Counter Strike GO

CS GO, a dokładniej Counter-strike Global Offensive, to typowa gra-strzelanka i idealny sport dla typerów. Nagrodą są naprawdę wielkie pieniądze! Załóż konto i postaw zakład! Dla nowych klientów przygotowaliśmy promocję, w której otrzymujesz od nas 20 PLN bez depozytu!

Zarejestruj się

CS Go gra

E-sporty są obecnie jedną z najważniejszych ofert we wszystkich zakładach bukmacherskich online. Pojawiając się w ich serwisach od razu przyciągają nowych graczy. W ofercie bukmachera można znaleźć co najmniej kilka turniejów na wirtualne gry. Jednym z najważniejszych na świecie jest bez wątpienia CS GO. Jedna runda trwa po 2 minuty. W ramach jednej rozgrywki odbywa się maksymalnie 30 rund. Udział w niej biorą dwie drużyny: terrorystów i antyterrorystów. W każdej z nich znajduje się po 5 graczy. Zadaniem tych pierwszych jest podłożenie bomby w strategicznym punkcie, tych drugich zaś – udaremnienie ich działań. Aby wygrać całą grę trzeba wygrać co najmniej 16 rund. W międzyczasie gracze wykonują też wiele różnych innych ruchów, jak na przykład zakup broni. Mówi się, że najlepsi gracze potrafią wykonać w grze kilkaset ruchów w ciągu minuty.

Jak obstawiać mecze w CS GO

Obstawianie meczy CS GO w brew pozorom nie jest łatwe. Oczywiście możesz to robić na chybił trafił, bez przygotowania. Będzie to jednak całkowity hazard. CS GO to jeden z najczęściej udostępnianych turniejów e-sportowych u bukmacherów online. To wynik jego popularności. Gra ta przyciąga wielu uczestników, ale też widzów. Najlepsi mogą liczyć na wielkie pieniądze. Również w zakładach bukmacherskich.

Zakłady na CS GO możesz zawierać całkowicie w ciemno. Taką możliwość masz przecież w każdym wydarzeniu oferowanym przez bukmachera. Jeśli jednak chcesz zminimalizować ryzyko straty warto podejść do tego profesjonalnie. Betowanie w CS GO typerzy opierają o dogłębną analizę. Warto przyjrzeć się całej drużynie oraz jej poszczególnym członkom. Jeśli się oni zmienią gra drużyny również się zmieni. Trzeba też przeanalizować wcześniejsze wyniki oraz czynności podczas spotkań. Nie bez znaczenia ma też ranga zdarzenia. Te na najwyższym poziomie to walka o grube miliony, a więc zastosowane przez graczy taktyki i umiejętności będą na pewno na najwyższym poziomie, ale też bardzo nieprzewidywalne.

Jeśli zastanawiasz się, jak obstawić mecze w CS GO pamiętaj, że w gruncie rzeczy to zdarzenie losowe. To typowe zakłady bukmacherskie. Nie ma więc 100% możliwości przewidzenia wygranej. Nie zwlekaj. Postaw zakład już dziś i zgarnij wygraną!

Counter Strike

Counter Strike – kultowa dyscyplina w świecie esportu

Counter Strike to gra, która odegrała ogromną rolę w procesie rozwoju sportów elektronicznych. Wydana w 2012 roku gra Counter Strike Global Offensive uchodzi za jedną z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych dyscyplin w świecie esportu.

Rywalizacja w wykonaniu profesjonalnych graczy jest wyjątkowo emocjonująca i widowiskowa, dzięki czemu największe turnieje w Counter Strike’a przyciągają miliony widzów przed ekrany telewizorów i komputerów.

Najważniejsze informacje o grze Counter Strike

CS to bez wątpienia jedna z tych produkcji, która miała decydujący wpływ na kierunek rozwoju branży esportowej. Counter Strike powstał już w 1999 roku, jednak dopiero w 2012 roku firma Valve Corporation wydała grę Counter Strike Global Offensive. To właśnie ta część jest obecnie jedną z najważniejszych dyscyplin sportów elektronicznych.

To gra z gatunku first-person shooter (strzelanka z perspektywy pierwszej osoby), w której gracze rywalizują w dwóch pięcioosobowych drużynach: drużynie terrorystów oraz drużynie antyterrorystów. W ramach treningu offline gracze mają możliwość gry z botami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, jednak Counter Strike to przede wszystkim gra wieloosobowa.

