Superliga – piłkarskie rozgrywki elity w LV BET

Super Liga to nowe rozgrywki piłkarskie, w których wystąpią największe kluby europejskiego futbolu. Turniej ten ma być odpowiednikiem Ligi Mistrzów organizowanej przez UEFA. Kluby założycielskie postawiły jednak na znacznie większą liczbę spotkań, co pozwoli na zaoferowanie uczestnikom większych pieniędzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowych rozgrywek, Superliga LV BET to miejsce, w którym znajdziesz aktualności, wyniki, a także zapowiedzi nadchodzących spotkań.

Zarejestruj się

W jaki sposób rozgrywana jest Super Liga w piłce nożnej?

Do rywalizacji przystąpi 20 największych klubów piłkarskich w Europie. Sam projekt został zainicjowany przez 12 klubów założycielskich: Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Tottenham, AC Milan, Inter Mediolan oraz Juventus Turyn. Kluby założycielskie mają mieć zagwarantowany udział w każdej edycji zmagań. Do tego grona zaproszone zostaną trzy kolejne zespoły, a pięć wyłonią eliminacje.
Rozgrywki Superligi rozpoczną się od fazy grupowej, w której zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Każda drużyna rozegra mecz u siebie i mecz wyjazdowy przeciwko każdemu rywalowi w grupie. W sumie, faza grupowa będzie składać się z osiemnastu kolejek. Trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów, a pozostałą dwójkę wyłonią baraże dla zespołów z miejsc 4. i 5. Ćwierćfinały i półfinały będą składać się z dwumeczu, z kolei finał z jednego spotkania na neutralnym stadionie. Mecze Superligi będą odbywać się, podobnie jak Liga Mistrzów, w środku tygodnia, aby zapewnić klubo możliwość udziału w rozgrywkach klubowych.

Zakłady bukmacherskie na Superligę

W serwisie bukmacherskim LV BET dostępne będą zakłady bukmacherskie na wszystkie mecze The Super League. Rozbudowana oferta pozwoli graczom wytypować dowolny aspekt meczu, a także wskazać zwycięzcę całej imprezy. Nie zabraknie również licznych promocji oraz bonusów, które sprawią, że typowanie Superligi zaoferuje jeszcze większe emocje. Zakłady na Superligę będą dostępne w ofercie przedmeczowej, a także w ofercie live.

Super Liga

Superliga w LV BET – co warto wiedzieć o tych rozgrywkach?

Superliga to nowe rozgrywki piłkarskie zapoczątkowane w 2021 roku. Jest to inicjatywa największych klubów w Europie, które postanowiły założyć turniej będący alternatywą dla Ligi Mistrzów. W turnieju uczestniczyć będzie 20 zespołów z największych lig europejskich. Superliga LV BET to miejsce, w którym znajdziesz najświeższe informacje, wyniki, a także zapowiedzi i analizy najciekawszych spotkań w ramach fazy grupowej i pucharowej. Na czym polegać będą nowe rozgrywki? Jakie kluby wezmą udział w turnieju? Jak można obstawiać zakłady na Superligę?

The Super League – nowa alternatywa dla Ligi Mistrzów

Rozgrywki Superligi zostały ogłoszone 18 kwietnia 2021 roku. Za inicjatywą stoi 12 klubów europejskich: Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, Inter Mediolan, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Manchester City, Manchester United, Liverpool oraz Tottenham. Nowy projekt spotkał się z dużym sprzeciwem ze strony kibiców, a także UEFA odpowiedzialnej za organizację Champions League. Konflikt ten toczy się o bardzo duże pieniądze liczone w miliardach euro. Na chwilę obecną, ostateczny format Superligi oraz jej uczestnicy wciąż pozostają tajemnicą. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, a zatem dopiero po kilku sezonach będziemy mogli mówić o nowym, w pełni ustabilizowanym turnieju.
Dlaczego Super Liga w ogóle powstała? Największe kluby piłkarskie w Europie nie były zadowolone ze sposobu redystrybucji dochodów z praw telewizyjnych. Nowy format ma zagwarantować uczestnikom zarobki nawet ośmiokrotnie większe od tych, jakie są zapewniane w Champions League. Podstawowym założeniem są elitarne rozgrywki dla najlepszych klubów Europy, w których zespoły rozegrają min. 18 spotkań, a zatem, trzykrotnie więcej niż w Lidze Mistrzów.

W jakim formacie rozgrywana jest Superliga?

W Superlidze występuje 20 zespołów z Europy. Zagwarantowany udział w każdej edycji wydarzenia mają kluby założycielskie, które wymieniliśmy powyżej. Do grona założycieli mają dołączyć trzy kolejne zespoły. A zatem, tylko pięć miejsc będzie przypadało na zespoły, które będą chciały wziąć udział w kwalifikacjach do Superligi. W eliminacjach będą mogły brać udział drużyny zaproszone przez organizatora. Wyznacznikiem będą przede wszystkim sukcesy w ubiegłym sezonie. Sam format Superligi jest bardzo zbliżony do tego, jaki oferuje Liga Mistrzów.
Rozgrywki rozpoczynają się od fazy grupowej. 20 uczestników jest podzielonych na dwie grupy. Zespół mierzy się z każdym rywalem grupowym dwukrotnie: w meczu u siebie oraz w meczu wyjazdowym. W sumie mamy zatem aż osiemnaście kolejek spotkań w fazie grupowej. Awans do ćwierćfinałów uzyskają najlepsze trzy drużyny z każdej grupy. O pozostałe dwa miejsca w barażach walczyć będą zespoły z czwartego oraz piątego miejsca (czwarty zespół grupy A z piątym zespołem grupy B, oraz czwarty zespół grupy B z piątym zespołem grupy A). Ćwierćfinały i półfinały będą się składały z dwumeczu. W finale rozegrany zostanie jeden mecz na neutralnym boisku.

