Walia – Dania | 1/8 finału Euro 2020 / Euro 2021

Walia – Dania | 1/8 finału Euro 2020 / Euro 2021

Już w sobotę 26 czerwca rozpoczyna się faza pucharowa z udziałem 16 najlepszych zespołów Mistrzostw Europy 2020. Rywalizację zapoczątkuje spotkanie Walii oraz Danii. Oba zespoły mają wielkie ambicje, aby zaistnieć na dużym turnieju i zaznaczyć swoją obecność także w ćwierćfinale. Choć faworytem na papierze jest Dania, to Walijczycy mogą pochwalić się występem w półfinałach na Euro 2016. Czy to doświadczenie zaważy na wyniku?

Walia na Euro 2020

Walijczycy wywalczyli awans z drugiego miejsca w grupie A zdominowanej przez Włochów. W pierwszym spotkaniu, Walia zremisowała 1-1 ze Szwajcarią, zdobywając niezwykle ważny punkt dla dalszych losów rywalizacji w grupie. Drugie spotkanie zakończyło się zwycięstwem nad Turcją 2-0. Ambitna Walia nie znalazła sposobu na Włochy, przegrywając to spotkanie 0-1. Dodatni bilans bramkowy (3:2) sprawił, że Walia z dorobkiem czterech punktów wyprzedziła Szwajcarię, która również miała na swoim koncie cztery oczka, ale ujemny bilans bramek (4:5).

Dania na Euro 2020

W przypadku Duńczyków możemy mówić o złych dobrego początkach. Pamiętamy wstrząsający mecz z Finlandią, w którym cały świat zamarł w oczekiwaniu na wieści o stan zdrowia Christiana Eriksena, który doznał ataku serca i musiał być reanimowany na murawie stadion w Kopenhadze. Kuriozalna była decyzja o kontynuowaniu meczu z Finlandią. Ostatecznie, Dania przegrała mecz 0-1 i znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W następnym spotkaniu Duńczycy ulegli Belgom 1-2, ale układ w grupie sprawił, że wciąż mieli szansę na awans. Wysokie zwycięstwo 4-1 z Rosją było kluczem do sukcesu. Dania, podobnie jak Finlandia i Rosja zdobyła w grupie B trzy punkty, ale lepszy bilans bramkowy sprawił, że to Duńczycy awansowali z drugiego miejsca.

Gdzie oglądać mecz Walia – Dania?

Spotkanie Walii przeciwko Danii odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godzinie 18:00. Spotkanie posędziuje niemiecki arbiter, Daniel Siebert. Mecz będzie można oglądać na kanale TVP 2, TVP Sport oraz TVP 4K. Widzowie, którzy chcą obejrzeć mecz przez Internet, mogą skorzystać z darmowej transmisji dostępnej na stronie TVP Sport. Już godzinę przed spotkaniem możemy spodziewać się przedmeczowego studia, z którego dowiemy się więcej o spotkaniu.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Walia – Dania w LV BET

Typy ekspertów są bardzo wyważone i ostrożne, jeśli chodzi o to spotkanie. Teoretycznie, na papierze dużo lepiej wypada reprezentacja Danii, która zdaniem bukmacherów jest murowanym faworytem w tym meczu. Dowodzą temu kursy dostępne w serwisie LV BET: 1,88 po stronie Danii, 5,30 po stronie Walii oraz 3,20 na remis. Musimy jednak pamiętać o tym, że Walia w 2016 roku okazała się jedną z sensacji turnieju dochodząc aż do półfinału. Dania z kolei może się pochwalić 1/8 finału w Mistrzostwach Świata 2018. Jedno jest pewne, czeka nas niezwykle emocjonujące spotkanie, które niekoniecznie rozstrzygnie się w regulaminowym czasie gry.

Zakłady bukmacherskie na mecz Walia – Dania w LV BET

Masz swój typ na spotkanie Walia – Dania? Wykorzystaj go w serwisie bukmacherskim LV BET! Gracze mogą liczyć na niezwykle rozbudowaną ofertę zawierającą ponad 430 rynków. Zakłady bukmacherskie na to spotkanie będzie można obstawiać również w ofercie live. Włącz się do gry podczas meczów 1/8 finałów Euro 2020 i poczuj emocje związane z fazą pucharową obstawiając mecze w LV BET!