EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE W SZERMIERCE 2024

EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE W SZERMIERCE 2024

Polskie drużyny floretowe, zarówno kobieca jak i męska, są już pewne kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024. Swoje przepustki zdobyli podczas zawodów Pucharu Świata, które również stanowiły kwalifikacje olimpijskie. Kto jeszcze ma szansę na zgarnięcie przepustki na najważniejszą imprezę czterolecia? Poznaj najważniejsze informacje o kwalifikacjach olimpijskich w szermierce z legalnym bukmacherem LV BET.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE EUROPEJSKICH KWALIFIKACJI DO IO W SZERMIERCE

Europejskie kwalifikacje olimpijskie w szermierce (Dudelange/Luksemburg) | LV BET BlogW stolicy Francji szermierze powalczą o medale w każdej z sześciu konkurencji. Do rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich podejdzie po osiem zespołów. O podziale miejsc zdecydowały wyniki uzyskane od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r.

Po przepustkę na olimpiadę sięgnęła ekipa kobieca prowadzone przez trenera Tomasza Ciepłego. Zajęła ona siódme miejsce w zestawieniu, a walkę o ostatnie wolne miejsce w Paryżu stoczyła korespondencyjny pojedynek z Niemkami. Biało-Czerwone awansowały w Egipcie do ćwierćfinału, a sklasyfikowane bezpośrednio za nimi rywalki nie znalazły się wśród ośmiu najlepszych ekip.

W składzie Polek znalazły się: Julia Walczyk-Klimaszyk, Hanna Łyczbińska (obie KU AZS UAM Poznań), Martyna Synoradzka i Martyna Jelińska (obie AZS AWF Poznań). To właśnie one w 1/8 finału pokonały Węgierki 45:32, a w ćwierćfinale pewne już olimpijskiej kwalifikacji Biało-Czerwone uległy drugim w światowym rankingu Amerykankom 17:45 i czeka je teraz rywalizacja o miejsca 5-8.

Olimpijską kwalifikację, z puli przeznaczonej dla kontynentów, zdobyli plasujący się na dziewiątej pozycji w rankingu polscy floreciści. Ich awans był zależny od zajęcia lokaty w czołowej czwórce przez Francuzów. W innym przypadku to reprezentanci tego kraju, mistrzowie olimpijscy z Tokio, zajęliby europejskie miejsce z puli geograficznej. Sklasyfikowani na czwartej lokacie w klasyfikacji drużyn Trójkolorowi nie weszli w Kairze do czołowej ósemki, przegrywając w 1/8 finału z niżej notowanymi Węgrami 31:45. Przysporzyło to dodatkowych emocji, ale ostatecznie poszło po myśli Polaków.

Polskie florecistki po raz ostatni w turnieju drużynowym igrzysk wystąpiły 12 lat temu. W Londynie zajęli piąte miejsce. Floreciści czekali na swoją szansę od 2000 r., kiedy w Sydney znaleźli się tuż za podium.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

Pewne udział w igrzyskach olimpijskich są też polskie szpadzistki, które zajęły ósme miejsce w turnieju drużynowym Pucharu Świata w chińskim Nankini. Ubiegłoroczne mistrzynie świata w olimpijskim rankingu plasowały się na trzeciej pozycji i były praktycznie pewne przepustki do Paryża.

W Nankinie podopieczne trenera Bartłomieja Języka walczące w składzie: Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Jarecka (obie AZS AWF Kraków), Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice) i Alicja Klasik (RMKS Rybnik), rozpoczęły zmagania od zwycięstwa. Pokonały Japonki 40:30 w 1/8 finału, a w ćwierćfinale uległy niżej notowanym Ukrainkom 39:44. Meczach o miejsca 5-8 Biało-czerwone przegrały kolejno z prowadzącymi w światowym rankingu Koreankami 26:36 oraz Francuzkami 35:43. W turnieju zwyciężyły Włoszki, które w finale były lepsze od Chinek 43:34. Drużyna gospodarzy również zapewniły sobie występ w Paryżu (dzięki zwycięstwu nad Hongkongiem w 1/8 finału i wyprzedzeniu tego zespołu w rankingu olimpijskim). Do Paryża nie pojadą za to Estonek, które triumfowały trzy lata temu w Tokio.

Wcześniej olimpijskie przepustki wywalczyły obie drużyny floretowe. Start trzech polskich zespołów w Paryżu już oznacza najliczniejszą reprezentację szermierczą od igrzysk w Pekinie, gdzie startowało 14 osób, a zespół szpadzistów zajmując drugie miejsce wywalczył ostatni medal w tej dyscyplinie.

ZASADY KWALIFIKACJI OLIMPIJSKICH W SZERMIERCE

Kto może liczyć na awans? Ten zapewnia pozycja w czołowej czwórce rankingu olimpijskiego albo też status najlepszej drużyny w jednej z czterech stref geograficznych: europejskiej, azjatyckiej, amerykańskiej i afrykańskiej. Dodatkowym warunkiem jest też zajęcie miejsca w gronie najlepszych 16 drużyn w klasyfikacji Pucharu Świata.

ILU SZERMIERZY BĘDZIE RYWALIZOWAĆ PODCZAS IO PARYŻ 2024

Zmagania w szermierce na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu odbędą się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2024 r. Zawodnicy wystąpią w hali Grand Palais. Obiekt położony w centrum Paryża uchodzi za arcydzieło architektury. Sportowcy zmierzą się we wspaniałej nawie, pod szklanym dachem.

Zmagania będą toczyły się w 12 konkurencjach: floret mężczyzn indywidualnie, floret kobiet indywidualnie, floret drużynowo, szabla indywidualnie, szabla drużynowo, szpada indywidualnie, szpada drużynowo.

HARMONOGRAM EUROPEJSKICH KWALIFIKACJI OLIMPIJSKICH W DUDELANGE

W konkurencjach, w których drużyny nie awansują do igrzysk w Paryżu, a w przypadku Polski mowa w szpadzie mężczyzn oraz szabli kobiet i mężczyzn, pojedynczy zawodnicy będą mogli jeszcze wywalczyć olimpijskie paszporty w europejskich turniejach kwalifikacyjnych. Zmagania zaplanowane są w dniach 26-28 kwietnia 2024 r. zawodnicy powalczą w luksemburskim Dudelange.

OBSTAWIAJ EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE W SZERMIERCE W LV BET

Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie w olimpijskim roku zacznie się jeszcze przed zmaganiami w Paryżu! Zawodnicy będą walczyć o ostatnie miejsca, które zagwarantują awans na igrzyska. Aby pewnie typować wyniki ich występów odpowiednio się przygotuj – poznaj zawodników i zawodniczki, ich wcześniejsze osiągi, aktualną formę oraz cele. Sprawdź też opinie ekspertów i oferowane przez bukmachera kursy. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na postawienie pewnych typów na szermierkę. Pamiętaj, że analiza możliwości zawodników będzie pomocna również podczas typowania zmagań na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024.

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA SZERMIERKĘ W LV BET

Serwis internetowy oraz aplikacja mobilna LV BET – to właśnie tam możesz znaleźć najlepsze możliwości typowania szermierki! Legalny bukmacher oferuje najlepsze zakłady na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, zarówno tych popularnych, jak i niszowych. Wskażesz zwycięzców wybranej rywalizacji czy całego turnieju, awanse oraz wyniki zawodników. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Poznaj już dziś oferowane zakłady bukmacherskie na szermierkę w LV BET i postaw swoje kuponu bukmacherskie!