Puchar Stanleya – turniej play-off National Hockey League

Puchar Stanleya – turniej play-off National Hockey League

NHL weszła w decydującą fazę! Kto ma szansę na zdobycie Pucharu Stanleya?  Tegoroczne rozgrywki mogą zaskoczyć! Sprawdź typy bukmacherskie w LV BET i postaw swoje kupony na amerykańskiego hokeja. 

Amerykanie kochają hokej, ale też obstawianie w zakładach bukmacherskich! Nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem informacji, dzięki którym pewnie obstawisz Puchar Stanleya 2022! Zacznijmy od początku, czyli od pierwszych meczów. Kto w nich wypadł najlepiej? Historia pokazuje, że zdobywcy Pucharu Stanleya to najczęściej zespoły zaczynające play-offy od zwycięstwa na wyjeździe. Statystycznie maja największe one największe szanse na wygraną w całym turnieju. Wynosi ona 57,6 procent. Mniejsze, bo wynoszące 56,1 procent szanse na zgarnięcie Pucharu ma drużyna, która wygra u siebie.

Puchar Stanleya

Wydaje się, że biorąc pod uwagę cytowane statystyki, trudną walkę o awans i o trofeum będą mieli hokeiści Tampa Bay Lightning. Zdobywcy Pucharu Stanleya w dwóch poprzednich sezonach rozpoczęli play-offy od porażki. 2:5 ulegli Toronto Maple Leafs. Nie wykorzystali nawet atutu własnej hali. W rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają 1-2.

Porażkę w pierwszej rundzie poniósł też najlepszy zespół w sezonie zasadniczym NHL, czyli Florida Panthers. U siebie przegrał z ekipą Washington Capitals. Co ciekawe zawodnicy ze wschodu awansowali do play-offów z najmniejszym punktowym dorobkiem w konferencji.

Panthers zaś wygrali z najlepszym w historii klubu dorobkiem – 122 pkt. Już od 25 lat nie odnieśli oni zwycięstwa w pierwszym meczu serii play-off, a od 26 lat nie wygrali żadnej serii. Co więcej, zawodnikom Panthers udało się wyeliminować przeciwników tylko raz – w 1996 r.  Dotarli nawet do finału Pucharu Stanleya. Od tej pory do play-offów dostawali się 6 razy, ale zawsze odpadali w pierwszej serii.

Kto więc ma szansę na tegoroczne trofeum, skoro najlepsi przegrywają pierwsze mecze? Tego dowiesz się w LV BET!

National Hockey League: terminarz

Play-offy NHL w sezonie 2021/2022 rozpoczęły się 2 maja. Potrwają maksymalnie do 30 czerwca. Do rozgrywek posezonowych przystąpiło 16 drużyn: 8 z Konferencji Wschodniej i 8 z Konferencji Zachodniej.

Konferencja Wschodnia:

 • Florida Panthers
 • Carolina Hurricanes
 • Toronto Maple Leafs
 • New York Rangers
 • Tampa Bay Lightning
 • Boston Bruins
 • Pittsburgh Penguins
 • Washington Capitals

Konferencja Zachodnia:

 • Colorado Avalanche
 • Minnesota Wild
 • Calgary Flames
 • Saint Louis Blues
 • Edmonton Oilers
 • Los Angeles Kings
 • Dallas Stars
 • Nashville Predators

W decydującej fazie rywalizacji o Puchar Stanleya hokeiści będą walczyli w czterech etapach: 1. rundy, 2. rundzie, półfinałach oraz finałach. W najważniejszym meczu spotka się mistrz ze Wschodu i mistrz z Zachodu. W każdym etapie rywalizacja toczy się do czterech wygranych spotkań. W głównej rywalizacji w sezonie zasadniczym brane pod uwagę były miejsca spotkań – faworyzowane były drużyny, które wygrywały na własnym lodowisku. LV BET towarzyszy najlepszym drużynom w tych zmaganiach – w jego serwisie możesz postawić swoje typy na każdy mecz!

Amerykańska liga hokejowa

Puchar Stanleya to przechodnie trofeum przyznawane w NHL. Do walki o nie przystępują jedynie drużyny na co dzień grające w amerykańskiej lidze hokeja. Trofeum jest więc najważniejszym wyróżnieniem w tej dyscyplinie sportu.

Puchar dla zwycięzców ufundował w 1892 r. Lord Stanley. Po raz pierwszy przyznany był rok później. Oryginał zachował się do dziś i jest przechowywany w Sali Sławy Hokeja w Toronto. Do triumfatorów w danym roku zaś trafia jedynie duplikat z wygrawerowaną nazwą drużyny i nazwiskami zawodników. Puchar waży 14,5 kg i ma 89,5 cm wysokości. Do tej pory najczęściej trofeum zdobywała drużyna Canadiens de Montreal. W dwóch ostatnich edycjach zaś jest on w rękach hokeistów z Florydy z drużyny Tampa.

Zakłady bukmacherskie na Puchar Stanleya w LV BET

Hokej to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród typerów. W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET już dziś możesz typować Puchar Stanleya! To nie tylko możliwość obstawiania wyników poszczególnych meczów, ale też faworyta rozgrywek. Obecnie analitycy legalnego bukmachera w tej roli stawiają COL Avalanche (kurs 3.6). Duże szanse na finał i zgarnięcie Pucharu mają też FLA Panthers (kurs 6.5) oraz TOR Maple Leafs i CAL Flames (kurs 8). A Ty na kogo postawisz swój zwycięski kupon?