DOTA 2 w LV BET

Najlepiej opłacana dyscyplina esportu na świecie! DOTA 2 zalicza się do najpopularniejszych dyscyplin esportowych, obok takich tytułów, jak: Counter Strike: Global Offensive czy League of Legends. Jest to również najlepiej opłacana dyscyplina w gronie esportu. Jeden z najlepszych graczy, Johan Sundstein, zarobił dzięki niej prawie 7 milionów dolarów w swojej karierze. Na blogu sportowym LV BET znajdziesz aktualne informacje, wyniki, a także zapowiedzi najważniejszych turniejów oraz meczów.

Zarejestruj się

Mecze w DOTA 2 – co warto wiedzieć o tej dyscyplinie?

DOTA 2 to gra komputerowa osadzona w uniwersum World of Warcraft. To klasyczny przedstawiciel gatunku MOBA, w którym dwie drużyny walczą o przejęcie kontroli na mapie. W skład drużyny wchodzi pięciu zawodników. Każdy z nich wybiera bohatera obdarzonego specjalnymi umiejętnościami. Drużyny skupiają się na stopniowym przejmowaniu kontroli nad kolejnymi obszarami mapy. Głównym celem jest zniszczenie bazy należącej do przeciwnika. Każdy zawodnik ma przydzielone zadania i musi dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków, ponieważ wystarczy jedno słabsze ogniwo, aby cała drużyna poniosła dotkliwą porażkę.

Na całym świecie rozgrywane są prestiżowe turnieje, w których najlepsze drużyny walczą o punkty wchodzące w skład globalnego rankingu. Raz do roku odbywa się turniej The International, czyli Mistrzostwa Świata w DOTA 2. W puli nagród turnieju rozgrywanego w 2019 roku znalazło się aż 34 miliony dolarów, co potwierdza, że jest to najlepiej opłacana dyscyplina esportowa. Zwykle, najlepsze zespoły grają do dwóch, trzech lub czterech wygranych na mapie w jednym meczu.

Zakłady bukmacherskie na DOTA 2

Popularność dyscyplin esportowych jest coraz większa także wśród typerów obstawiających zakłady bukmacherskie. DOTA 2 to szczególna dyscyplina, której nie mogło zabraknąć w bogatej kolekcji zakładów na esport, dostępnych w LV BET. Gracze mogą obstawiać wyniki poszczególnych meczów, a także obstawiać swoich faworytów w najważniejszych turniejach. Zakłady bukmacherskie na DOTA 2 są związane z licznymi promocjami i wydarzeniami specjalnymi, dzięki czemu, obstawianie esportu w LV BET jest jeszcze bardziej emocjonujące.

DOTA 2

DOTA 2, czyli najlepiej płatna gra na świecie

DOTA 2, obok takich tytułów jak Counter Strike: Global Offensive, League of Legends czy FIFA, jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Od lat to właśnie jej zawodnicy są najlepiej opłacalnymi e-sportowcami. Jednym z rekordzistów jest Johan Sundstein, który zarobił prawie 7 mln dolarów! Teraz możesz nie tylko obserwować rozgrywki, ale również wziąć w nich udział. Wystarczy, że poznasz najważniejsze informacje o turniejach i zakładach bukmacherskich na DOTA 2, a następnie postawisz swoje typy w LV BET!

Podstawowe informacje o Dota 2

DOTA 2 to klasyczny przedstawiciel gatunku MOBA.

W 2002 r. na rynku pojawiła się gra Warcraft III: Regin of Chaos. Ten kultowy tytuł zna chyba każdy wielbiciel gier komputerowych. Jedną z jej modyfikacji była Defense of the Ancients, która uchodzi za pierwowzór DOTA. Na jej rozwój wpływ mieli gracze pod skrzydłami Valve Corporation, autora platformy Steam. Efektem ich pracy była dzisiejsza gra – DOTA 2. Pojawiła się na rynku w 2013 r. i od tej pory jej popularność nie słabnie.

Główne założenie rozgrywki jest bardzo proste – dwie drużyny walczą o przejęcie kontroli na mapie. Każda z nich składa się z pięciu zawodników. Gracze wybierają bohatera obdarzonego specjalnymi umiejętnościami.

Gra daje dyspozycji ponad setkę różnorodnych postaci. Każdy bohater posiada umiejętności specjalne, które determinują zachowanie postaci i jej działania. E-sportowcy muszą więc doskonale znać sterowaną postać, aby w pełni wykorzystać jej potencjał i zwyciężyć z przeciwnikiem. Profesjonaliści zwykle ograniczają się do nauki tylko kilku postaci i rozwijają swoją grę pod ich kątem. Możliwości bohaterów zawodnicy wykorzystują do przejmowania kontroli na mapie, a w konsekwencji zniszczenia bazy przeciwnika.  Rozgrywka jest bardzo przemyślana – każdy zawodnik ma przydzielone zadania, które musi wykonać. Mówi się, że najlepsi e-sportowcy podczas gry wykonują kilkaset ruchów w ciągu jednej minuty!

Dota 2 sport: turnieje, uczestnicy

Na całym świecie rozgrywane są mniej lub bardziej prestiżowe turnieje DOTA 2. Od rywalizacji w gronie przyjaciół, na mistrzowskich walkach kończąc. To właśnie w tych ostatnich najlepsze drużyny walczą o punkty wchodzące w skład globalnego rankingu. W 2023 r. najlepszymi zespołami byli:

 1. Team Liquid
 2. Gaimin Gladiators
 3. Tundra Esports
 4. Team Secret
 5. Talon Esports
 6. Evil Geniuses
 7. PSG.LGD
 8. Team Spirit
 9. OG
 10. Team. Aster

Na świecie funkcjonują tysiące profesjonalnych drużyn, które biorą udział w turniejach.

