DOTA 2: ESL One Birmingham 2024 | LV BET Blog

DOTA 2: ESL ONE BIRMINGHAM 2024

Jednym z najważniejszych wydarzeń na profesjonalnej scenie Dota 2 w najbliższym czasie będzie ESL One Birmingham 2024, czyli drugie mistrzostwo LAN w serii turniejów ESL Pro Tour Season 2. Kto powalczy w Anglii o zwycięstwo? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy na faworytów w zakładach bukmacherskich LV BET.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE ESL ONE BIRMINGHAM

DOTA 2: ESL One Birmingham 2024 | LV BET BlogOśmiu uczestników zmagań DOTA 2, którzy udadzą się do Birmingham, przeszli przez regionalne kwalifikacje, a pozostali otrzymali bezpośrednie zaproszenia od organizatorów. Turnieje zakończyły się pod koniec stycznia. Kwalifikacje odbyły się w siedmiu regionach. Najwięcej widzów przyciągnęły zawody w Europie Zachodniej. W rywalizacji tej udział wzięły m.in. najlepsze drużyny jak OG, Tundra Esports czy Tam Secret. Zawodnikom ostatniej z nich nie udało się jednak dotrzeć nawet do pierwszej trójki. W finałowym starciu zmierzyła się Tundra Esports i OG.

W regionie MENA wielki finał odbył się pomiędzy Nigą a PSG Quest. Ciekawym wydarzeniem były debry pomiędzy Team Spirit i Virtus.pro w ramach kwalifikacji Europy Wschodniej.

PO DŁUGICH LATACH DOTA 2 WRACA DO BIRMINGHAM

Po raz ostatni duży turniej Dota 2 odbył się w Birmingham w 2018 r. ESL One Birmingham 2018 był organizowany przez Arena Birmingham.

Birmingham miało również zorganizować edycję w 2020 r., jednak impreza została przeniesiona ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19.

Powrót Doty 2 do Wielkiej Brytanii podąża za trendem ważnych wydarzeń e-sportowych. Na Wyspach rozgrywane w ostatnich latach były duże turnieje, w tym Apex Legends, Call of Duty: Warzone i League of Legends. W przyszłym roku kraj będzie również gospodarzem finału Mistrzostw Świata LoL 2024, BLAST Premier Spring Fina i PUBG Mobile’s Global Championship.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

KIEDY I GDZIE ZOSTANIE ROZEGRANY ESL ONE BIRMINGHAM 2024

Turniej ESL One Birmingham 2024 rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia 2024 r. Będzie miał format LAN, a ostatnie trzy dni play-offów będą rozgrywane przed publicznością na żywo.

Miejscem rozgrywek będzie Sun Resorts World Arena w Birmingham w Anglii. Na trybunach zasiąść może 15 685 widzów. Na arenie tej zorganizowanych było wiele różnych wydarzeń sportowych i muzycznych.

PULA NAGRÓD W ESL ONE BIRMINGHAM 2024

Na uczestników turnieju w Birmingham będzie czekała zawrotna pula nagród wynosząca 1 000 000 USD. 12 teamów będzie rywalizowało również o 26 640 pkt. EPT, które są niezbędne do zakwalifikowania się do Riyadh Masters 2024, finałowego wydarzenia ESL Pro Tour Dota 2 Season 2, który będzie częścią Esports World Cup 2024.

PODZIAŁ NAGRÓD PIENIĘŻNYCH

 • 1.miejsce: 300 tys. dol., 6400 pkt.
 • 2. miejsce: 175 tys. dol., 4800 pkt.
 • 3. miejsce: 120 tys. dol., 4000 pkt.
 • 4. miejsce: 85 tys. dol., 3200 pkt.
 • 5-6. miejsce: 57 tys. dol., 2240 pkt.
 • 7-8. miejsce: 47 tys. dol., 1040 pkt.
 • 9-10. miejsce: 30 tys. dol., 560 pkt.
 • 11-12. miejsce: 25 tys. dol., 28-0 pkt.

