GRUPA A – OPIS GRUPY NA EURO 2024

GRUPA A – OPIS GRUPY NA EURO 2024

EURO 2024 - Grupa A | LV BET BlogGrupa A podczas EURO 2024 zapowiada się niezwykle interesująco. O ile wyjście z grupy dla Niemiec jest planem minimum, o tyle reszta stawki będzie bez wątpienia walczyć o najwyższe miejsca, co zapowiada nam niezwykle zaciętą walkę na boisku.

Zastanawiająca jest forma szczególnie Węgier, które podczas eliminacje EURO w 2020 niestety, ale trafiły na grupę śmierci, co nie pozwoliło im na rozwinięcie swoich możliwości. Pomimo tego, Węgry jak zwykle pokazały wolę do walki, remisując właśnie z Niemcami, a także z Francją. Tym razem sytuacja Węgier w grupie A wygląda zdecydowanie lepiej, co może rozwinąć skrzydła tej jakże walecznej reprezentacji.

W grupie A nie można spisywać również na straty reprezentacji Szwajcarii, która z pewnością będzie chciała pokazać swoją solidność w grze. Szwajcaria nie wygrywa wielkimi wynikami, lecz prezentuje zawsze bardzo dobry i wyważony futbol, który dla jej przeciwników potrafi być kłopotliwy.

Podczas Euro 2020 przekonała się o tym Francja, która w 1/8 finału Mistrzostw Europy uległa w dość niespodziewany sposób Szwajcarom. Niestety, Szwajcaria trafiła w ćwierćfinale na Hiszpanię, która pokonała Szwajcarów wynikiem 1:3 (w pierwszych 90 minutach padł remis, następnie Szwajcarzy ulegli dopiero w dogrywce).

Grupa A na eliminacje EURO 2024 wygląda następująco: Niemcy, Szwajcaria, Szkocja, Węgry.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

TERMINARZ MECZÓW GRUPY A PODCZAS EURO 2024

Eliminacje mistrzostwa europy 2024 są już za nami. Skutkiem tego, możemy spojrzeć na zespoły, które już 14 czerwca 2024 roku, rozpoczną rywalizację w grupie A.

  • Piątek, 14 czerwca 2024 | Niemcy – Szkocja (godzina 21:00, stadion Monachium).
  • Sobota, 15 czerwca 2024 | Węgry – Szwajcaria (godzina 15:00, stadion Kolonia).
  • Środa, 19 czerwca 2024 | Niemcy – Węgry (godzina mecze 18:00, stadion Stuttgart), Szkocja – Szwajcaria (21:00, stadion Kolonia).
  • Niedziela, 23 czerwca 2024 | Szkocja – Węgry (godzina 21:00, stadion Stuttgart), Szwajcaria – Niemcy (godzina 21:00, stadion Frankfurt).

MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ 2024 – GRUPA A – REPREZENTACJA NIEMIEC

Reprezentacja Niemiec podczas EURO 2024 będzie mieć bardzo duże wymagania wobec siebie. Kibice z pewnością czują niedosyt po ostatnich mistrzostwach Europy, w których to Niemcy odpadli z Anglią w meczu 1/8 finałów ME 2020. W tym meczu, Niemcy ulegli Anglikom wynikiem 0:2, co tylko pokazało różnicę klas, między tymi reprezentacjami.

Tym samym, kibice Niemiec mają bardzo duże oczekiwania, a patrząc na grupę A, wyjście z niej będzie planem minimum dla organizatorów, na których ciążyć będzie to jeszcze większa presja.

EURO 2024 – GRUPA A – REPREZENTACJA SZWAJCARII

Reprezentacja Szwajcarii gra bardzo ambitny i zrównoważony futbol. W składzie reprezentacji Szwajcarii znajduje się kilka perełek piłkarskich, takich jak środkowy obrońca Manchesteru City Manuel Akanji, czy też bramkarz Borusii Dortmund, Gregor Kobel.

Patrząc na ostatnie mistrzostwa Europy z udziałem Szwajcarów śmiało można stwierdzić, że drugie miejsce w grupie A będzie dla nich odpowiednim miejscem. Warto bowiem dodać, że podczas EURO 2020, to właśnie Szwajcaria odsunęła z dalszej gry Francję, pokonując ją w doliczonym czasie gry.

Patrząc na to, jak świetnym składem dysponowała Francja w tym czasie można było stwierdzić, że Szwajcaria już w 1/8 finału Euro 2020, rozegrała swój własny finał. Wszystko dlatego, że Francuzi byli jednym z największych faworytów do wygrania Euro 2020.

EURO 2024 – GRUPA A – REPREZENTACJA SZKOCJI

Patrząc na to, do jakiej grupy trafiła reprezentacja Szkocji, będzie bardzo trudno o zaskoczenie w tym zestawieniu. Reprezentacja Szkocji oczywiście posiada wspaniałe gwiazdy, które grają w topowych klubach. Wśród najbardziej znanych gwiazd w reprezentacji Szkocji warto wymienić choćby defensywnego pomocnika, jakim jest Scott McTominay z Manchesteru United, czy też środkowy pomocnik z Aston Villa, John McGinn.

