Postaw swoje typy piłka nożna w LV BET!

Lech Poznań w sezonie 2021/2022

Kolejne ligowe występy piłkarzy z Poznania pokazują tylko jedno – siłę tej drużyny. Właśnie wygrali szósty mecz z rzędu, a do tego zrobili to niezwykle efektownie roznosząc Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 5:0. Trenerowi Maciejowi Skorzie nie przeszkadza nawet fakt, że co chwila musi zmieniać skład, bo z powodu zakażeń na izolację trafiają kolejni piłkarze. W ostatnim meczu zabrakło aż trzech zawodników, w tym Joao Amarala. A to oznacza jedno – trudno będzie wskazać skład, który może wyjść w marcu naprzeciw Jagielloni. Z drugiej strony patrząc Lech ma tak szeroki skład, że nietrudno znaleźć w nim godne zastępstwo dla podstawowych graczy.

Jagiellonia Białystok w sezonie 2021/2022

W nieco innej sytuacji są Jagiellończycy. Trener Piotr Nowak chwali swoich podopiecznych i widzi w nich potencjał. Szczególnie w młodych zawodnikach. Ale tym, mimo perspektyw i świetnych rokowań, brakuje skuteczności. Chyba trener zapomniał, że w piłce nożnej liczy się to co tu i teraz, a nie w przyszłości. Jeśli Jagiellończycy nie zapunktują w spotkaniach przez meczem z Poznaniem znajdą się w nieciekawej sytuacji i będzie wisiało nad nimi widmo dostania się do strefy spadkowej.

Mimo nieciekawej sytuacji władze Jagiellonii Białystok nie zdecydowały się na wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. Do drużyny dołączył bramkarz Zlatan Alomerovic (z Lechii Gdańsk). W trakcie załatwiania kontraktu jest też Hiszpan Jonathan de Amo Perez, który ma wzmocnić obronę. Czy piłkarze Ci wezmą udział w meczu z Lechem Poznań? Postaw swoje zakłady bukmacherskie w LV BET!

Piłka nożna: zakłady bukmacherskie na mecz Lech – Jagiellonia w LV BET

Aby wytypować zwycięzcę meczu Poznaniaków i Białostoczan warto się najpierw przygotować. Oczywiście nie musisz czytać poradnika, jak obstawiać mecze, bo to bardzo intuicyjne, jednak do postawienia pewnego typu niezbędna jest wiedza o drużynach, piłkarzach czy ich wcześniejszych spotkaniach. Sprawdzaj też na bieżąco terminarz meczów Ekstraklasy 2022. Po poznaniu dostępnych rynków w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET przeprowadź dokładną analizę bukmacherską, która ułatwi Ci Twoje zadanie. Postaw swój kupon bukmacherskie na mecz Lech – Jagiellonia w LV BET i wygrywaj!