Liga Narodów siatkarzy 2022 – kadra, dotychczasowe zwycięstwa

Liga Narodów siatkarzy 2022 – poznaj polską kadrę, dotychczasowe zwycięstwa i terminarz rozgrywek!

8 czerwca Polacy rozpoczną grę w Lidze Narodów siatkówki 2022. Biało-czerwoni zadebiutują w turnieju tak wysokiej rangi z nowym selekcjonerem Nikolą Grbiciem. Jak będą wyglądały rozgrywki? Poznaj najważniejsze informacje o turnieju i postaw swoje typy bukmacherskie na siatkówkę w LV BET!  

Liga Narodów 2022 już wkrótce rozpocznie swoje zmagania! Pierwszy mecz odbędzie się 8 czerwca w Ottawie, a spotkanie finałowe 24 lipca w Bolonii. Przez ten czas można będzie obejrzeć wiele emocjonujących spotkań! Legalny bukmacher LV BET będzie towarzyszył siatkarzom przez cały ten czas i oferował najlepsze zakłady bukmacherskie. Zmagania będziesz mógł śledzić na żywo dzięki transmisjom w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV.

Liga Narodów siatkarzy 2022

Turniejowe zmagania w ramach Ligi Narodów rozpoczną się od fazy interkontynentalnej. Udział weźmie w niej 16 zespołów. Podzielone zostaną one na dwie grupy po osiem kadr. Turnieje Ligi Narodów siatkarzy odbędą się w Brasilii (Brazylia), Ottawie (Kanada), Quezon City (Filipiny), Sofii (Bułgaria), Osace (Japonia) oraz Sopocie/Gdańsku (w Ergo Arenie). Do fazy pucharowej awansuje osiem najlepszych reprezentacji. Ćwierćfinały, półfinały i finał Ligi Narodów 2022 odbędą się w dniach 20-24 lipca w Bolonii.

Terminarz fazy pucharowej Ligi Narodów 2022 (Bolonia):

 • 20 i 21 lipca: ćwierćfinały
 • 23 lipca: półfinały
 • 24 lipca: mecz o 3. miejsce
 • 24 lipca: finał

W siatkarskiej Lidze Narodów 2022 udział weźmie 16 drużyn. Zespoły zostały podzielone na stałych uczestników i pretendentów. Stali uczestnicy mają zapewniony udział w następnej edycji rozgrywek bez względu na osiągnięty wynik, a najgorsza drużyna spośród pretendentów traci miejsce w Lidze Narodów.

Liga Narodów mężczyzn

 • Stali uczestnicy: Argentyna, Brazylia, Francja, Niemcy, Iran, Włochy, Japonia, Holandia, Polska, Chiny, Serbia, USA
 • Pretendenci: Australia, Bułgaria, Kanada, Słowenia

Polacy w Lidze Narodów

Na początku maja poznaliśmy 25-osobowy skład polskiej kadry, która wystąpi podczas turniejowych meczów Ligi Narodów. Nikola Grbić sięgną po nowe nazwiska i zaskakująco zrezygnował z niektórych doświadczonych zawodników. Miejsca w kadrze zabrakło m.in. dla Fabiana Drzyzgi, Piotra Nowakowskiego, Dawida Konarskiego czy Damiana Wojtaszka, który wielokrotnie reprezentowali kraj.

Reprezentacja mężczyzn Ligi Narodów 2022:

 • Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Jan Firlej, Łukasz Kozub
 • Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Karol Butryn, Maciej Muzaj
 • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz
 • Przyjmujący: Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
 • Libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Kiedy będzie można zobaczyć Polaków w akcji? Przed Biało-czerwonymi 12 turniejowych spotkań. Wystąpią w trzech turniejach i w każdym zagrają po cztery mecze. Siatkarze zagrają w Kanadzie (8-12.06), Bułgarii (22-26.06) i w Polsce (5-9.07).

Liga Narodów siatkówka 2022. Terminarz meczów reprezentacji Polski mężczyzn

Turniej w Ottawie (Kanada): 

 • 8 czerwca: Polska – Argentyna (22:30)
 • 10 czerwca: Polska – Włochy (1:30)
 • 11 czerwca: Bułgaria – Polska (22:00)
 • 12 czerwca: Francja – Polska (17:00)

Turniej w Sofii (Bułgaria): 

 • 22 czerwca: Polska – Brazylia (16:00)
 • 23 czerwca: Polska – Kanada (12:30)
 • 25 czerwca: Polska – Australia (15:30)
 • 26 czerwca: USA – Polska (15:30)

Turniej w Gdańsku/Sopocie (Ergo Arena): 

 • 5 lipca: Iran – Polska (20:00)
 • 7 lipca: Polska – Słowenia (20:00)
 • 8 lipca: Polska – Holandia (20:00)
 • 9 lipca: Polska – Chiny (20:00)

Jak wyglądały wyniki rywalizacji w ramach Ligi Narodów w poprzednich latach?

Polacy stawali na podium w dwóch ostatnich edycjach turnieju.

Edycja Rok 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1 2018 Rosja Francja USA
2 2019 Rosja USA Polska
2020 rozgrywki odwołane z powodu pandemii COVID-19
3 2021 Brazylia Polska Francja

Nikola Grbić – nowy selekcjoner reprezentacji

Geniusz – tak w skrócie opisywany jest nowy selekcjoner polskiej reprezentacji mężczyzn w piłce siatkowej. Nikola Grbić był jednym z najlepszych zawodników w historii dyscypliny i jest legendą siatkarskiej reprezentacji Serbii. Po zakończeniu kariery nie rozstał się z siatkówką, tylko usiadł na trenerską ławkę. Jest bardzo skuteczny. Polskim kibicom najpierw dał się poznać jako trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Od razu sięgnął z drużyną po złoto w Lidze Mistrzów. Od 12 stycznia 2022 r. został selekcjonerem polskiej kadry. Na stanowisku tym zastąpił charyzmatycznego Holendra Vitala Heynena. Nie pierwszy raz, bo wcześniej objął po nim stołek w Sir Safety Perugia. Jak stwierdził Nikola Grbić, tylko wariat nie chciałby trenować z Polakami. Wydaje się, że wraz z zawodnikami jest na najlepszej drodze, aby sięgać po najważniejsze trofea siatkarskie na świecie. Pierwszy sprawdzian już wkrótce! Liga Narodów czeka!

Zakłady bukmacherskie na Ligę Narodów siatkarzy 2022 w LV BET

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn należy do jednej z najlepszych na świecie! Ich mecze przyciągają wielu kibiców i typerów. Najlepsze zakłady bukmacherskie na Siatkarską Ligę Narodów znajdziesz w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia typowanie wyników rozgrywek siatkarskich na świecie. W tym roku najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata. Siatkarze powalczą w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 r. Polacy będą współgospodarzami turnieju MŚ 2022, a także obrońcami tytułu mistrzów z dwóch poprzednich edycji. Zakłady na tę imprezę na pewno znajdziesz w LV BET! Wcześniej jednak czas na inny sprawdzian. Obstawiaj występy Polaków podczas Ligi Narodów 2022 w LV BET!