Pływackie MP 2024 | LV BET Blog

PŁYWACKIE MISTRZOSTWA POLSKI 2024

Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Open i Młodzieżowców (19-23 lat) w Lublinie będą ostatnią szansą na wywalczenie olimpijskich kwalifikacji do Paryża. Zawody na basenie Aqua potrwają od 25 do 28 kwietnia 2024 r. Kto ma szanse na medale? Poznaj najważniejsze informacje o zawodach i przygotuj się do typowania faworytów w zakładach bukmacherskich LV BET!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE MP W PŁYWANIU

Pływackie MP 2024 | LV BET BlogLublin po raz czwarty będzie gospodarzem najważniejszej imprezy pływackiej roku w naszym kraju. To właśnie w tym mieście odbędzie się rywalizacja o zwycięstwo w ramach Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

To kolejna karta w długiej historii polskiego pływactwa. Pierwsze mistrzostwa Polski w pływaniu odbyły się w Warszawie w 1922 r. Na starty Biało-czerwonych na igrzyskach trzeba było poczekać 14 lat. O wielkim rozwoju tej dyscypliny możemy jednak mówić dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Po sukcesach Otylii Jędrzejczak w kraju pojawiło się wielu zdolnych pływaków, którzy udowadniają swój talent na najważniejszych imprezach w Europie i na świecie. Najwięcej medali w historii Biało-czerwoni przywieźli z mistrzostw Europy na krótkim basenie w Trieste oraz w Helsinkach. W pierwszej lokalizacji zdobyli 11 krążków, w tym 5 złotych. Zajęli też drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. W drugiej imprezie zaś wywalczyli 12 medali. Z edycji na edycję coraz więcej Polaków kwalifikuje się też na Igrzyska. W Atenach wystąpiło 5 reprezentantów, w Montrealu 15. Ilu zawodników pojedzie do Paryża? Przed pływakami ostatnia szansa na awans!

Najwięcej rekordów Polski należy do Otylii Jędrzejczak – 10 na długim basenie i 4 na krótkim.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

GDZIE I KIEDY ODBĘDĄ SIĘ PŁYWACKIE MISTRZOSTWA POLSKI 2024

Polski Związek Pływacki podjął decyzję o organizacji tegorocznych Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców na obiekcie Aqua w Lublinie. To efekt wcześniejszej, bardzo udanej współpracy między samorządem, a PZP. Władze miasta nie ukrywają, że dążą do osiągnięcia statusu silnego ośrodka sportowego. Obiekt Aqua sprzyja wielu zawodnikom. Starania zostały docenione poprzez organizację imprezy, na której będzie można uzyskać kwalifikacje. Zmagania odbędą się w dniach 25-28 kwietnia 2024 r.

PŁYWACKIE MISTRZOSTWA POLSKI PRZEPUSTKĄ NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PARYŻ 2024

Walka o przepustki na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 wciąż trwa. W przypadku pływaków mistrzostwa Polski będą ostatnią szansą na wywalczenie awansu. Do stolicy Francji na pewno udadzą się Katarzyna Wasick oraz Ksawery Masiuk. Zawodnicy ci osiągnęli minima podczas pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu.

Kto obecnie jest pewny udziału w igrzyskach w Paryżu? Na liście reprezentantów Polski w pływaniu znajdują się: 

50 m stylem dowolnym kobiet – Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz
100 m stylem klasycznym kobiet – Dominika Sztandera
200 m stylem grzbietowym kobiet – Laura Bernat, Adela Piskorska
100 m stylem motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski
200 m stylem motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Michał Chmielewski
100 m stylem grzbietowym mężczyzn – Ksawery Masiuk
200 m stylem grzbietowym mężczyzn – Ksawery Masiuk
Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym kobiet – Polska (Zuzanna Famulok/Julia Maik/Aleksandra Polańska/Kornelia Fiedkiewicz)
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym kobiet – Polska (Adela Piskorska/Dominika Sztandera/Paulina Peda/Kornelia Fiedkiewicz)
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym mężczyzn – Polska (Ksawery Masiuk/Jan Kałusowski/Jakub Majerski/Kamil Sieradzki)
Sztafeta mieszana 4×100 m stylem zmiennym – Polska (Ksawery Masiuk/Dominika Sztandera/Adrian Jaśkiewicz/Kornelia Fiedkiewicz)

Kto dołączy do tej stawki? Obstawiaj w LV BET!

STYLE I DYSTANSE PODCZAS PŁYWACKICH MP 2024

Dotychczas pływacy biorący udział w mistrzostwach Polski rywalizowali w następujących konkurencjach:

 • 50 m stylem dowolnym
 • 100 m stylem dowolnym
 • 200 m stylem dowolnym
 • 400 m stylem dowolnym
 • 800 m stylem dowolnym
 • 1500 m stylem dowolnym
 • 50 m stylem grzbietowym
 • 100 m stylem grzbietowym
 • 200 m stylem grzbietowym
 • 50 m stylem klasycznym
 • 100 m stylem klasycznym
 • 200 m stylem klasycznym
 • 50 m stylem motylkowym
 • 100 m stylem motylkowym
 • 200 m stylem motylkowym
 • 200 m stylem zmiennym
 • 400 m stylem zmiennym
 • 4 x 100 m stylem dowolnym
 • 4 x 200 m stylem dowolnym
 • 4 x 100 m stylem zmiennym
 • Sztafeta mieszana 4 x100 m stylem dowolnym
 • Sztafeta mieszana 4 x 100 m stylem zmiennym

HARMONOGRAM PŁYWAKICH MP 2024

Dokładny harmonogram lubelskiego wydarzenia nie został jeszcze opublikowany. Informacja ta na pewno pojawi się na stronie internetowej Polskiego Związku Pływactwa.

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA MP W PŁYWANIU W LV BET

Zimą najlepszych polskich pływaków gościł Poznań, a teraz czas na rywalizację w wodzie w Lublinie. Rozgrywki te możesz nie tylko oglądać, ale też typować wyniki. W zakładach bukmacherskich LV BET wskażesz zwycięzców poszczególnych kategorii, zawodników, którzy staną na podium, czy wskażesz, na którym miejscu znajdzie się wybrany pływak na koniec wyścigu. Tegoroczna rywalizacja będzie bardzo ciekawa nie tylko ze względu na same Mistrzostwa Polski, ale też możliwość wywalczenia ostatnich kwalifikacji do Paryża. Typuj swoich faworytów w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET i poczuj pływackie emocje!

OBSTAWIANIE PŁYWANIA W LV BET

Chcesz obstawiać mistrzostwa i pływanie w zakładach bukmacherskich? Zminimalizuj ponoszone ryzyko i przygotuj się do typowania! Sprawdź, kto pierwszy docierał do mety w ostatnich zawodach, jakie zawodnicy mają cele oraz osiągi podczas treningów. Sięgnij też po wskazania autorytetów sportowych w tej dziedzinie oraz przeanalizuj oferowane kursy i typy innych graczy. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na postawienie pewnych kuponów w LV BET i wygraną!