ESL Liga Profesjonalna Sezon 19 | LV BET Blog

LIGA PROFESJONALNA ESL SEZON 19

Globalna liga Counteer-Strike to przepustka do najwyższej klasy dla wielu drużyn. 32 najlepsze teamy powalczą o trofeum i tytuł mistrza świata. Kto podejdzie do rywalizacji? Poznaj najważniejsze informacje o ESL sezon 19 i obstawiaj e-sport w LV BET!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE ESL PRO LEAGUE SEASON

ESL Liga Profesjonalna Sezon 19 | LV BET BlogESL Pro League Season 19 jest dziewiętnastym sezonem ESL Pro League. To profesjonalna liga e-sportowa Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Wcześniej opierał się na czterech regionach: Europie, obu Amerykach, Azji i Oceanii. Po reorganizacji formatu w 13. sezonie ligi regionalne zostały połączone w jedną ligę.

Obecnie ESL Pro League składa się z 32 drużyn, w tym 15 stałych drużyn partnerskich. Rywalizują ze sobą w każdym sezonie ESL Pro League. Dziś uchodzi za czołową profesjonalną ligę CS:GO na świecie i jest jedną z głównych profesjonalnych lig w e-sporcie. Inauguracyjny sezon rozpoczął się 4 maja 2015 r.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

TRIUMFATORZY ESL PRO LEAGUE W POPRZEDNICH SEZONACH

 1. sezon: MOUZ
 1. sezon: FaZe Clan
 1. sezon: Team Vitality
 1. sezon: FaZe Clan

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to taktyczna strzelanka pierwszoosobowa. Wypuszczona na rynek została w 2012 r. przez Valve i Hidden Path Entertainment. W każdej rozgrywce udział biorą dwie drużyny: Terrorystów i Antyterrorystów. Drużyny mają odmienne zadania – jedni zniszczyć strategiczne cele, a drudzy temu zapobiec. Przez lata wprowadzonych zostało wiele zmian i ulepszeń, jedno jednak pozostanie niezmienne – gra ta wciąż ma wielu fanów na całym świecie i uchodzi za klasyk e-sportów!

32 DRUŻYNY NAJWIĘKSZEJ LIDZE COUNTER-STRIKE NA ŚWIECIE

Team Pera to jeden z laureatów eliminacji do ESL Pro League Season 19. W taki sam sposób do elity dostały się również inne ekipy: Imperial Esports i Sharks Esports wygrały w Ameryce Południowej, Bad News Kangaroos triumfowali w Oceanii. Do gry dołączą też laureaci ESL Challenger League, tj. 3DMAX i FORZE Esports z Europy, M80 i BOSS z Ameryki Północnej oraz The MongolZ i TYLOO z Azji. Zespół Grayhound otrzymał bilet do EPL-a jako mistrz ESL ANZ Champs Season 17, a Virtus.pro i Monte awansowali jako triumfatorzy lanów spod szyldu ESL Challenger. Pozostałe miejsca w mistrzowskim turnieju przyznano albo na podstawie rankingu ESL, albo zgarnęli je sygnatariusze tzw. Louvre Agreement.

KIEDY I GDZIE ZOSTANIE ROZEGRANY 19 SEZON

19 sezon EPL-a odbędzie się w dniach 23 kwietnia – 12 maja 2024 r. na Malcie.

PULA NAGRÓD W SEZONIE 19 ESL PRO LEAGUE

750 tys. dolarów – taką pulę przewidziano do podziału dla uczestników mistrzowskich zmagań. Oprócz tego ESL zaoferuje swoim uczestnikom m.in. bilet na Intel Extreme Masters Cologne 2024.

LISTA UCZESTNIKÓW ESL PRO LEAGUE SEASON 19

Trzydziestu dwóch uczestników turnieju wybranych zostało w regionalnych klasyfikacjach przeprowadzanych na całym świecie.

