Turniej golfowy PGA Championship – kto ma największą szansę na wygraną?

Turniej golfowy PGA Championship – kto ma największą szansę na wygraną?

PGA Championship to jeden z turniejów golfowego Wielkiego Szlema. Przyciąga najlepszych graczy i oferuje rekordowe nagrody. Kto w tym roku może po nie sięgnąć? Sprawdź nasze typy bukmacherskie na golfa na blogu LV BET! 

PGA Championship, zwany też US PGA Championship czy USPGA, to coroczny turniej golfowy. Organizuje go Professional Golfers Association of America. Jest jednym z głównych turniejów golfowych na świecie i wchodzi w skład Wielkiego Szlema. Mistrzostwa mężczyzn w profesjonalnym golfie co roku cieszą się zainteresowaniem zawodników, ale też wielu typerów. Najlepsze możliwości obstawiania znajdziesz w LV BET.

PGA Championship

W lutym 1916 r. z inicjatywy Rodmana Wanamakera w Nowym Jorku powstało Professional Golfers Association of America, a już w październiku rozegrano w Siwanoy Country Club w Bronxville w stanie Nowy Jork pierwsze mistrzostwa PGA. Ich zwycięzcą został Jim Barnes. Trafiło do niego 500 dolarów i wysadzany diamentami złoty medal. Przez lata rozgrywki stawały się coraz bardziej prestiżowe, a oferowane nagrody coraz wyższe. W 2016 r. Jimmy Walker zarobił 1,8 mln dolarów!

Mistrzostwa PGA rozgrywane są na różnych polach golfowych we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, z kilkoma wyjątkami. Niezależnie od miejsca walka zawsze przebiega na najwyższym poziomie. Do mistrza trafia Trofeum Wanamakera, niezmienne od wielu lat. Ma ono prawie 75 cm wysokości i waży około 12 kg. Co ciekawe, zaginęło ona na kilka lat, ale odnalazło się w 1930 r. w piwnicy fabryki, która produkowała kije dla golfisty, który je zgubił. Trofeum co roku wraca do organizatorów i jest przekazywane kolejnemu zwycięzcy. Mistrzowie mogą zachować jedynie zmniejszoną replikę.

Mistrzostwa PGA są jedynym z czterech głównych turniejów, które są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalnych graczy.

Mistrzostwa PGA 2022

Tegoroczne mistrzostwa PGA rozegrane zostaną w dniach 19-22 maja na kortach Southern Hills Country Club w Tulsa w stanie Oklahoma. Wygrana w mistrzowskim turnieju jest bardzo cenna. Podobnie jak w innych turniejach Wielkiego Szlema wygrana daje szereg przywilejów. Mistrzowie PGA są automatycznie zapraszani do pozostałych trzech najważniejszych turniejów, tj. Masters Tourmanent, US Open i The Open Championship, ale też do The Players Championship i to przez kolejne pięć lat. Zyskują też dożywotnią możliwość uczestnictwa w PGA Championship. Do tego otrzymują też członkostwo w PGA Tour na kolejne pięć sezonów i na European Tour na kolejne siedem sezonów.

Jak typować coroczny turniej golfowy?

Nie ma jednej, pewnej zasady, jak obstawiać golfa. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin ważna jest wiedza o golfie i doświadczenie w typowaniu. Postawienie pewnych typów na pewno ułatwi znajomość turnieju oraz jego uczestników. Uzupełnienie wiedzy o aktualnej formie golfistów, zmianach wprowadzonych na polach, a nawet przygotowaniach pozwoli na przeprowadzenie dokładnej analizy bukmacherskiej. Można założyć, że przy tak prestiżowym turnieju jak PGA Championship każdy zawodnik będzie niezwykle zdeterminowany i zagra na najwyższym poziomie!

W LV BET możesz znaleźć co najmniej kilka rodzajów zakładów na golfa. Najpopularniejszy to oczywiście typ na zwycięzcę turnieju. Warto jednak pamiętać, że szanse na poprawne jego wytypowanie są niewielkie. Podczas jednych zawodów występuje około 100 graczy, a wytypowanie jednego z nich nie jest łatwym zadaniem. To sprawia, że bardzo popularnym zakładem na golfa jest H2H. Zadaniem typera jest wskazanie zawodnika z pary meczowej, który uzyska lepszy wynik i triumfuje w rozgrywce.

Zakłady bukmacherskie na PGA Championship w LV BET

Jesteś zainteresowany typowaniem golfa? Rozpocznij od amerykańskiego turnieju PGA Championship! Do obrony mistrzowskiego tytułu podejdzie Rory McIllory. Wśród najlepszych zawodników ostatnich edycji turnieju można wymienić również Phila Mickelsona, Brooksa Koepkę czy Louisa Oasthuizena. Czy w tym roku również powalczą oni o najwyższe lokaty? Przekonamy się już wkrótce! Swoje typy na tych i innych golfistów postawisz w LV BET jeszcze przed rozpoczęciem amerykańskiego turnieju. Obstawiaj PGA Championship i przyłącz się do golfowej rywalizacji!