Squash – najważniejsze wydarzenia w ofercie serwisu LV BET

Squash to bardzo interesująca dyscyplina sportowa, wywiązująca się w prostej linii od tenisa ziemnego. Podobnie jak swój starszy krewniak, dyscyplina wywodzi się z Wielkiej Brytanii. To niezwykle popularny sport uprawiany w ponad 150 krajach na całym świecie. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród amatorów, którzy pragną zadbać o należytą aktywność fizyczną. Na blogu sportowym LV BET znajdziesz informacje i aktualności ze świata profesjonalnego squasha, a także dowiesz się więcej na temat najważniejszych zasad obowiązujących w zawodowych meczach.

Zarejestruj się

Co warto wiedzieć na temat rozgrywek squasha?

Squash to sport indywidualny rozgrywany na specjalnej hali. Kortem jest drewniany parkiet, na którym ustawiają się obaj zawodnicy. Piłkę należy odbijać o ścianę rakietami na wysokości zaznaczonej przez dwie czerwone linie. Na początku meczu losuje się zawodnika, który będzie serwował jako pierwszy. Serwuje się aż do momentu przegrania punktu. Wówczas serwis przechodzi na przeciwnika. Gra się do kilku wygranych setów do 11 punktów. W przypadku wyniku 10-10, zawodnicy grają do momentu, aż jeden z nich uzyska dwupunktową przewagę.

Rakiety do squasha są mniejsze od tenisowych i posiadają nieco inny kształt. Zgoła inaczej wykonana jest piłka, która jest bardziej miękka i elastyczna. Przy uderzeniu o ścianę, piłka wytraca część impetu, co ułatwia drugiemu zawodnikowi wykonanie poprawnego uderzenia. Punkt kończy się w momencie, gdy jednemu z graczy nie uda się wykonać prawidłowego uderzenia o ścianę. Squash jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii (7 tytułów mistrzowskich) oraz Australii, która ma na koncie najwięcej złotych medali (8). Złote medale w Squasha zdobywały również Pakistan (6) oraz Egipt (4).

Zakłady bukmacherskie na squasha

Squash to jedna z dyscyplin sportowych, którą znajdziesz w ofercie serwisu bukmacherskiego LV BET. To jeden ze sportów adresowanych do prawdziwych koneserów, którzy z zaciekawieniem śledzą zmagania profesjonalnych zawodników i zawodniczek. Na blogu sportowym LV BET dostępne są ciekawe informacje, aktualności oraz zapowiedzi ważnych wydarzeń. To duże udogodnienie dla osób obstawiających zakłady bukmacherskie na squasha.

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie pomoże.

Squash