MŚ w chodzie sportowym 2024 | LV BET Blog

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W CHODZIE SPORTOWYM 2024

Nowa konkurencja w chodzie sportowym, czyli drużynowe zmagania zadebiutują w kwietniu w tureckiej Antalyi. Jakie zasady będą obowiązywały podczas tej rywalizacji? Poznaj najważniejsze informacje o zawodach i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE DRUŻYNOWYCH MŚ W CHODZIE

Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym na 35 km został wprowadzony w 2022 r. Zastąpił o tym samym wyścig na 50 km. W najbliższej edycji zaś będą ścigać się mieszane sztafety Marathon Race Walking na dystansie maratonu (42,195 km). Do rywalizacji podejdą drużyny złożone z jednego mężczyzny i jednej kobiety ścigającymi się dwukrotnie. Dalsza część programu programu pozostanie niezmieniona, z wyścigami seniorów mężczyzn i kobiet na ponad 20 km oraz imprezami kategorii juniorów dla obu płci a dystansie powyżej 10 km.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

GDZIE I KIEDY ODBYŁY SIĘ PIERWSZE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym to zawody lekkoatletyczne rozgrywane co dwa lata, od 2016 r. Impreza ta zastąpiła w kalendarzu lekkoatletycznym Puchar Świata w chodzie sportowym. Sportowcy po raz pierwszy rywalizowali w Rzymie (7-8 maja 2016 r.)

GDZIE I KIEDY ODBĘDĄ SIĘ DMŚ W 2024 ROKU

4 Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym odbędą się w Antalyi. Sportowcy będą rywalizować 21 kwietnia 2024 r. To najważniejszy sprawdzian sztafet przed igrzyskami w Paryżu, które są zaplanowane na 7 sierpnia 2024 r.

JAKIE ZASADY OBOWIĄZUJĄ NA DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA W CHODZIE SPORTOWYM

MŚ w chodzie sportowym 2024 | LV BET BlogSztafeta mieszana na dystansie maratońskim w chodzie sportowym to konkurencja, która zadebiutuje pod koniec kwietnia w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Antalyi.

Znalazła się ona również w programie paryskich igrzysk; zadebiutuje pod koniec kwietnia w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Antalyi. Federacja World Athletics określiła zasady tej rywalizacji.

W Turcji chodziarze zmierzą się z odcinkami o długościach 12,195 km – 10 km – 10 km – 10 km. Zgodnie z zasadami kwalifikacji pierwsze 22 zespoły na mecie wywalczą kwalifikację dla kraju na igrzyska w Paryżu. Trasę tureckich zmagań zaplanowano na terenie centrum wystawienniczego EXPO 2016. Podczas zmagań olimpijskich drużyny krajowe będą rywalizować na ulicach stolicy Francji na odcinkach o długości 11,395 km – 10 km – 10 km – 10,8 km.

Jakie zasady mają obowiązywać podczas rywalizacji w sztafecie maratońskiej chodziarzy? W oznaczonym miejscu między zawodnikami będzie musiało dojść do kontaktu fizycznego np. poprzez klepnięcie dłońmi. To tzw. „strefa zmian”. Regulacje dotyczą też strefy kar. Po trzech czerwonych kartkach (liczonych zespołowo, a nie indywidualnie) kara wyniesie 3 minuty, po czwartej, piątej i szóstej – po minucie. Siódma czerwona kartka – dla któregokolwiek z członków drużyny – skoczy się dyskwalifikacją zespołu. Organizatorzy oznajmili, że sędziowie mają przywiązywać znacznie większą uwagę do stylu chodu.

Strefa odpoczynku dla zawodników, którzy aktualnie nie będą startować, będą stworzone zna wzór pomieszczeń dla wieloboistów. Dozwolone będą tam zabiegi masażu, jedzenie, kąpiele lodowe czy spanie.

KADRA POLSKI NA MŚ ANTALYA 2024

Jeszcze nie znamy listy reprezentantów Polski, którzy rywalizowali na 4.DMŚ w Antalya24. Przed sportowcami kwalifikacyjne zawody. Szanse na to mają zawodnicy, którzy występowali we wcześniejszych mistrzostwach. O kim mowa?

KOBIETY

Katarzyna Zdziebło, Olga Chojecka, Izabela Krzyżanowska, Emilia Wiśniewska, Magdalena Żelazna, Agnieszka Ellward, Anna Zdziebło

MĘŻCZYŹNI

Dawid Tomala, Łukasz Niedziałek, Artur Brzozowski, Jakub Jelonek

HARMONOGRAM DMŚ ANTALYA 2024

Wszystkie mistrzowskie rywalizacje rozegrane będą jednego dnia – 21 kwietnia 2024 r. Zawodnicy w poszczególnych kategoriach wystartują o różnych godzinach.

Program Drużynowych Mistrzostw Świata:

  • godz. 7.00 -10 km mężczyzn
  • godz. 8.00 – 10 km kobiet
  • godz. 9.10 – 20 km kobiet
  • godz. 11.05 – 20 km mężczyzn
  • godz. 12.55 – drużynowy maraton

TYPY I ZAKŁADY NA DRUŻYNOWE MŚ W CHODZIE SPORTOWYM W LV BET

Serwis internetowy i aplikacja mobilna LV BET – to właśnie tam znajdziesz szeroki wybór rynków na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, w tym chód sportowy! Legalny bukmacher umożliwia obstawianie wszystkich najważniejszych imprez sportowych, w tym mistrzostwa świata w chodzie i olimpiadę. Wystarczy kilka kliknięć, a poznasz dostępne rynki i oferowane na nie kursy. Na kuponie wskażesz m.in. który zawodnik zdobędzie złoty, srebrny i brązowy medal, z jakiego kraju będą pochodzili zwycięzcy drużynowej rywalizacji lub czy padną wyniki, które będą zapisane do rekordów na świecie. Obstawianie zawodów w chodzi pozwoli Ci również na skorzystanie z atrakcyjnych promocji i bonusów bukmacherskich. Poznaj możliwości oferowane przez LV BET i przyłącz się do rywalizacji. A może lekkoatletyka okaże się Twoim konikiem?

OBSTAWIANIE LEKKOATLETYKI W LV BET

Chód sportowy cieszył się szczególnym zainteresowaniem Polaków za czasów Roberta Korzeniowskiego. Mistrz już dawno nie bierze czynnego udziału w rywalizacji, ale wciąż nie brakuje fanów tego sportu. Lekkoatletyka i poszczególne jej konkurencje ma też stałe grono typerów. Chcesz do nich dołączyć? Przed postawieniem swoich pierwszych kuponów w LV BET odpowiednio się przygotuj – poznaj zasady wybranej dyscypliny, czołowych zawodników, wcześniej osiągane rezultaty, ale też wyniki na treningach. Analiza tych danych i wyciągnięcie trafnych wniosków pozwoli Ci na postawienie pewnych typów na lekkoatletykę. Obstawiaj Mistrzostwa Świata w chodzie i wygrywaj w LV BET!