Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020

Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020

23 lipca rozpocznie się największe święto sportu. Najlepsi zawodnicy zawodnicy z całego świata ze wszystkich dyscyplin sportowych przyjadą do Tokio, aby walczyć o medale. Pierwszy tydzień rozgrywek zdominowany będzie przez zawody w pływaniu. To jedna z dyscyplin, którą będziesz mógł typować w zakładach bukmacherskich LV BET.

Zawodnicy wystąpią na dwóch obiektach – w Olimpijskim Centrum Sportów Wodnych i w Parku na wybrzeżu Odaiby. Zawody zaplanowane są na basenie w dniach 24 lipca – 1 sierpnia i na akwenie otwartym na 4 i 5 sierpnia 2021 r. W sumie rozegranych zostanie 37 konkurencji. To o trzy więcej niż podczas ostatnich igrzysk; do programu włączone zostały 800 m stylem dowolnym mężczyzn, 1500 m stylem dowolnym kobiet, sztafeta mieszana 4 x 100 m stylem zmiennym. Pierwsze medale przyznane będą już 24 lipca.

Pływanie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016

Pięć lat temu, na olimpiadzie w Rio, najlepsi byli Amerykanie. W 32 konkurencjach zgarnęli aż 33 medale, w tym 16 złotych. Kolejne miejsca w tabeli drużynowej zajęły Australia (10 medali, 3 złote), Węgry (7 medali, 3 złote). Polacy obeszli się bez miejsca na podium. Oznacza to, że jakikolwiek medal polskiej reprezentacji zdobyty w Japonii będzie sukcesem.

Pojechali i wrócili przed rozpoczęciem igrzysk

Reprezentacja Polski do Japonii już poleciała, ale do kraju wróciło sześciu polskich pływaków, jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Mowa o Mateuszu Chowańcu, Aleksandrze Polańskiej, Dominice Kossakowskiej, Alicji Tchórz, Bartoszu Piszczorowiczu i Janie Hołubie. W kadrze (i w Tokio) zostało więc 17 pływaków. Powód? Polski Związek Pływacki popełnił błąd przy zgłaszaniu wymienionych sportowców do udziału w igrzyskach, dopisując do listy zbyt dużo nazwisk, w tym osoby, które nie były uprawnione do startu. Nic chyba jednak nie denerwuje, jak przygotowania, wylot i pożegnanie się z zawodami jeszcze przed igrzyskami. Pływacy wrócili wściekli. Żądają dymisji prezesa. Decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła. Zmieniła się za to oferta zakładów bukmacherskich w LV BET.

Zakłady bukmacherskie na pływanie podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021 w LV BET

Już wkrótce w serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET będziesz mógł postawić swój kupon na to wydarzenie. Chociaż na co dzień nie jest to bardzo popularna dyscyplina wśród typerów to pozwala na skorzystanie z wielu rynków bukmacherskich. Najpopularniejszy jest zakład na zwycięzcę. Może odnosić się zarówno zwycięzcę wskazanego wyścigu, jak i całej rywalizacji. Dla znawców przygotowane będą również bardziej szczegółowe rynki, m.in. H2H czy Top 3.

Jak w każdej dyscyplinie sportowej przed typowaniem pływania ważne jest przygotowanie. Dokładna analiza sytuacji pozwoli na pewne obstawianie. Można mieć pewność, że każdy z zawodników da z siebie wszystko, aby zdobyć olimpijski krążek. Przygotuj się do rozgrywek i typuj pływanie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 w LV BET!