2021 The International

2021 The International

Międzynarodowy turniej The International jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie Dota 2. Nie możesz go pominąć! Od 5 do 15 sierpnia najlepsi gracze spotykają się w Sztokholmie, a najlepsi typerzy w serwisie internetowym LV BET. Jesteś gotowy na wielkie emocje? Oto najważniejsze informacje na temat The International 2021 Dota 2. 

TI to coroczny turniej organizowany przez Valve. Po raz pierwszy rozegrany był w Kolonii. Zaoferował wyjątkową pulę nagród wynoszącą aż 1,6 mln dolarów, z czego okrągły milion zgarnął zwycięzca. W 2019 r. pula ta jeszcze wzrosła i wyniosła 34 mln dol. Miała być przekroczona podczas The International 2020, ale turniej został odwołany z powodu pandemii COVID-19. W tym roku zawodnicy powalczą o ponad 40 mln dol.! Dlaczego o tym mówimy? Bo to historyczna chwila i najwyższa wysokość nagród w historii turniejów e-sportowych.

Uczestnicy The International 2021 Dota 2

Do szwedzkiego Sztokholmu przyjedzie 18 drużyn. To one powalczą o zwycięstwo, a przede wszystkim o wielkie pieniądze i trofeum Aegis of Champions. Organizatorzy już ujawnili, że w przyszłości chcą zwiększyć liczbę drużyn uczestniczących w rywalizacji. Ma być ich aż 96. Aby zagrać podczas The International 2021 uczestnicy muszą otrzymać bezpośrednie zaproszenie od Valve. W ten sposób do turnieju przystępuje największa liczba drużyn – z Invictus Gaming korzysta 6 zespołów.

Jako pierwszy awans na ten wyjątkowy turniej otrzymał Evil Geniuses dzięki zajęciu miejsca w pierwszej trójce ligi północnoamerykańskiej regionu Dota Pro Circuit 2021 sezonu 2. Obecnie to jedyny pewny zespół, który wystąpi w Szwecji.

Terminarz The International 2021 Dota 2

Cały turniej rozegrany będzie od 5 do 15 sierpnia 2021 r. Pierwsze rywalizacje będą rozgrywane w ramach fazy grupowej. Potrwa ona do 8 sierpnia. Najważniejsze mecze zaś zaplanowano w kolejnych dniach – od 10 do 15 sierpnia.

Jeszcze nie wiadomo, czy podczas turnieju na trybunach zasiądą kibice. Mimo to Valve wprowadza nową funkcję, z której mogą skorzystać. Mowa o tzw. klubach graczy. Gracze, którzy w grze zrobią zakupy (m.in. plakietki czy skiny), wesprą swoją ulubioną drużynę e-sportową, bo trafi do niej 50 procent ze sprzedaży.

Zakłady bukmacherskie na The International 2021

Organizatorzy potwierdzili do tej pory praktycznie jedyną informację – że turniej się odbędzie. Mimo tego, że wciąż nie są znane drużyny, które zakwalifikują się do turnieju, już dziś możesz rozpocząć przygotowania do typowania tego wydarzenia w zakładach bukmacherskich LV BET. Bukmacher udostępnia szeroką ofertę zakładów na to wydarzenie – przedmeczowych, jak i live. Skorzystaj też z ciekawych promocji i bonusów, a typowanie The International 2021 będzie jeszcze bardziej emocjonujące!