Kolarstwo na Igrzyskach olimpijskich w Tokio

Kolarstwo na Igrzyskach olimpijskich w Tokio

Kolarstwo to jedna z dyscyplin, w której wystartuje silna reprezentacja Polski. W kadrze wystąpią mistrzowie i mistrzynie, czyli zawodnicy, którzy mają szansę na kolejne medale olimpijskie. Czy im się uda? Przekonamy się już wkrótce. Olimpiadę możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. W serwisie legalnego bukmachera znajdziesz też szeroki wybór rynków na kolarstwo.

Kolarstwo na letnich igrzyskach olimpijskich pojawiło się już w 1896 r. Od tej pory nieprzerwanie jest rozgrywane na najważniejszej imprezie sportowej świata. W tym czasie zwiększyła się tylko liczba rozgrywanych konkurencji – z sześciu do osiemnastu na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 r.

Reprezentacja Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2021

Do Japonii wkrótce wyleci 19-osobowa reprezentacja naszego kraju. Polski Związek Kolarski wybrał 11 zawodników i 8 zawodniczek. Będą oni rywalizowali w wyścigach szosowych, torowych i górskich.

Kolarskie zmagania rozpoczną się 24 lipca. To właśnie wtedy ruszą zawodnicy na japońskie szosy. 3 z nich założy biało-czerwone koszulki: Rafał Majka, Michał Kwiatkowski i Maciej Bodnar. Kto będzie liderem? To zawodnicy ustalą już w Japonii. 5 lat temu udowodnili, że potrafią ze sobą świetnie współpracować, czego efektem był brązowy medal Rafała Majki.

Michał Kwiatkowski i Maciej Bodnar zgłoszeni zostali do wyścigu jazdy indywidualnej na czas. Rezerwowym zawodnikiem jest Michał Gołaś.

Dzień później na mecie zobaczymy kobiety, a wśród nich dwie Polki: Katarzynę Niewiadomą i Annę Plichtę. Pierwsza z nich podczas olimpiady w Rio wywalczyła 6. miejsce. W tym jest wskazywana jako jedna z pretendentek do medalu. Druga zaś zgłoszona jest również do wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Najmniej zawodników, bo tylko dwóch, będzie rywalizowało w kolarstwie górskim. 26 i 27 lipca o zwycięstwo powalczą Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak.

Do Tokio pojedzie też reprezentacja Polski w kolarstwie torowym. Powołania otrzymało dwóch sprinterów – Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel i Patryk Rajkowski oraz sprinterki Urszula Łoś i Marlena Karwacka. Wezmą oni udział w sprincie indywidualnym, drużynowym i keirinie. Na wyścigach średniodystansowych wystąpią Daniel Staniszewski i Szymon Sajnok, a wśród kobiet Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik.

Rywalizacja kolarzy rozpocznie się już na początku igrzysk. Wszystkie wyścigi rozegrane będą w czasie od 24 lipca do 7 sierpnia 2021 r. Do tej pory Polacy zdobyli łącznie 9 medali – 6 srebrnych i 3 brązowe. Nigdy jednak nie sięgnęli po olimpijskie złoto.

Analizy i typy bukmacherskie na kolarstwo w LV BET

Przed typowaniem każdego wydarzenia sportowego w serwisie legalnego bukmachera warto przeprowadzić własną analizę sytuacji. Dzięki temu z łatwością postawić swoje typy bukmacherskie na kolarstwo podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Warto też przeanalizować kursy oferowane przez bukmachera, które odzwierciedlają szanse zawodników na wygraną.

Zakłady bukmacherskie na kolarstwo w LV BET

Legalny bukmacher LV BET umożliwia obstawianie każdego wyścigu, który odbędzie się w ramach rywalizacji olimpijskiej. Znajdź interesujące Cię rynki i postaw swój kupon bukmacherski na to wydarzenie. W serwisie internetowym www.lvbet.pl będziesz miał wiele możliwości typowania zwycięzców zarówno wśród kolarzy, jak i innych dyscyplin sportowych. Interesującymi zakładami są m.in. te dotyczące medali oraz reprezentacji, które wygrają najwięcej konkurencji. A na co Ty postawisz swój kupon bukmacherski?