Anglia – Dania | Półfinał Euro 2020 / Euro 2021

Anglia – Dania | Półfinał Euro 2020 / Euro 2021

Dania zapisuje bardzo piękną kartę w historii swojego futbolu. Po dramatycznych początkach związanych z zatrzymaniem akcji serca Christiana Eriksena i dwóch porażkach w fazie grupowej, Dania z meczu na mecz wydaje się coraz pewniejsza. Występ w półfinale z Anglią będzie niezwykle trudnym wyzwaniem, ale obecnie nikt nie odbiera Duńczykom szans na sprawienie kolejnej sensacji. Mecz Anglia – Dania odbędzie się już w środę, 7 lipca.

Anglia na Euro 2020

Anglicy od początku turnieju prezentują się imponująco. Ich pragmatyczny futbol być może nie jest tak widowiskowy i przyjemny dla oka, jak chociażby gra Włochów, ale jego skuteczność jest niezaprzeczalna. Gareth Southgate stworzył świetnie zorganizowaną maszynę,  która na tym turnieju nie straciła jeszcze ani jednej bramki. Ćwierćfinał ze zmęczoną reprezentacją Ukrainy był dla Anglików jedynie formalnością: wyjść, zrobić swoje i przy tym nie stracić za dużo energii. W 4 min. meczu wynik spotkania otworzył Harry Kane. Snajper reprezentacji Anglii dołożył kolejne trafienie w drugiej połowie meczu. Ponadto, do bramki Ukraińców trafiali jeszcze: Harry Maguire oraz Jordan Henderson. Ostatnie pół godziny Anglicy grali bardzo ekonomicznie, w pełni kontrolując przebieg meczu.

Dania na Euro 2020

Dania to pierwszy w historii półfinalista mistrzostw Europy, który zaczynał turniej od dwóch porażek. Ten skład budował się jednak z meczu na mecz, zyskując pewność siebie i wiarę, że na Euro 2020 można zrobić coś wyjątkowego. Duńczycy w najpierw rozgromili Walię 4-0 w 1/8 finału, a następnie dorzucili pewne 2-1 w ćwierćfinale z Czechami. Spotkanie z Anglią będzie najtrudniejszym sprawdzianem z dotychczasowych meczów na turnieju. Mimo trudnego rywala, zarówno piłkarze, jak również duńscy kibice wierzą, że mogą powtórzyć sukces z 1992 roku, kiedy to reprezentacja Danii sensacyjnie wygrała złoty medal mistrzostw Europy.

Gdzie oglądać mecz Anglia – Dania?

Spotkanie Anglia – Dania odbędzie się na stadionie Wembley w środę 7 lipca. Drugi półfinał Euro 2020 będzie można oglądać na żywo w telewizji na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz TVP 4K. Ponadto, transmisję meczu będzie można oglądać przez Internet, na stronie TVP Sport. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21:00, a na stanowisku komentatorskim zasiądą: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. Wcześniej widzowie będą mogli śledzić studio przedmeczowe, w którym na pewno pojawi się wiele cennych informacji na temat tego spotkania.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Anglia – Dania w LV BET

Faworytem tego spotkania jest bez wątpienia Anglia, która nie przegrała żadnego meczu i nie straciła żadnej bramki. Być może największa siła tego zespołu okaże się jednak największą słabością? Wielkich mistrzów poznaje się po tym, jak wychodzą z trudnych sytuacji, a reprezentacja Anglii do tej pory ani przez minutę nie była w tarapatach. Nie wiemy zatem, jak będzie wyglądała gra tej drużyny w momencie, gdy jako pierwsza straci bramkę. Duńczycy muszą zadbać o żelazną defensywę i przede wszystkim zabezpieczyć dostęp do swojej bramki, a następnie dopiero szukać trafienia.

Anglicy mają jednak spory handicap. Tylko jeden mecz rozgrywali bowiem poza swoim stadionem. Był to właśnie ćwierćfinał rozegrany w Rzymie. Brak zmęczenia spowodowanego podróżami na tym etapie może być kluczowy, zwłaszcza, że Duńczycy mają za sobą podróż do Baku. Kolejną kwestią są ograniczenia spowodowane pandemią. Po wjeździe do Anglii obowiązuje bowiem kwarantanna, co oznacza, że wielu kibiców Danii nie będzie mogło wspierać swojego zespołu na Wembley. To wszystko składa się na kursy bukmacherskie, które prezentują się następująco: 1,75 na zwycięstwo Anglii przy 5,30 na zwycięstwo Danii. Remis można obstawić po kursie 3,60.

Zakłady bukmacherskie na mecz Anglia – Dania w LV BET

Do końca mistrzostw Europy pozostały już tylko trzy spotkania: pierwszy półfinał Włochy – Hiszpania, drugi półfinał Anglia – Dania oraz wielki finał. To zatem ostatnia okazja, aby obstawiać zakłady bukmacherskie przy okazji wielkiego turnieju. Obstawiając wynik meczu Anglia – Dania możesz zapewnić sobie większe emocje podczas oglądania tego spotkania. Bukmacher LV BET przygotował rozbudowaną ofertę złożoną z kilkuset różnorodnych rynków, co oznacza, że gracze mogą typować dowolny aspekt meczu. Spotkanie będzie dostępne także w ofercie live. Półfinał Euro 2020 pomiędzy Anglią i Danią rozpocznie się w środę 7 lipca o godz. 21:00.