Playoffy NHL – kto wygra Puchar Stanleya?

Playoffy NHL – kto wygra Puchar Stanleya?

Rozgrywki NHL w tym roku są zupełnie inne niż zwykle. Mniej meczy, zmiana ich terminów, częste nakładanie się spotkań, a co za tym idzie – wiele kontuzji wśród kluczowych zawodników. Teraz kibice czekają jeszcze na fazę pucharową hokejowych rozgrywek, która również się opóźni. Jak będzie wyglądała? Tego jeszcze ostatecznie nie wiadomo. W LV BET masz możliwość typowania zwycięzcy Pucharu Stanleya oraz wszystkich meczy NHL play off.

Od początku tegorocznego sezonu NHL z powodu koronawirusa odwołano aż 45 meczów (37 w USA i 8 w Kanadzie). Co najmniej do 8 kwietnia z rozgrywek wyłączona jest drużyna Vancouver Canucks, w której zakażonych jest 14 hokeistów i 3 trenerów. Władze ligi już wprowadzają pierwsze zmiany w harmonogramie rozgrywek. Część meczy, które nie mogły się odbyć, przełożono na 10 i 11 maja, a więc po planowanym terminie zakończenia sezonu zasadniczego. Już teraz wiadomo, że rozpoczęcie play offówz zgodnie z założeniami, czyli 11 maja jest więc niemożliwe.

Sezon 2020/2021 NHL ze zmianami

Tegoroczne rozgrywki sezonu NHL 2020/2021 rozpoczęły się z opóźnieniem. Drużyny rozegrały też mniejszą ilość meczów niż w poprzednich sezonach, bo tylko 56. Standardowo do walki o Puchar Stanleya przechodziło 16 najlepszych drużyn z USA i Kanady. Większość z nich dostawało awanse do play offów po sezonie zasadniczym – po trzy najlepsze zespoły z każdej dywizji. Reszta uczestników otrzymywała tzw. dzikie karty. W tym roku jednak będzie inaczej. Ze względu na pandemię koronawirusa i problemy drużyn z kanadyjskimi zawodnikami (Kanadyjczyków obowiązuje 14-dniowa kwarantanna po wjeździe do USA) do fazy play off awansowały po cztery drużyny z każdej dywizji, czyli w sumie 16. Nie ma więc dzikich kart. Zdobywcy piątych miejsc kończą grę na sezonie zasadniczym i nie mają szans na dalszą rywalizację.

Do 12 kwietnia 2021 r. w NHL trwa okienko transferowe. Kanada pomaga swoim zespołom jak może, m.in. skracając okres kwarantanny dla graczy, którzy zmienią barwy, do 7 dni. Sam sezon zasadniczy miał potrwać do 10 maja. Po nim zaś miały rozpocząć się play offy. Już teraz wiadomo, że to niemożliwe, ale wciąż nie jest znana data rozpoczęcia kolejnego etapu rozgrywek.

W kolejnej fazie rywalizacji może zabraknąć mistrzów z 2019 r. St. Louis Blues zaliczyło fatalną serię porażek i spadła na piąte miejsce Dywizji Zachodniej. Miejsce to nie daje szans na awans do play offów. Najbliższe mecze są ostatnią szansą na to, aby zespół z Missouri mógł powalczyć o Puchar Stanleya. Analizując obecną sytuację w lidze nie można zapomnieć o też niechlubnym rekordzie, który zapisze się nie tylko w historii tego sezonu, ale też i ligi – Buffalo Sabres zaliczyło najdłuższą serię porażek – 18 z rzędu.

A kto ma szansę na awans? Na pierwsze miejsce w tabeli Wschodniej Dywizji wskoczyła drużyna Washington Capitals, w centralnej zaś Florida Panthers – tym samym wyprzedzając zeszłorocznych mistrzów z Tampa Bay Lightning. Dywizji Północnej przewodzi Toronto Maple Leafs, z Zachodniej Colorado Avalanche. Ostatni z zespołów jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek był typowany na zwycięzcę tegorocznego Pucharu Stanleya, a jego występy tylko potwierdzają drzemiący w drużynie potencjał. Można mieć pewność ze ekipa ta weźmie udział w play offach, a nawet sądzić, że bez problemu je przejdzie i będzie w finałach.

Zakłady bukmacherskie na hokej w LV BET

Jak co roku polski legalny bukmacher przygotował specjalną ofertę zakładów na ligę NHL, a już wkrótce udostępni również możliwość typowania meczy fazy play off. W serwisie internetowym www.lvbet.pl znajdziesz szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy. Wszystko po to, abyś poczuł amerykańskie emocje i wziął udział w tej rywalizacji!