Szwecja – Ukraina | 1/8 finału Euro 2020 / Euro 2021

Szwecja – Ukraina | 1/8 finału Euro 2020 / Euro 2021

Rywalizację w 1/8 finału Euro 2020 zakończy spotkanie pomiędzy reprezentacją Szwecji a drużyną Ukrainy. Po zakończeniu tego spotkania poznamy wszystkie pary ćwierćfinałowe. Dla obu zespołów, awans z grupy jest już sporym sukcesem. Teraz, jedna z tych drużyn postawi kolejny wielki krok zdobywając awans do ćwierćfinału. Faworytami tego meczu wydają się być Szwedzi. Spotkanie Szwecja – Ukraina odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godz. 21:00.

Szwecja na Euro 2020

Szwecja to sensacyjny zwycięzca „polskiej” grupy. Na otwarcie rywalizacji, Szwedzi zdobyli cenny punkt przeciwko reprezentacji Hiszpanii. Następnie, po dość nudnym spotkaniu, drużyna Trzech Koron zdołała wyszarpać zwycięstwo 1-0 przeciwko Słowacji. Przed meczem z reprezentacją Polski, Szwecja miała już zapewniony awans do 1/8, ale ewentualne zwycięstwo dawało pierwsze miejsce w grupie. Mimo, że to Biało-Czerwoni byli aktywniejszą stroną i stworzyli sobie więcej groźnych sytuacji, indywidualne błędy po naszej stronie sprawiły, że to Szwedzi wygrali 3-2 i awansowali z grupy E z pierwszego miejsca z dorobkiem 7 punktów.

Ukraina na Euro 2020

Reprezentacja Ukrainy dosyć szczęśliwie zapewniła sobie awans, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych drużyn z trzecich miejsc. W zasadzie, o awansie przed Finlandią zdecydowała jedna bramka. Nasi wschodni sąsiedzi rozpoczęli turniej od przegranej 2-3 z Holandią. Było to jednak bardzo dobre i wyrównane starcie. Następnie, Ukraińcom udało się wyszarpać trzy punkty przeciwko Macedonii Północnej (2-1). Rywalizację w grupie C zakończyła porażka Ukrainy z Austrią (0-1). Ukraina jest jednak przykładem na to, że nawet jeden wygrany mecz może dać awans przy obecnym formacie.

Gdzie oglądać mecz Szwecja – Ukraina?

Spotkanie Szwecja – Ukraina odbędzie się 29 czerwca na stadionie Hampden Park w Glasgow. Mecz zakończy rywalizację w 1/8 finału Euro 2020. Rywalizację obu zespołów będziemy mogli oglądać w telewizji na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz TVP 4K. Do dyspozycji kibiców pozostaje również darmowy stream online dostępny na stronie internetowej TVP Sport. Początek spotkania o godzinie 21. Wcześniej, wielu ciekawych rzeczy na temat meczu będziemy mogli się dowiedzieć się podczas studia przedmeczowego z udziałem ekspertów.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Szwecja – Ukraina

Zwycięzca grupy na pewno robi większe wrażenie niż drużyna, która rzutem na taśmę awansowała z trzeciego miejsca. Pamiętajmy jednak o tym, że aktualny obrońca tytułu, Portugalia, również wyszła z grupy z trzeciego miejsca na Euro 2016. Ukrainie ciężko będzie powtórzyć tak spektakularny sukces, ale to pokazuje, że w fazie pucharowej mistrzostw Europy może wydarzyć się wszystko. Z tego względu, kursy bukmacherskie na LV BET są mocno wyważone, ale jednak ze wskazaniem na Szwecję. Zwycięstwo drużyny Trzech Koron postawimy po kursie 2,35. Wygraną Ukrainy można postawić z kursem 3,35. Z kolei remis jest oceniany kursem 3,20.

Zakłady bukmacherskie na mecz Szwecja – Ukraina

Wynik meczu Szwecja – Ukraina możesz wytypować w serwisie bukmacherskim LV BET, który przygotował rozbudowaną ofertę tynków na to spotkanie. Kilkaset dostępnych zakładów sprawia, że gracze mogą swobodnie typować dowolny aspekt meczu. Typując mecze 1/8 finału Euro 2020 możemy sobie zagwarantować większe emocje podczas oglądania spotkań. Po zakończeniu tego meczu poznamy wszystkich uczestników ćwierćfinałów mistrzostw Europy. Zakłady bukmacherskie na mecz Szwecja – Ukraina będzie można obstawiać także w ofercie live.