King of Glory w LV BET – mobilna gra w świecie esportu

Profesjonalny esport coraz częściej rozszerza się również na urządzenia mobilne, takie jak smartfon oraz tablet. Doskonałym przykładem jest gra King of Glory, która obecnie uchodzi za jedną z największych dyscyplin esportowych rozgrywanych na urządzeniach mobilnych. Warto nadmienić, że oficjalna nazwa gry w świecie esportu to Honor of Kings. To klon League of Legends stworzony przez firmę Tencent, a zatem właściciela studia Riot Games, które stworzyło kultowego LOL-a. Na blogu LV BET znajdziesz aktualne informacje, wyniki oraz ciekawostki związane z prestiżowymi turniejami w King of Glory.

Zarejestruj się

Co warto wiedzieć na temat dyscypliny King of Glory?

Jak już mówiliśmy, jest to klon kultowej gry League of Legends. To odpowiedź na potrzeby graczy, którzy oczekiwali popularnego LOL-a w wydaniu mobilnym. Jest to gra MOBA, w której rywalizują dwa pięcioosobowe zespoły. Każdy gracz może wybrać jednego z bohaterów obdarzonych specjalnymi umiejętnościami. Celem gry jest stopniowe budowanie przewagi na mapie, aż do całkowitej dominacji zwieńczonej zniszczeniem bazy drużyny przeciwnej. A zatem, zasady są identyczne jak w pecetowym odpowiedniku King of Glory.

Gra błyskawicznie stała się ważną dyscypliną w świecie sportów elektronicznych. To jedna z pierwszych gier, która pozwala graczom rywalizować o duże wygrane za pośrednictwem swojego smartfona lub tableta. Turniej o tytuł mistrza świata to Honor of King World Cup, a w puli nagród znajduje się ponad 4,5 miliona dolarów! Najmocniejszą nacją w tej dyscyplinie są Chiny.

Zakłady bukmacherskie na King of Glory

Miłośnicy esportu często obstawiają mecze pomiędzy najlepszymi drużynami Honor of King. W serwisie LV BET możesz obstawiać zakłady bukmacherskie na King of Glory. Gracze mogą typować zwycięzcę, dokładny wynik, a także statystyki indywidualne poszczególnych zawodników. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej dyscypliny sportów elektronicznym? Na blogu sportowym LV BET możesz znaleźć wiele ciekawych informacji związanych z King of Glory.

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie pomoże.

King of Glory

King of Glory – przewodnik dla kibiców esportu

King of Glory to mobilna gra z gatunku MOBA, a jednocześnie ważna dyscyplina w świecie sportów elektronicznych. Jest to chiński tytuł, który w wielu krajach jest tłumaczony jako Honor of Kings. Warto o tym pamiętać, bo obie te nazwy odnoszą się do tej samej gry.

King of Glory zostało obmyślone jako odpowiednik kultowej gry League of Legends, tyle tylko, że na urządzenia mobilne. Na blogu LV BET przygotowaliśmy obszerny dział, w którym gracze mogą dowiedzieć się więcej na temat gry King of Glory, a także znaleźć zapowiedzi najważniejszych turniejów esportowych.

Czym jest King of Glory?

King of Glory to gra mobilna z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Rywalizują w niej dwa pięcioosobowe zespoły (standardowy tryb rozgrywki). Każdy gracz steruje bohaterem obdarzonym określonymi statystykami i umiejętnościami. Celem gry jest zdobywanie przewagi na symetrycznej arenie, aż do zniszczenia bazy przeciwnika.

W trakcie rozgrywki gracze muszą także zdobywać złoto niezbędne do rozwijania swoich postaci. W rozgrywkach turniejowych mecze mogą toczyć się do kilku wygranych rund. Gra została stworzona jako mobilny odpowiednik gry League of Legends i szybko stała się ważną dyscypliną w świecie sportów elektronicznych.

Kilka słów o historii King of Glory

W 2015 roku, gdy studio Riot Games zostało przejęte przez Tencent, chiński gigant zlecił stworzenie mobilnego odpowiednika kultowej gry League of Legends. W tym okresie gry MOBA cieszyły się ogromną popularnością, ale bardzo niewiele tytułów umożliwiało rozgrywkę na urządzeniach mobilnych.

Studio Riot Games odparło jednak, że nie da się przenieść specyfiki rywalizacji znanej z LoL-a na urządzenia mobilne. Tencent nie porzucił jednak pomysłu i poprosił o przygotowanie takiej gry inne podległe mu studia – Lightspeed & Quantum Studios oraz TiMi Studios. Oba studia zaczęły ze sobą rywalizować, aby stworzyć lepszą grę mobilną, która byłaby godnym odpowiednikiem League of Legends.