Pomimo tego, zadanie w grupie A dla Szkocji będzie niewyobrażalnie trudne. Niemcy i Szkoci są tzw. „pewniakami” w grupie. Z drugiej strony jest reprezentacja Węgier, która gra bardzo ofensywny i twardy futbol. Skutkiem tego, Szkocja będzie mieć bardzo trudne wyzwanie na tegorocznej edycji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

EURO 2024 – GRUPA A – REPREZENTACJA WĘGIER

Reprezentacja Węgier na dzień dzisiejszy zamyka grupę A. Czy jednak będzie tak na samym końcu fazy grupowej EURO 2024? Patrząc na to, jak bardzo ofensywnie gra reprezentacja Węgier a także to, ile serca zostawia na boisku, można mieć wrażenie, że to właśnie ona zajmie trzecie miejsce w zestawieniu grupy A, dając sobie szansę na udział w fazie finałowej.

Wśród najbardziej znanych zawodników reprezentacji Węgier warto wymienić takie postacie jak środkowy pomocnik drużyny Liverpoolu, czyli Dominik Szoboszlai (kapitan reprezentacji Węgier), a także prawy napastnik drużyny SC Freiburgu, czyli Roland Sallai.

Jak już wspomnieliśmy, Węgry dało się poznać już podczas EURO 2020 z bardzo ładnej i mocno opresyjnej gry na boisku. Skutkiem tego, zarówno Niemcy jak i Francja, tylko zremisowały bramkowo z reprezentacją Węgier.

TYPY BUKMACHERÓW I KURSY NA GRUPĘ A NA MISTRZOSTWACH EUROPY

Jako że mamy nieco rozpracowaną grupę grupy A, warto zastanowić się nad możliwymi typami, które mają duże szanse na powodzenie, podczas najbliższych mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Jeśli chodzi o drużyny, które powinny z czysto sportowego punktu widzenia awansować do fazy finałowej, są to drużyny Niemiec, Szwajcarii i Węgier. Mało kto z nas spodziewa się, że gospodarze turnieju odpadną już w fazie grupowej. Skutkiem tego, Niemcy powinny zająć pierwsze miejsce w zestawieniu grupy A, pokazując siłę na własnym terenie. Dwunasty zawodnik w postaci kibiców Niemiec powinien dodać reprezentacji Juliana Nagelsmanna skrzydeł, co powinno przełożyć się na odpowiednie wyniki.

Patrząc na dyspozycję reprezentacji Szwajcarii z ostatniego EURO i aktualną formę poszczególnych zawodników i kluby w których grają, zakładamy że to właśnie ona zajmie drugie miejsce. Reprezentacja Szwajcarii gra równo i odpowiedzialnie, co przekłada się na wyniki jej kadry. Mecze i styl reprezentacji Szwajcarii nie jest porywający, jednakże jest jak najbardziej skuteczny.

Ostatnie miejsce to będzie świetna walka dla oka. Zarówno reprezentacja Szkocji jak i Węgier potrafią zostawić kawał serca i potu na boisku. Skutkiem tego, będą one bez wątpienia bić się o ostatnie miejsce kwalifikujące do wyjścia z grupy A. Wydaje się, że nieznacznym faworytem jest reprezentacja Węgier, która potrafi grać jak równa z równym, z topowymi reprezentacjami europejskimi.

W meczu otwarcia kurs na Niemcy to zaledwie 1.26, jednak biorąc pod uwagę różnicę klas obu reprezentacji i to, że Niemcy będą chciały pokazać się jak najlepiej jako gospodarz, warto rozważyć typ na powyżej 2,5 bramki (kurs 1.75).

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA FAWORYTÓW GRUPY A W LV BET

Legalne zakłady bukmacherskie LV BET oferują wszystkie niezbędne zakłady na mecze podczas eliminacje EURO 2024 /24. W ofercie bukmachera znajdziemy między innymi zakłady bukmacherskie na zwycięstwo każdej drużyny, oraz zakłady remisowe.

Wśród najchętniej wybieranych zakładów u bukmachera LV BET znajdują się także zakłady powyżej/poniżej bramek, kartek, a także rzutów rożnych. Do dyspozycji są także zakłady na faule, kartki, czy też gole poszczególnych zawodników.

Legalny bukmacher LV BET oferuje także dostęp do zakładów specjalnych i zakładów długoterminowych. Są to zakłady o bardzo wysokim współczynniku kursu, który cechuje się zarówno większym wskaźnikiem ryzyka, jak i potencjalnej wygranej.

Wybierając zakłady na reprezentacje bukmacherskie LV BET zyskujesz dostęp do całej gamy bonusów i zakładów na EURO 2024!