Jak obstawiać Dota 2?

Jak obstawiać Dota 2?

E sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród graczy, ale także wśród fanów zakładów bukmacherskich. Dota 2 mecze możemy obstawiać w serwisie LV BET, który legitymuje się jedną z najlepszych ofert na wydarzenia e – sport. Gracze mogą typować wyniki spotkań, a przy ważniejszych meczach także indywidualne statystyki poszczególnych zawodników. Na forach często natrafimy na typy Dota 2 tworzone przez osoby doskonale zaznajomione ze światem esportu. Zdaniem wielu graczy, obstawianie Dota 2 może być zajęciem wyjątkowo opłacalnym.

Dota 2 – jak zacząć swoją przygodę w świecie eSport?

Dota znajduje się w czołówce najpopularniejszych dyscyplin eSport na świecie. Szczególnie utytułowane w tej grze są drużyny chińskie oraz amerykańskie. Dota 2 to świetna propozycja dla wszystkich graczy, którzy cenią sobie zarówno rywalizację, jak również współpracę z członkami swojej drużyny. Choć premiera tego tytułu miała miejsce w 2013 roku, Dota wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga do siebie nowych graczy.

Jak powstała gra online DOTA 2?

Aby wyjaśnić genezę tej gry, musimy cofnąć się w czasie do roku 2002, kiedy furorę na rynku gier zrobił tytuł Warcraft III: Regin of Chaos. To jeden z kultowych tytułów, który zna niemal każdy miłośnik gier komputerowych. Gra doczekała się wielu modyfikacji, a jedną z nich była Defense of the Ancients, która zadebiutowała na rynku w 2003 roku. To właśnie pierwotna DOTA, która następnie była rozwijana przez środowisko graczy, a następnie wzięta pod skrzydła firmy Valve, autora platformy Steam. I tak, w roku 2013 narodziła się Dota 2.

Jak obstawiać mecze Dota 2?

To bardzo proste. W tym celu odwiedzamy serwis bukmacherski LV BET, znajdujemy kategorię Dota 2 oraz wybieramy interesujące nas spotkanie. Klikamy w kurs przypisany do typowanego przez nas scenariusza, ustalamy stawkę i potwierdzamy nasz kupon. LV BET to najlepsza odpowiedź na pytanie, gdzie obstawiać Dota 2. Na nowych graczy czeka bowiem bardzo wysoki bonus powitalny. Nie brakuje również ciekawych promocji związanych z obstawianiem esportu. Dota 2 gry online z roku na rok zyskują popularność wśród osób obstawiających zakłady bukmacherskie.

Podstawowe informacje na temat gry Dota 2

Jest to klasyczny przedstawiciel gatunku MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena. W jednym meczu bierze udział 10 zawodników podzielonych na dwie, pięcioosobowe drużyny. Uczestnicy wybierają Dota postacie obdarzone specjalnymi mocami i umiejętnościami, które właściwie użyte mogą dać chwilową przewagę nad rywalem. Rozgrywkę obserwujemy z rzutu izomerycznego. Gra polega na stopniowym przejmowaniu kontroli nad mapą, aż do zniszczenia centralnego budynku w bazie przeciwników. Poza bohaterami, w grze znajdują się także moby sterowane komputerowo. Strony konfliktu to frakcje Świetlistych (Radiant) oraz Mrocznych (Dire).

Jak grać w Dota 2?

W grze nie znajdziemy skomplikowanych mechanik, w związku z czym, nawet początkujący gracze mogą błyskawicznie przejść do bezpośredniej rozgrywki. Pytanie o to, jak grać w Dota 2 dotyczy przede wszystkim taktyk oraz strategii przejmowania kontroli nad rywalami. Niezbędna jest stała współpraca pomiędzy członkami jednej drużyny. Jeżeli każdy z uczestników będzie „grał pod siebie”, lepiej zorganizowana drużyna momentalnie odniesie zwycięstwo.

Musimy także zwrócić uwagę na bardzo istotną kwestię, jaką są Dota 2 bohaterowie. Gra oddaje do naszej dyspozycji ponad setkę różnorodnych postaci. Gracz przed rozpoczęciem meczu może wybrać, jaką postacią chce sterować na mapie. Każdy bohater posiada umiejętności specjalne, a mechanika gry jest nieco inna. W związku z tym, musimy doskonale znać sterowaną postać, aby w pełni wykorzystać jej potencjał. Zdaniem graczy, niektóre postacie są OP, co znaczy, że dają większą przewagę. W praktyce, Valve dba o zbilansowanie wszystkich bohaterów, tak, aby każdy z nich był potężnym narzędziem w rękach doświadczonego gracza. Profesjonalni gracze zwykle uczą się tylko kilku postaci i rozwijają swoją grę pod ich kątem.

Czy Dota 2 to gra darmowa?

Tak, każdy gracz może całkowicie za darmo dołączyć do rozgrywki, pobierając grę ze Steama. Dota posiada jednak wewnętrzną walutę, która służy do pozyskiwania przedmiotów ulepszających postać. Ponadto, można kupować dodatki zmieniające jej wygląd. W tym celu, należy zakupić walutę potrzebną do zakupów wewnątrz gry. Nie jest to jednak typowa gra Pay to Win, a zatem, gracze, którzy nie dokonują zakupów wewnątrz gry nie stoją na straconej pozycji.

Dota 2 vs LOL

Często możemy spotkać się z porównaniem Dota 2 vs LoL. W praktyce, obie gry są bardzo zbliżone. W obu mamy dwa pięcioosobowe zespoły, wielu bohaterów do wyboru, rzut izometryczny, a także ten sam cel gry: przejąć kontrolę i zniszczyć bazę rywala. Która z tych gier jest lepsza? Niektórzy gracze twierdzą, że Dota gra jest nieco trudniejsza od League of Legends. Naszym zdaniem, różnice pomiędzy tymi tytułami sprawiają, że sposób gry jest zupełnie inny. Obie gry wymagają sporych umiejętności, aby stać się cenionym, profesjonalnym graczem.

Profesjonalne turnieje Dota 2

Na świecie funkcjonują tysiące profesjonalnych drużyn, które biorą udział w turniejach Dota 2 organizowanych na całym świecie. Raz do roku odbywają się mistrzostwa świata organizowane przez Valve. Mistrzowski turniej w Dota 2 bardzo często pada łupem chińskich zespołów. Warto nadmienić, że w mistrzostwach organizowanych w roku 2019 w Szanghaju, pula nagród sięgnęła 34 milionów dolarów! Profesjonalny eSport jest zatem bardzo intratnym zajęciem. Musimy jednak uczciwie przyznać, że znalezienie się w absolutnym topie graczy jest wyjątkowo trudne. Najbardziej znanym graczem w Polsce jest Michał „Nisha” Jankowski, grający obecnie w zespole Team Secret. Ma on na koncie zwycięstwa w najbardziej prestiżowych turniejach kategorii Major. Jego dotychczasowe zarobki z samej gry szacuje się na ok. 800 tysięcy dolarów. Całkiem nieźle, jak na 19-latka.