Belgia – Portugalia |1/8 finału Euro 2020 / Euro 2021

Belgia – Portugalia |1/8 finału Euro 2020 / Euro 2021

Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 1/8 finału Euro 2020 będzie mecz Belgii przeciwko obrońcom tytułu, reprezentacji Portugalii. Jedna z wielkich europejskich drużyn pożegna się z turniejem już na etapie 1/8 finału. Biorąc pod uwagę dotychczasową dyspozycję obu zespołów, faworytem spotkania będą Czerwone Diabły. Po Euro 2016 wiemy jednak, że Portugalia jest mistrzem w rozkręcaniu się z meczu na mecz na dużych imprezach.

Belgia na Euro 2020

Belgia jest jednym z trzech zespołów tegorocznych mistrzostw, który może pochwalić się kompletem punktów po fazie grupowej. Czerwone Diabły wygrały mecz z Rosją 3-0, a następnie pokonały Danię (2-1) oraz Finlandię (2-0). Na uwagę zasługuje świetna dyspozycja Romelu Lukaku, który zdobył dla swojej drużyny już trzy bramki. Filarem ekipy Belgii jest również Kevin De Bruyne, który wrócił do składu na mecz z Danią po kontuzji, jaką odniósł w finale Ligi Mistrzów. W dwóch meczach, De Bruyne zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty, co przełożyło się na dwa zwycięstwa jego zespołu. Belgia bez wątpienia należy do grona faworytów do walki o medale Euro 2020.

Portugalia na Euro 2020

Obrońcy tytułu trafili do piekielnie trudnej grupy F z reprezentacjami Francji, Niemiec oraz Węgier. Portugalia poradziła sobie jednak z trudnym wyzwaniem zdobywając cztery punkty. Jako jedyna w grupie wygrała z Węgrami (3-0), a w trzeciej kolejce dorzuciła remis z Francją (2-2). Ważnej lekcji Portugalczykom udzieliła reprezentacja Niemiec, która wygrała z obrońcami tytułu 4-2. Portugalia zajęła w grupie trzecie miejsce, ale jej dorobek punktowy i bilans bramek pozwoliły jej zająć pierwsze miejsce w gronie drużyn z trzecich miejsc. Reprezentacja Portugalii jest ciągnięta przez swojego lidera, Cristiano Ronaldo, który ma na swoim koncie już 5 bramek i asystę.

Gdzie oglądać mecz Belgia – Portugalia?

Mecz Belgia – Portugalia odbędzie się 27 czerwca na Estadio de La Cartuja w Sewilli. Spotkanie posędziuje niemiecki arbiter Felix Brych. Szlagier pomiędzy dwoma uznanymi markami będziemy mogli oglądać w telewizji na kanałach TVP 1, TVP 4K oraz TVP Sport. Ponadto, kibice mogą oglądać spotkanie za pośrednictwem transmisji online na stronie TVP Sport. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21:00, a wcześniej możemy spodziewać się silnie obsadzonego studia przedmeczowego.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Belgia – Portugalia w LV BET

Typowanie wyniku tego meczu to nie lada wyzwanie. Niepokonani Belgowie zmierzą się z aktualnymi mistrzami Europy już na etapie 1/8 finału. Jedni wskazują na rozpędzoną i dobrze naoliwioną maszynę Czerwonych Diabłów, podczas gdy inni wierzą w doświadczenie reprezentacji Portugalii z rewelacyjnym Cristiano Ronaldo. Także kursy bukmacherskie są bardzo wyważone: 2,55 na zwycięstwo Belgii przy 2,90 na zwycięstwo Portugalii. Remis możemy obstawić po kursie 3,30. Jeśli chodzi o awans do ćwierćfinału, kursy w LV BET wynoszą 1,70 na Belgię oraz 2,15 na Portugalię.

Zakłady bukmacherskie na mecz Belgia – Portugalia w LV BET

Zdaniem wielu ekspertów, mecz Belgia – Portugalia może być najbardziej emocjonującym i najciekawszym spotkaniem w 1/8 finału Euro 2020. Na ten moment wiemy tylko tyle, że jedna z wielkich drużyn pożegna się z turniejem przed ćwierćfinałami. Obstawiając zakłady bukmacherskie na mecz Belgia – Portugalia w LV BET możesz zapewnić sobie większe emocje podczas oglądania. Bukmacher oddał do dyspozycji graczy kilkaset rynków, co gwarantuje dużą swobodę w typowaniu. Mecz będzie można obstawiać również w ofercie live.