ESL Pro League Season 16

ESL Pro League. Poznaj 16. sezon rozgrywek!

ESL Pro League Season 16 zbliża się wielkimi krokami! Najlepsi esportowcy świata spotkają się pod koniec wakacji i powalczą o mistrzostwo i awans na BLAST World Final 2022. Komu się to uda? Poznaj najważniejsze informacje o turnieju esportowym i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!  

Turniej esportowy ESL Pro League Season 16 to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie CS:GO!

ESL Pro League Season 16

Sezon rozpocznie się 31 sierpnia o potrwa do 2 października 2022 r. W rozgrywkach udział wezmą 24 drużyny.

Rozgrywki rozpoczną się od fazy grupowej. Uczestnicy podzieleni zostaną na cztery grupy, po sześć drużyn każda. Rozgrywki odbędą się w formacie round-robin. Wszystkie drużyny grają ze sobą tylko raz. O dalszych awansach zadecyduje miejsce w klasyfikacji. Drużyny z grupy 1. miejsca awansują do ćwierćfinałów, zaś z grup 2 i 3. miejsca awansują do 1/8 finału. Wszystkie mecze (z wyłączeniem Wielkiego Finału) są Bo3, zaś sam finał to Bo5.

 Zespoły:

 • Astralis
 • BIG
 • Complexity Gaming
 • EMCE
 • Evil Geniuses
 • FaZe Clan
 • Fnatic
 • FURIA Esports
 • G2 Esports
 • MOUZ
 • Natus Vincere
 • Ninjas in Pyjamas
 • Team Liquid
 • Team Vitality

4 miejsca czekają jeszcze na drużyny, które zakwalifikują się dzięki wysokiej pozycji w światowym rankingu ESL. Na 6 kolejnych znajdą się drużyny z ESL Pro League Conference, która po raz pierwszy pojawiła się w ESL Pro League w sezonie 15. Rywalizować na tej scenie 16 drużyn.

Do tej rywalizacji zakwalifikowały się teamy: Cowana Gaming, Endpoint CeX, Falcons Esports, For The Win Esports, HEET, Illuminar Gaming, LookingForOrg, MIBR, Outsiders, Rare Atom, Renegades, Sao Caetano Esports, Sprout, Strife Esports, VERTEX Esports Club, TBD.

ESL Pro League Conference Season 16 odbędzie się w dniach 15-20 czerwca 2022 r. w Studio Elmia w Jonkoping. Wtedy też poznamy kolejnych uczestników ESL Pro League. Na pozostałych uczestników czeka łączna pula nagród w wysokości 15 tys. Dol.

W głównej rywalizacji ESL Pro League Season 16 do zdobycia będą znacznie lepsze nagrody i wyższe pieniądze. Jakie?

 1. miejsce – 175 tys. dol. i 2800 pkt. i awans na BLAST World Final 2022
 2. miejsce – 70 tys. dol. i 1400 pkt.
 3. – 4. miejsce – 35 tys. dol. i 875 pkt.

Electronic Sports League: co to?

ESL to międzynarodowa liga gier komputerowych, która powstała w 2000 r. w Niemczech. Rozgrywki ligowe są organizowane w blisko 30 krajach świata. Rozgrywane są w krajach europejskich, ale także w Chinach, Rosji, Brazylii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. ESL prowadzi portal internetowy, który skupia blisko milion zarejestrowanych użytkowników. Każdego dnia rozgrywają oni pomiędzy sobą prawie 6000 meczów.

W 2022 r. ESL i platforma e-sportowa FACEIT zostały przejęte przez Savvy Gaming Group (SGG), spółkę holdingową należącą do Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej. W ramach przejęcia obie firmy mają się połączyć i utworzyć ESL FaceIt Group. Teraz to one organizują ESL Pro League Season 16.

ESL w organizacji konkursów na całym świecie współpracuje z wydawcami takimi jak Blizzard Entertainment, Riot Games, Valve, Microsoft, Wargaming i innymi. Obok ESL Pro Tour to m.in. ESL Play, ESL National Championships, ESL One, Intel Extreme Masters, DreamHack. Zawodnicy ESL są wspierani zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO to jedna z najpopularniejszych gier strzelanek na świecie. W rozgrywce udział biorą dwie drużyny, które ze sobą walczą. W sumie jest 10 zawodników, czyli po 5 w każdej drużynie. Jedni zostają terrorystami i mają za zadanie podłożyć bomby w określonych punktach, aby zniszczyć strategiczne punkty. Antyterroryści zaś muszą udaremnić ich działania. W połowie potyczki drużyny zmieniają się miejscami na mapie. Ma to na celu zbalansowane szans na wygranie. Terroryści mogą też wygrać dzięki zabiciu wszystkich przeciwników. Na najwyższym poziomie jest to jednak niezwykle trudne.

Jedna rozgrywka ma maksymalnie 30 rund. Aby wygrać drużyna musi triumfować w większości pojedynków. W przypadku remisu przeprowadzana jest dogrywka. Każda runda trwa 2 minuty. W tym czasie zawodowcy mogą wykonać bardzo dużą liczbę ruchów i całkowicie zmienić losy na ekranie.

Zakłady bukmacherskie na ESL Pro League Season 16 w LV BET

Rozgrywki esportowe z roku na rok zyskują na popularności. 16. sezon ESL Pro League to udowadnia! Najlepsi gracze spotykają się na wielkich turniejach. Walczą o sławę i pieniądze. Ty też możesz przyłączyć się do tej rywalizacji! Legalny bukmacher LV BET oferuje najlepsze zakłady bukmacherskie na ESL Pro League Season 16 oraz też inne wydarzenia esportowe na świecie. Swoje typy bukmacherskie na CS:GO możesz postawić w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej operatora. Sprawdź oferowane możliwości i obstawiaj turnieje Counter-Strike: Global Offensive w LV BET!