Jakie zespoły uczestniczą w rozgrywkach Superligi?

W pierwotnych założeniach, zapewniony udział w Superlidze ma 12 zespołów założycielskich. Są to trzy kluby z Włoch: Juventus, Milan oraz Inter, trzy kluby z Hiszpanii: Real, Barcelona i Atletico, a także sześć zespołów z Anglii: Manchester United, City, Arsenal, Chelsea, Liverpool oraz Tottenham. Do powyższej dwunastki zaproszone mają zostać kolejne trzy zespoły. Już dziś wiemy jednak, że na udział w Superlidze nie zdecydowały się największe kluby z Niemiec, Francji oraz Portugalii. Zgodnie z regulaminem, 15 zespołów ma zapewniony udział w każdej edycji Superligi, ale jak wiadomo, na przestrzeni kolejnych lat wiele może się zmienić. Do grona 15 zespołów w każdym sezonie dołączy 5 drużyn wyłonionych w drodze eliminacji.

Jakie kluby mogą dołączyć do Superligi w kolejnych sezonach?

Ostry sprzeciw ze strony kibiców sprawił, że wiele klubów zrezygnowało z udziału w Superlidze, mimo że w zakulisowych rozmowach zdradzały chęć przystąpienia do rozgrywek. Do projektu nie chcą przystąpić zespoły z Niemiec, Portugalii i Francji, co oznacza mocno okrojony skład pośród czołowych zespołów Europy. Nie znamy natomiast stanowiska najlepszych drużyn rosyjskich, holenderskich czy belgijskich. W każdym sezonie Ekstraligi organizatorzy zaproszą do udziału zespoły, które w poprzednim sezonie osiągały sukcesy w rozgrywkach krajowych. Zaproszone drużyny będą walczyć w eliminacjach o dołączenie do grona elity na jeden sezon.

Kiedy rusza nowy sezon Superligi?

Organizatorzy mają bardzo ambitne plany i chcą szybko zapoczątkować nowy projekt nie tylko na papierze, ale również na boisku, jednak nie znamy dokładnej daty. Mecze będą rozgrywane w środku tygodnia, aby umożliwić zespołom udział w rozgrywkach krajowych. W praktyce ciężko sobie to jednak wyobrazić. Dotychczasowy grafik największych klubów europejskich był napięty do granic możliwości. W superlidze czołowe zespoły rozegrają trzykrotnie więcej meczów niż w Lidze Mistrzów.

Czy Super Liga może zastąpić Ligę Mistrzów?

Niezależnie od tego, jak rozwijać się będzie Superliga, Liga Mistrzów wydaje się niezagrożona. Są to rozgrywki organizowane przez UEFA, a zatem federację odpowiedzialną za cały europejski futbol. Superliga może jednak zburzyć dawny porządek i sprawić, że w Champions League nie wystąpi kilku mistrzów największych lig europejskich. W takiej sytuacji, rozgrywki będą musiały przejść reformę. Jeśli The Super League ostatecznie dojdzie do skutku, poziom Ligi Mistrzów na pewno spadnie i pojawią się w niej drużyny, które zwykle uczestniczą w rozgrywkach Ligi Europy. Przyszłość zarówno Superligi, jak również Ligi Mistrzów będzie klarować się na przestrzeni następnych kilku lat.

Analizy i typy bukmacherskie na Superligę

The Super League może się okazać prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich typerów piłkarskich. Obstawianie meczów najlepszych drużyn w Europie z pewnością nie będzie łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę bardzo wyrównany poziom oraz napięty grafik spotkań. Z drugiej strony, zaletą mogą być bardzo wyrównane, wysokie kursy, które w każdej kolejce spotkań przyniosą możliwość obstawienia lukratywnego kuponu. Jedno jest pewne, Super Liga przyciągnie wielu eksportów oraz typerów, którzy przed każdą kolejką będą analizowali wszystkie spotkania. Dostępne w sieci typy na Superligę będą zatem sporym udogodnieniem dla graczy, którzy dopiero zaczynają się interesować tymi rozgrywkami.

Zakłady bukmacherskie na Superligę w LV BET

Emocjonujące mecze Superligi będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Klienci mogą liczyć na atrakcyjną ofertę promocyjną, która sprawi, że typowanie wyników w tym miejscu będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Nowi gracze mogą liczyć na duży bonus powitalny przy rejestracji konta. Zakłady bukmacherskie na Superligę będą dostępne zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również w ofercie live. Klienci LV BET mogą typować wyniki poszczególnych spotkań, obstawiać dowolne aspekty meczu, a także wskazać swój typ na zwycięzcę Superligi.