Counter Strike: Global Offensive oferuje wiele trybów gry: tryb turniejowy, tryb uproszczony, deathmatch, gry wojenne: wyścig zbrojeń, demolka, latający skaut, tryb skrzydłowy, a także strefa zagrożenia. W różnych trybach teamy mają inne zadania, np. odbicie zakładników przez antyterrorystów czy podłożenie bomby przez terrorystów.

Gracze mają do wyboru szeroki asortyment broni, w tym broń ręczną, pistolety, pistolety maszynowe, karabiny szturmowe, karabiny snajperskie. Z czasem gracze mogą zdobywać skórki, które pozwalają zmienić domyślny wygląd broni.

Jak rozgrywane są profesjonalne mecze w Counter Strike’a?

W rywalizacji esportowej, Counter Strike Global Offensive jest rozgrywany w trybie turniejowym. W meczu rankingowym biorą udział dwie drużyny złożone z pięciu graczy. Są to terroryści oraz antyterroryści. Wybór stron jest losowy, ale po 15 rundach następuje zmiana stron i rozgrywa się kolejne 15 rund.

Gra kończy się w momencie, gdy jedna ze stron uzyska 16 punktów. W przypadku remisu 15-15 gra się sześciorundowe dogrywki ze zmianą po 3 rundach. W zależności od scenariusza mapy drużyny mają różne zadania, np. zadaniem terrorystów jest podłożenie bomby, natomiast zadaniem antyterrorystów odbicie zakładnika.

W praktyce jednak, poszczególne rundy kończą się najczęściej wyeliminowaniem wszystkich pięciu zawodników jednej z drużyn. Na początek rozgrywki jest runda pistoletowa, w której drużyny mogą zebrać złoto potrzebne do zakupu lepszego wyposażenia. Firma Valve Corporation stale rozwija grę, a także bierze udział w organizacji turniejów.

W trybie turniejowym mamy 18 rang, od srebro I do Elity Światowej. Dopiero po osiągnięciu ostatniej rangi gracze mogą na poważnie myśleć o rozpoczęciu kariery esportowcy, dla którego CS: GO stanie się sposobem na zarabianie pieniędzy. Mecze turniejowe mogą być rozgrywane do wygrania na kilku mapach, np. do dwóch, trzech czy czterech map.

Najlepszym sposobem na zrozumienie zasady gry jest oglądanie rozgrywki na żywo. Counter Strike gra nie należy do skomplikowanych, a rozgrywka jest niezwykle dynamiczna, a co za tym idzie, także bardzo widowiskowa.

To zresztą główny powód, dla którego CS:GO zalicza się do grona najpopularniejszych dyscyplin w świecie sportów elektronicznych.

Najważniejsze turnieje w Counter Strike: Global Offensive

Turnieje rozgrywane w Counter Strike Global Offensive różnią się między sobą prestiżem. Możemy wyróżnić turnie S-tier, A-Tier, B-Tier, C-Tier, a także turnieje kwalifikacyjne. Za najbardziej prestiżowe uważane są turnieje S-tier, w ramach których rozgrywane są także turnieje CS:GO Major Championship sponsorowane przez firmę Valve.

Największe turnieje są rozgrywane w ramach cyklu Intel Extreme Masters. Pula nagród w tych turniejach przekracza 1 milion dolarów. Jeden z nich odbywa się w Polsce. Chodzi oczywiście o Intel Extreme Masters Katowice, czyli największy turniej esportowy w naszym kraju. Bardzo ważne turnieje organizuje także firma PGL Esports.

Turnieje w świecie Counter Strike: Global Offensive rządzą się swoimi prawami. Bardzo często mamy układ, w którym do fazy pucharowej awansują zespoły, które jako pierwsze osiągną określoną liczbę zwycięstw w fazie grupowej. Mecze zwykle toczą się na dystansie dwóch map, ale w finałach często potrzebne są 3, a nawet 4 wygrane gry.

Wiele zależy oczywiście od zasad rozgrywki ustalonych przez organizatora turniejów. O tym, jak popularny jest CS:GO najlepiej świadczy fakt, że rozgrywkę na dużych turniejach może oglądać na żywo nawet ponad milion widzów z całego świata!

Najlepsze drużyny CS:GO w światowym rankingu

Gry turniejowe charakteryzują się również tym, że zespoły mogą zbierać punkty zaliczane do światowego rankingu. Im większy prestiż turnieju, tym więcej punktów może otrzymać zespół. Ranking światowy w CS:GO jest prowadzony na zasadzie rankingu ELO.