18 sierpnia 2015 obie gry zostały udostępnione za darmo w sklepach z aplikacjami. Początkowo prym wiodła gra We MOBA przygotowana przez studio Lightspeed & Quantum Studios. Tytuł League of Kings zaproponowany przez studio TiMI Studios został wycofany do dalszych prac.

Twórcy inspirowali się kolejnymi pomysłami z League of Legends, choć studio Riot Games miało realne wątpliwości i zarzucało rażące zdzieranie własności intelektualnej chińskiemu studiu. Finalnie Tencent postanowił zmienić nazwę na King of Glory, ale tytuł i tak był reklamowany jako odpowiednik League of Legends na urządzenia mobilne.

Chociaż studio Riot Games było z tego faktu bardzo niezadowolone, z czasem dostrzegło jednak potencjał w tworzeniu gier MOBA na urządzenia mobilne. W rezultacie, w 2019 roku amerykańskie studio stworzyło grę League of Legends: Wild Rift.

King of Glory w świecie sportów elektronicznych

Jak wiadomo, League of Legends to jedna z największych i najpopularniejszych dyscyplin w świecie sportów elektronicznych. Studio Tencent doskonale zdawało sobie sprawę, że podobna gra uruchomiona na urządzenia mobilne odniesie ogromny sukces. I rzeczywiście, jeszcze w 2016 roku gra King of Glory mogła się pochwalić liczbą ponad 50 milionów zarejestrowanych, aktywnych użytkowników. Wpływy z mikropłatności zaimplementowanej w grze przyniosły studio ok. 1,6 mld dolarów w ostatnim kwartale 2016 roku. Tytuł był również reklamowany przez największe gwiazdy League of Legends, zwłaszcza przez zespoły azjatyckie. Zespoły te bardzo szybko zbudowały zresztą swoje składy na rywalizację w turniejach King of Glory. Od 2016 roku organizowane są Mistrzostwa Świata (World Champion Cup do 2021 roku, Honor of King International Championship od 2022).

Zasady rozgrywania meczów w King of Glory

Gry turniejowe w King of Glory są organizowane w trybie Rift of Kings. W rozgrywce biorą udział dwa zespoły liczące po pięciu zawodników. Każdy zawodnik wybiera bohatera. W sumie do wyboru pozostaje ponad 100 różnych postaci, w każda z nich dysponuje indywidualnym zestawem umiejętności oraz talentów. Odpowiedni dobór postaci do zespołu jest bardzo istotny – w zgranych zespołach każdy gracz pełni bowiem określoną funkcję, a prawidłowo dobrany bohater może pomóc w osiągnięciu postawionych sobie celów.

Drużyny rywalizują na symetrycznej mapie. Na krańcach położone są bazy, które łącza się z pomocą trzech ścieżek. Na ścieżkach znajdują się wieżyczki strażnicze. Z każdej bazy falami wypuszczane są także moby, czyli stwory sterowane komputerowo wspierające jeden lub drugi zespół. Wieżyczki atakują domyślnie moby, ale w sytuacji, gdy jeden z graczy zaatakuje bohatera przeciwnego zespołu, wówczas wieżyczki sojusznicze atakowanej strony zaczną atakować wrogą postać. Celem jest stopniowe zdobywanie przewagi i niszczenie wieżyczek strażniczych zespołu przeciwnego. To umożliwi w końcu dotarcie do przeciwległej bazy i zniszczenie jej. W trakcie rozgrywki gracze muszą również zbierać złoto, które jest potrzebne do rozwijania swoich postaci. W momencie gdy postać ginie, po pewnym czasie odradza się w swojej bazie, a tym czasie można dokonać niezbędnych zakupów.

Jakimi umiejętnościami muszą dysponować zawodnicy?

Jeśli chodzi o indywidualne umiejętności, niezbędny na pewno jest refleks, jak również technika sterowania poszczególnymi postaciami. Gracz musi doskonale znać swojego bohatera, aby wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać jej potencjał. W grach takich jak MOBA same umiejętności indywidualne nie wystarczą do odniesienia sukcesu. Jest to bowiem forma rywalizacji drużynowej. Gracze muszą być dobrze zgrani, znać swoje role w zespole, a także wspierać kolegów w zależności od sytuacji na mapie. Nie bez znaczenia jest także strategia rozgrywki ustalona przed rozpoczęciem partii.

Jakie pule nagród są dostępne w turniejach King of Glory?