Raz do roku odbywa się turniej The International, czyli Mistrzostwa Świata w DOTA 2. Organizatorem tej rywalizacji jest oczywiście Valve Corporation. To właśnie w tym turnieju e-gracze mają szansę na zdobycie rekordowo wysokich nagród. Najlepsze zespoły grają do dwóch, trzech lub czterech wygranych na mapie w jednym meczu. W tej rywalizacji często wygrywają chińskie zespoły.

Do rywalizacji turniejowej w The International na wyższym szczeblu podchodzą tzw. drużyny Dota Pro Circuit oraz drużyny, które przeszły regionalne kwalifikacje. Te prowadzone są w 6 regionach: Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Chiny i Azja Południowo-Wschodnia.

Najbardziej znanym graczem w Polsce jest Michał „Nisha” Jankowski, zawodnik zespołu Team Secret. Zwyciężał on w najbardziej prestiżowych turniejach kategorii Major. Należy do grona najlepszych zawodników na świecie. Wśród nich możemy znaleźć graczy o takich ksywach jak m.in. Miracle, RAMZES666, Solo, Noone, Dendi, Nikobaby czy Topson.

Ostatni turniej The International odbył się w Singapurze. Rozegrany był w październiku 2022 r. Był pierwszym międzynarodowym, w którym główne wydarzenie odbyło się w więcej niż jednym miejscu. Play-offy rozegrane zostały w Suntec Singapore, a wielki finał na Singapore Indoor Stadium. W finałowym spotkaniu Team Secret przegrał z Tundra Esport.

Do głównej fazy turnieju dostało się w sumie 20 drużyn. Były to:

 • DPC: PSG.LGD, OG, Team Spirit, Beastcoast, Team Aster, Thunder Awaken, Boom Esports, TSM, Tundra Esport, Gaimin Gladiators, Evil Geniuses, Fnatic
 • regionalne kwalifikacje: Royal Never Give Up (Chiny), BetBoom Team (Europa Wschodnia), Entity (Europa Zachodnia), Soniqs (Ameryka Północna), Hokori (Ameryka Południowa), Talon Esports (Azja)
 • kwalifikacje ostatniej szansy: Team Secret, Team Liquid.

Kolejny turniej rozegrany zostanie w tym roku. Valve Corporation ogłosiło, że będą w nim obowiązywały takie same reguły, jak podczas ostatniej edycji. Mecze rozegra 18 zespołów, które będą najlepsze w poszczególnych fazach eliminacji. Nie jest jeszcze znana data wydarzenia. Patrząc na wcześniejsze lata można sądzić, że finał The International 2024 odbędzie się w połowie października 2024 r.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na DOTA 2

DOTA 2 daje szerokie możliwości obstawiania. Oczywiście, im wyższa ranga turniejów, tym więcej dostępnych rynków dostaniesz. Wśród najpopularniejszych rynków na Dota znajdziesz m.in. typy:

 • zwycięzca meczu lub turnieju
 • ilość wygranych map przez wskazaną drużynę
 • wskazanie zwycięzcy mapy
 • dokładny wynik meczu

Warto sprawdzać kalendarz rozgrywek regularnie, bo jeszcze nie są znane daty wszystkich turniejów w 2024 r. Nadchodzące wydarzenia to kolejne szanse na rozpoczęcie typowania i wygraną w LV BET! Poznaj je i przyłącz się do e-sportowej rywalizacji.

Jak obstawiać DOTA 2?

Typowanie DOTA 2 nie różnie się od typowania innych dyscyplin sportowych. Podstawą pewnego i trafnego obstawiania jest dokładna analiza bukmacherska. Może ona polegać na sprawdzeniu indywidualnych statystyk poszczególnych zawodników, sprawdzeniu wyników ich ostatnich występów czy też informacji o aktualnej formie. Dobrym źródłem informacji o zawodnikach są też fora internetowe, na których udzielają się wielbiciele e-sportu. Media społecznościowe ma praktycznie każdy liczący się gracz i chętnie dzieli się tam swoją pracą z kibicami. Wśród faworytów, co potwierdzone jest statystykami, znajdują się zazwyczaj drużyny chińskie oraz amerykańskie. Czy podczas najbliższego turnieju The International 2024 również zdominują rywalizację?

Zakłady bukmacherskie i blog LV BET

E-sport, w tym DOTA 2, jest coraz bardziej popularny również wśród typerów. Już nie musisz szukać najlepszych zakładów bukmacherskich – wystarczy, że sprawdzisz ofertę LV BET. W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej bez problemu postawisz swoje kupony na najważniejsze wydarzenia Dota 2 na świecie! Wystarczy kilka kliknięć, a znajdziesz interesujące Cię wydarzenia, a na każde z nich rynki i kursy. Nie zapomnij też zobaczyć, jakie promocje i bonusy możesz wykorzystać podczas gry. Dzięki nim Twoja wygrana może być znacznie wyższa! Zachęcamy również do skorzystania z blogu sportowego LV BET. W tym miejscu dowiesz się, jakie wydarzenia sportowe warto obstawiać, poznasz ich historię, wiadomości, które są niezbędne do analizy oraz wskazania bukmachera. Obstawiaj Dota 2 w LV BET już dziś!