W światowej czołówce CS: GO wyróżnić możemy następujące drużyny: Vitality, FaZe Clan, Team Liquid, NaVi, Cloud9, Oursiders, MOUZ, FURIA, G2 Esports, Heroic, ENCE, Team Spirit, Ninjas in Pyjamas, fnatic, Astralis. Do grona najważniejszych polskich zespołów zaliczyć możemy aktualnie: MOUZ NXT, Ungentium, x-kom AGO, Mad Dog’s Pact oraz Wisła All iN! Games Kraków.

Najlepsi polscy gracze w historii CS: GO

Jeden z największych sukcesów w polskim esporcie to zwycięstwo w turnieju ESL Major Series One Katowice 2014. Dokonała tego grupa Virtus.pro, w której ówcześnie występowali: Filip „Neo” Kubski, Wiktor „TaZ” Wojtas, Janusz „Snax” Pogorzelski, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski oraz Paweł „byali” Bieliński.

To właśnie ci esportowcy są zaliczani do grona najlepszych i najlepiej zarabiających polskich przedstawicieli w świecie Counter Strike Global Offensive.

Jeśli chodzi o aktywnych zawodników z Polski osiągających najlepsze wyniki w ostatnich latach, do tego grona zaliczają się: Paweł „Dycha” Dycha (ENCE), Miłosz „mhL” Knasiak (Endpoint), Kamil „KEi” Pietkun (9INE), Janusz „Snax” Pogorzelski oraz Olek „Hades” Miśkiewicz (ENCE).

Jak już mówiliśmy, najwyżej klasyfikowanym polskim zespołem w światowym rankingu jeszcze do niedawna była Wisła All iN! Games Kraków. Drużyna ta przestała jednak istnieć w lipcu 2022 roku, w związku z bardzo trudną sytuacją finansową klubu Wisła Kraków, do którego należała ta sekcja.

Ile zarabiają najlepsi esportowcy w Counter Strike’a?

Counter Strike Global Offensive zalicza się do grona najbardziej intratnych dyscyplin w świecie esportu.

CS:GO gra ustępuje miejsca jedynie grze DOTA 2. Jeśli chodzi o najlepiej zarabiających esportowców w świecie tej gry esportowej, na pierwszym miejscu znajduje się reprezentant Danii, Peter „dupreeh” Rasmussen, który występuje na scenie międzynarodowej od 2012 roku.

Aktualnie jest zawodnikiem zespołu Team Vitality. Jego zarobki z występów w turniejach szacuje sią na nieco ponad 2 miliony dolarów. W praktyce, najlepsi esportowcy zarabiają jednak znacznie więcej, bo doliczyć należy wszelkie kontrakty sponsorskie, a w świecie esportu nie brakuje gigantów, jak Intel czy Red Bull.

Jakie zakłady na Counter Strike można obstawiać?

Counter Strike Global Offensive cieszy się sporym zainteresowaniem także ze strony graczy, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie na esport. Popularność tej gry dostrzegają bukmacherzy, którzy starają się zaoferować klientom możliwie jak najszerszy wybór zakładów.

Zazwyczaj w ofercie bukmacherów można znaleźć zakłady na turnieje S-tier, a zwłaszcza Major Championship, w których rywalizują najlepsze zespoły z całego świata.

W jaki sposób można obstawiać rozgrywkę? Do wyboru mamy zakłady na zwycięzcę meczu, zakłady na dokładny wynik, zakłady poniżej/powyżej na liczbę rozegranych rund, a także handicapy. Ponadto można obstawiać swoje typy na drużyny, które wygrają cały turniej, a czasami także na statystyki indywidualne poszczególnych zawodników.

Dużym plusem jest to, że turnieje często można oglądać za darmo na Twitchu, a nierzadko także w serwisie samych bukmacherów. To sprawia, że obstawianie zakładów na żywo dostarcza jeszcze większych emocji.

Zakłady bukmacherskie na Counter Strike gra w LV BET

Counter Strike Global Offensive to dyscyplina esportowa ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie. Najważniejsze turnieje rangi major, w tym IEM Katowice, gracze mogą obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Możemy pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą zakładów na sporty elektroniczne.

Co ważne, zakłady można obstawiać także na żywo, a do dyspozycji graczy pozostają streamy live pozwalające na oglądanie rozgrywki w czasie rzeczywistym. Do tego dochodzą atrakcyjne promocje i bonusy na esport, dzięki temu, typując wyniki w Counter Strike Global Offensive możesz liczyć na korzystne warunki oraz emocje stojące na najwyższym poziomie.