King of Glory szybko stała się kulturową dyscypliną esportu. Tytuł ten szczególną popularnością cieszy się zwłaszcza w Azji i to właśnie tam przyciąga największą oglądalność. Duża oglądalność wpływa oczywiście na wysokie pule nagród.

W najbardziej prestiżowych turniejach najlepsze zespoły z całego świata mogą rywalizować nawet o kilka milionów dolarów do podziału. Pula nagród w Mistrzostwach Świata w King of Glory w 2022 roku wyniosła aż 10 milionów dolarów. Najlepsi esportowcy w tej dyscyplinie mogą zatem liczyć na bardzo wysokie zarobki.

Najlepsze zespoły w stawce King of Glory

Gra King of Glory największym zainteresowaniem cieszy się w Azji i to właśnie stamtąd wywodzą się najlepsze zespoły. Prym wiedzie chiński zespół EStar Pro, mogący pochwalić się czterokrotnym tytułem mistrza świata. Innym znanym zespołem z Chin jest Weibo Gaming.

Sporo sukcesów na swoim koncie ma ekipa QGhappy, która dziś występuje pod nazwą Chongqing Wolves. To chiński klub, który współpracuje aktualnie z esportową sekcją angielskiego klubu piłkarskiego Wolverhamtpon Wonderers. Spoza Chin, do mocnych zespołów zaliczyć możemy: brazylijski Red Canids, południowoamerykański Isurus, turecki FUT Nova, tajlandzki World WIldcard.

Mistrzostwa Świata w King of Glory

Gra MOBA King of Glory już od 2016 roku posiada swoje oficjalne Mistrzostwa Świata. Aż do 2021 roku event ten funkcjonował pod nazwą Honor of Kings World Champion Cup. W 2022 roku format rozgrywek uległ zmianom, a nazwa turnieju zmieniła się na: Honor of Kings International Championship. Do tej pory tylko trzy zespoły mogą pochwalić się zdobyciem mistrzowskiego tytułu. Najbardziej utytułowana jest ekipa EStar Pro, która czterokrotnie sięgała po tytuł mistrzowski i dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo.

Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje drużyna Wolves (wcześniej QG Happy) z dorobkiem trzech tytułów. Ekipa Weibo Gaming (wcześniej Turnso Gaming) ma na koncie dwa tytuły mistrzowskie. Warto także wspomnieć o bardzo wysokich pulach nagród na turniejach mistrzowskich. W 2022 roku najlepsze zespoły podzieliły się pulą 10 milionów dolarów.

Dyscyplina King of Glory w Polsce

King of Glory to gra MOBA ciesząca się największą popularnością w krajach azjatyckich oraz niektórych krajach Ameryki Południowej. W Europie gra nie zyskała aż takiej sławy.

Choć wiele osób miało okazję wypróbować tą grę na swoich urządzeniach mobilnych, to jednak największe sekcje esportowe w Europie nie postanowiły na poważnie zająć się rywalizacją w tej dyscyplinie esportu. W Polsce również nie jest to popularna dyscyplina esportowa.

Mimo to, całkiem spore grono graczy regularnie ogląda prestiżowe turnieje, a także obstawia zakłady bukmacherskie na King of Glory.

Obstawianie King of Glory w LV BET

W serwisie legalnego bukmachera LV BET dostępna jest obszerna oferta zakładów bukmacherskich na King of Glory. Gracze mają możliwość obstawiania wyników spotkań, a w przypadku najbardziej prestiżowych turniejów można liczyć także na zakłady poniżej/powyżej oraz na zakłady pozwalające wytypować dokładny wynik meczu.

W kontekście całego turnieju można oczywiście obstawić zespół, który naszym zdaniem sięgnie po trofeum, a także wskazać gracza, który ma największe szanse na zdobycie tytułu MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju.

W LV BET można obstawiać najważniejsze turnieje King of Glory na czele z corocznymi Mistrzostwami Świata. Turniej mistrzowski dla najlepszych zespołów zazwyczaj odbywa się w grudniu.

Zakłady bukmacherskie na esport King of Glory

Na blogu sportowym LV BET dostępne są kategorie poświęcone najważniejszym i najpopularniejszym sportom elektronicznym, w tym również mobilnej grze King of Glory, która została stworzona jako odpowiednik League of Legends na urządzenia mobilne.

Na naszym blogu gracze mogą znaleźć informacje na temat nadchodzących turniejów, a także dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób rozgrywane są turnieje w King of Glory.

Dostępne są również analizy ciekawych spotkań wraz z aktualnymi wynikami. Blog LV BET to cenne źródło informacji dla wszystkich graczy, którzy chcą obstawiać zakłady bukmacherskie na King of Glory.