Czym jest kabaddi?

Azjatycka wariacja polskiego berka - tak najłatwiej scharakteryzować kabaddi. Dyscyplina ta w Polsce wciąż się rozwija, a Biało-czerwoni są obecnie Mistrzami Europy! Kabaddi powstała około 4 tys. lat temu. Jest popularna szczególnie w Azji. To sport narodowy m.in. w Bangladeszu czy indyjskich stanach Andhra Pradesh, Maharasztra oraz Pendżab. Dotarł również do Polski! Poznaj tę ciekawą dyscyplinę sportu i obstawiaj wyniki najważniejszych rozgrywek w kabaddi w LV BET.

Zarejestruj się

Zespołowa gra indyjska

Kabaddi w języku hinduskim oznacza „utrzymać oddech”. Przez lata jej reguły były umowne. Grali w nią nawet brytyjscy żołnierze, aby utrzymać sprawność fizyczną. Dopiero w 1950 r. powstała Indyjska Federacja Kabaddi, która usystematyzowała rozgrywki. 

Indyjska gra zespołowa rozgrywana jest na okrągłym boisku, na plaży albo w hali. Naprzeciw siebie stają dwa siedmioosobowe zespoły. Mecz trwa w sumie 40 minut – po dwie 20-minutowe połowy. Regulamin dopuszcza też możliwość zakończenia meczu wcześniej, a dokładniej w sytuacji, gdy wyeliminowali zostali wszyscy zawodnicy przeciwnika. Jak to zrobić? Wystarczy dotknąć rywala przez osobę atakującą. Wydaje się, że to bardzo łatwe zadanie. Najpierw jednak atakujący musi dostać się do kręgu utworzonego przez przeciwników, później dotknąć przeciwnika w ciągu 20 sekund, a na koniec jeszcze przedostać się do swojej drużyny, w czym przeszkadzają rywale. Zespoły zmieniają się rolami co minutę. Co ciekawe, osoba atakująca przez cały czas musi… krzyczeć kabaddi! Jeśli choć na chwilę zamilknie jego drużyna automatycznie traci możliwość dalszego ataku.  Początkowo słowo to musiało być wypowiadane na jednym wdechu. Bieganie, przepychanie i krzyk – to są emocje! 

Atakujący ma za zadanie dotknąć jak największą liczbę przeciwników, a ci zrobić wszystko, aby później nie wypuścić go ze swojego pola. To prawdziwy popis przepychanek i ucieczki. Jeśli uda się przygnieść atakującego do podłoża musi on zejść z boiska.

Zakłady bukmacherskie na kabaddi w LV BET

Międzynarodowa Federacja Kabaddi dba o rozwój tej niecodziennej dyscypliny sportowej oraz organizuje najważniejsze zawody w Europie i na świecie. W naszym kraju działa zaś Polska Federacja Kabaddi, która wciąż się rozwija i ściąga nowych zawodników. W zakładach bukmacherskich LV BET zaś możesz typować wyniki występów obecnych Mistrzów Europy! 

Do postawienia pewnych typów bukmacherskich niezbędna jest dokładna analiza. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Przede wszystkim na zawodników w obu drużynach. Ważna jest atletyka i budowa ciała. Cenni są zarówno szybcy i zwinni gracze, jak i ci nie do przejścia. Szczególnie wartościowi są też zawodnicy, którzy mają doświadczenie – czy to w kabaddi, czy to w innej dyscyplinie sportu. To dość młody sport, więc nietrudno poznać na boisku tych grających najdłużej. Pomocna może być też analiza drużyn, w tym sprawdzenie ostatnich wyników,  porównania H2H czy newsów o zespole. 

Kabaddi to młody sport, ale jakże emocjonujący! Nie zwlekaj dłużej – poznaj tę niecodzienne rozgrywki i postaw swoje typy bukmacherskie na kabaddi w LV BET! Nie zdziw się, jeśli nie znajdziesz dostępnych rynków na ten sport za każdym razem. Na pewno nie zabraknie ich przed najważniejszymi wydarzeniami w Europie i na świecie. Jesteś gotowy do podjęcia nowego wyzwania? Kabaddi czeka!

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie pomoże.

Kabaddi