W rywalizacji na najwyższym poziomie nie zabraknie Polaków. Nasz kraj reprezentować będzie ENCE, którego zawodnikami są Paweł „dycha” Dycha, Olek „hades” Miśkiewicz, Krzysztof „Goofy” Górski, Kacper „Kylar” Walukiewicz oraz Jakub „kuben” Gurczyński. Byli podopieczni Virtus.pro, a dokładniej Filip „NEO” Kubski i Wiktor „TaZ” Wojtas, wystąpią w rolach trenerów – pierwszy poprowadzi FaZe Clanu, drugi zaś G2 Esports. Janusz „Snax” Pogorzelski i Kamil „siuhy” Szkaradek pojawią się zaś jako prowadzący GamerLegionu i MOUZ. W stawce są też Mateusz „mantuu” Wilczewski z BIG, Szymon „kRaSnaLa” Mrozek z Monte i Brajan „dgl” Lemech z Pera Esports.

PODZIAŁ NA GRUPY W SEZONIE 19

Do fazy grupowej uczestnicy podejdą podzieleni na cztery grupy:

 • A: FaZe Clan, Cloud9, Virtus.pro, Eternal Fire, Astralis, Fnatic, 3DMAX, Imperial Esport
 • B: Team Vitality, G2 Esports, Team Falcons, BetBoom Team, M80, The MonngolZ, Tyloo, Sharks Esports
 • C: MOUZ, Monte, Furia Esports, GamerLegion, ENCE, Team Liquid, FORZE Esports, Bad News Kangaroos
 • D: Complexity Gaming, Natus Vincere, BIG, HEROIC, Ninjas inn Pyjamas, BOSS, Jeeves, Pera Esports

HARMONOGRAM I FORMAT ROZGRYWNIA ESL PRO LEAGUE SEASON 19

Mistrzowskie starcia będą podzielone na dwa fazy: grupową i play-off.  Rozgrywki będzie można śledzić od 23 kwietnia do 12 maja 2024 r., z czego od 10 do 12 maja zmagania będą udostępnione publiczności na żywo.

 • Faza grupowa: 23 kwietnia – 5 maja2024 r.
 • Etap play-off: 7 maja – 12 maja2024 r.

W JAKIM FORMACIE BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ ROZGRYWKI?

Etap grupowy:

 • Cztery grupy formatu potrójnej eliminacji
  • Każda grupa złożona będzie z ośmiu drużyn
  • Wszystkie mecze Bo3
 • Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do Playoffów:
  • Zwycięzcy fazy grupowej awansują do ćwierćfinału
  • Wicemistrzowie fazy grupowej awansują do Rundy 12 jako High Seed
  • Drużyny zajmujące 3 miejsce w fazie grupowej awansują do rundy 16 jako High Seeds
  • Drużyny zajmujące 4 miejsce w fazie grupowej awansują do rundy 16 jako Low Seeds

Playoffy:

 • Wspornik pojedynczej eliminacji
 • Wszystkie mecze (z wyłączeniem Wielkiego Finału) są Bo3
 • Wielki Finał to Bo5

TYPY I ZAKŁADY NA ESL PRO LEAGUE SEASON 19 W LV BET

 LV BET to bukmacher, który stawia na nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest e-sport! W jego serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej znajdziesz najlepsze możliwości obstawiania wszelkich wydarzeń e-sportowych. ESL Pro League jest jednym z nich. Na jakie rynki bukmacherskie na to wydarzenie możesz liczyć w LV BET? To m.in.:

 • zwycięzca meczu
 • zwycięzca mapy
 • suma map,
 • handicapy
 • suma rund (w tym różne opcje, np. meczu, na mapie, drużyny i parzysta/nieparzysta),
 • dokładny wynik meczu.

Z którego skorzystasz? Ta decyzja należy wyłącznie do Ciebie! Pamiętaj, że dokładne możliwości obstawiania e-sportu zależą od tego, czy wybierzesz zakłady długoterminowe, czy zakłady na żywo. Obie opcje są bardzo atrakcyjne. Nie zapomnij też sięgnąć po promocje i bonusy, dzięki którym Twoja gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA ESPORT W LV BET

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na CS:GO w zakładach bukmacherskich LV BET? To może być bardzo łatwe! Rozpocznij od przygotowania – podstawa jest poznanie uczestników zmagań. Nie ograniczaj się tylko do teamów, ale też sprawdź poszczególnych uczestników, ich umiejętności i preferencje. Ważne jest zgranie, które najłatwiej określić po ostatnio osiąganych wynikach. Sprawdź też wskazania innych typerów oraz e-sportowych graczy. Porównanie tych danych pozwoli Ci na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i postanie pewnych typów bukmacherskich na ESL Pro League sezon 19 w LV BET!