The Open Championship golf

Turniej golfowy The Open Championship – najstarszy z czterech golfowych wielkich szlemów

The Open Championship to jeden z czterech turniejów golfowych tworzących Wielkiego Szlema. Już sam udział w nim to wielki prestiż. Jak będą wyglądały rozgrywki w tym roku? Poznaj najważniejsze informacje o turnieju i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!  

Brytyjska rywalizacja w wielkoszlemowym turnieju rozgrywana jest co roku na polach golfowych Szkocji i Anglii. W tym roku zawody odbędą się na polu Royal Liverpool Golf Club, zwanym “Houlake”. Po raz pierwszy golfiści grali tam w 1897 r. Po 39-letniej przerwie The Open Championships wróciło do Liverpoolu. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju będziesz mógł typować jego wyniki w LV BET!

The Open Championships

Po raz pierwsi golfiści w ramach The Open Championships rywalizowali 17 października 1860 r. Turniej rozegrano na polu Prestwick Golf Club w Szkocji. Był on dostępny tylko dla profesjonalnych graczy. Wystąpiło ośmiu zawodników, którzy rozegrali 3 rundy po 12 dołków w ciągu jednego dnia. Listę zwycięzców otworzył Willie Park Sr. z wynikiem 174 pokonując faworyta Old Toma Morrisa dwoma uderzeniami. Amatorzy dopuszczeni do gry zostali już w kolejnym roku.  Był to pierwszy „otwarty” turniej zorganizowany przez Royal and Ancient Golf Club of St. Andrews.

Uczestnicy za grę w turnieju otrzymują różne nagrody. Ustanowiono je w różnych momentach. Początkowo najlepsi zawodnicy zdobywali Challenge Belt. Obecnie najważniejsze to:

  • The Golf Champion Trophy (znany jako Claret Jug) – wręczany zwycięzcom od 1873 r.
  • Złoty medal – wręczany zwycięzcom od 1872 r.
  • Srebrny medal – wręczany od 1949 r. najlepszemu amatorowi.
  • Brązowy medal – wręczany od 1972 r. każdemu amatorowi, który dostał się do rundy finałowej

Od 1979 r. The Open jest rozgrywany w trzeci weekend lipca, a zakończenie zawsze przypada na niedzielę. W kalendarzu golfistów jest trzecim w kolejności w roku turniejem wielkoszlemowym. Wcześniej rozgrywane są po The Masters i U.S. Open, później zaś PGA Championship.

Golfiści spotykają się co roku na jednym z dziewięciu pól w Szkocji lub Anglii. Dwa razy w historii (w 1951 r. i 2019 r.) rywalizowali w Irlandii Północnej na polu Royal Portrush.

The Open rozgrywany jest na polu na 72 dołkach. Po 36. następuje cut. Liczba uczestników ograniczona jest do 70 zawodników. W przypadku remisu części z nich przeprowadzana jest dogrywka na czterech dołkach (i kolejnych w razie potrzeby).

Shane Lowry i inni zwycięzcy

Jedyny turniej majors rozgrywany poza USA co roku przyciąga najlepszych golfistów z całego świata. Ostatnim jego zwycięzcą jest Shane Lowry. Irlandczyk triumfował w 2019 r. Kolejne edycje rozrywek nie odbyły się w pełnym wymiarze ze względu na pandemię COVID-19. W 2021 r. mistrzostwo zdobył Collin Morikawa. Najbliższa rywalizacja zaplanowana jest w dniach 10.07-17.07.2022 r. Golfiści spotkają się na polu Royal Liverpool w Merseyside w Anglii. Kto zwycięży w tym roku? Postaw swoje typy w LV BET!

British Open

Zdobycie Wielkiego Szlema w golfie oznacza wygranie czterech prestiżowych turniejów: w kwietniu Masters, w czerwcu US Open, w lipcu The Open Championship oraz w sierpniu PGA Championship. Co ciekawe klasycznego wielkiego szlema nie osiągnął jeszcze żaden golfista w historii tego sportu! W 1930 r. Bobby Jones zdobył starego wielkiego szlema, w którego skład wchodziły inne imprezy (US Open Golf, British Open, US Amateur i British Amateur). Najbliżej tego osiągnięcia w niedalekiej historii był Tiger Woods.  Amerykanin w latach 2000-2001 wygrał po kolei cztery turnieje, ale nie w jednym roku kalendarzowym. To tzw. karierowy Wielki Szlem. W sumie sięgnęło po niego jeszcze czterech graczy i sześć zawodniczek – Gene Sarazenow, Ben Hoganow, Jack Nicklaus, Gary Player, Pat Bradley, Juli Inkster, Annika Sörenstam, Louise Suggs, Karrie Webb i Mickey Wright.

Zakłady bukmacherskie na The Open Championship golf w LV BET

Wielki Szlem w golfie to wyjątkowy cykl turniejów. Brytyjska rywalizacja jest jedyną poza Ameryką Północną, ale nie mniej emocjonującą! Chcesz obstawiać golfa? Zacznij od tego wydarzenia! Do postawienia pewnych typów bukmacherskich warto przeprowadzić dokładną analizę – sprawdzić historyczne wyniki, ale też ostatnie występy zawodników. Poznać przewidywania ekspertów oraz motywacje i cele golfistów. Najlepszą ofertę zakładów bukmacherskich znajdziesz w LV BET! Dostępna będzie w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej tego legalnego bukmachera. Nie musisz obstawiać wszystkich dostępnych rynków. Skup się wyłącznie na tych, które Cię interesują. Jesteś gotowy na podjęcie tego wyzwania? Postaw swoje typy bukmacherskie na golf w LV BET!