LISTA UCZESTNIKÓW ESL ONE BIRMINGHAM

Do rywalizacji w ESL One Birmingham 2024 podejdzie 12 zespołów. 4 z nich dotarły do turnieju na podstawie wysokiej pozycji w tabeli liderów EPT. 2 drużyny pochodzą z Europy Wschodniej, a po jednej z Europy Zachodniej, Chin, Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Na arenie walki zobaczymy:

 • Gaimin Gladiators
 • BetBoom Team
 • Xtreme Gaming
 • Team Liquid
 • Tundra Esports
 • Team Spirit
 • 1win
 • Team Falcons
 • G2.iG
 • Talon Esports
 • Shopify Rebellion
 • Heroic.

PODZIAŁ NA GRUPY W SEZONIE 19

Uczestnicy podejdą do rywalizacji podzieleni na dwie, sześciozespołowe grupy. Na razie nie wiemy, jak będzie wyglądał podział.

HARMONOGRAM I FORMAT ROZGRYWNIA DOTA 2: ESL ONE BIRMINGHAM 2024

ESL One Birmingham 2024 odbędzie się w tradycyjnym formacie Dota 2. 12 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy i tak przystąpią do rywalizacji w pierwszej fazie rozgrywek. Będą rozgrywać mecze bo2 w formacie Single Round-Robin. 2 najlepsze drużyny z każdej grupy awansują następnie na szczyt siatki play-offów. Drużyny z miejsc 3-4 z każdej grupy przejdą na dół siatki. Dwa najsłabsze zespoły z każdej grupy ukończą ESL One Birmingham 2024 na 9-12 miejscu w klasyfikacji. Mecz finałowy będzie bo5.

TYPY I ZAKŁADY NA ESL ONE BIRMINGHAM 2024 W LV BET

Serwis internetowy i aplikacja mobilna LV BET – to właśnie tam poznasz najlepszą ofertę zakładów bukmacherskich na esporty w polskiej sieci. Wystarczy kilka kliknięć, a poznasz bardzo szeroką ofertę na wszystkie najważniejsze wydarzenia esportowe na świecie i na wszystkie najważniejsze gry, w tym Dota 2, CS:GO, i wiele innych. Skorzystasz z ciekawych rynków, a wśród nich najpopularniejsze to zzakład na zwycięstwo w meczu czy na mapie, liczbę zabitych, ilość wygranych map, czy wskazanie dokładnego wyniku meczu. Na każdy z nich otrzymasz atrakcyjne kursy, które przyniosą Ci wysokie wygrane. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, szczególnie tych dedykowanych na esporty. Skorzystaj z dostępnych możliwości i postaw swoje szczęśliwe kupony w LV BET!

FAWORYCI ESL ONE BIRMINGHAM

Kto ma największe szanse na wygraną w Birmingham? Do turnieju nie zakwalifikowało się kilka drużyn na najwyższym poziomie. Znamy już pełną listę zawodników tegorocznej rywalizacji, a więc najwyższa pora na rozpoczęcie analizy, która pozwoli Ci na wskazanie pewnych faworytów tego wydarzenia!

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA ESPORT W LV BET

Na co szczególnie musisz zwracać uwagę przy typowaniu meczów Dota 2? Weź pod uwagę współczynnik zwycięstw, a więc sprawdź statystyki wcześniejszych meczów. Nie bez znaczenia pozostają składy drużyn, które po nie sięgnęły. Czy są one takie same? A może zmienili się gracze? Sprawdź też formę zawodników, a najbardziej aktualne informacje znajdziesz w mediach społecznościowych. To bardzo ważny czynnik wpływający na przebieg rozgrywki. Kolejnym odnosi się do drużyn, a dokładniej klasycznego porównania uczestników, czyli H2H. W e-sporcie często zdarza się, że dwa najlepsze zespoły grają przeciwko sobie w ciągu roku bardzo często. W takiej sytuacji łatwo jest określić faworyta kolejnego starcia.

Szczególnie przydatną informacją podczas typowania na żywo jest znajomość najczęściej wybieranych bohaterów. W DotA 2 istnieje aż 120 postaci. Każdy zawodnik ma swoich ulubionych. Jeśli uda Ci się trafić na mecz, w którym drużyna gra swoimi ulubionymi bohaterami, możesz śmiało typować jej zwycięstwo.

A Ty jaki mas sposób na typowanie? Przeprowadź własną analizę i obstawiaj Dota 2 w LV BET!