FA Cup – Finał Pucharu Anglii w piłce nożnej

FA Cup – Finał Pucharu Anglii w piłce nożnej

Puchar Anglii w piłce nożnej wchodzi w decydującą fazę! Poznaliśmy już półfinalistów tegorocznych rozgrywek. Chcesz wiedzieć, kto ma największe szanse na wygraną? Wejdź na nasz blog LV BET i poznaj nasze typy!

Chelsea to zespół, który w ostatnich sezonach nie miał szczęścia. Wciąż konkurował w najważniejszych fazach turnieju o Puchar Anglii, jednak ostatecznie trofeum trafiało do rywali. W tym roku do znów zawodnicy z Londyny typowani są przez bukmacherów jako jedni z faworytów rozgrywek. Kto jeszcze ma szanse na walkę w finale? Przyłącz się do zabawy i typuj FA Cup w LV BET!

Puchar Anglii w piłce nożnej

To najstarsze klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie, bo pierwszą edycję turnieju datuje się już na 1871 r. Udział w nich biorą kluby z Anglii oraz Walii. Za ich organizację odpowiada The Football Association. Po Premier League są najwyższą klasą piłkarską w kraju, a zwycięzca tej rywalizacji otrzymuje prawo grania w rundzie grupowej Ligi Europy. W sezonie 2021/2022 w sumie do rywalizacji przystąpiło aż 729 drużyny z Wysp. Pucharu bronią zawodnicy z Leicester City. W dwóch ostatnich edycjach do finału dostało się też Chelsea. Czy w tym roku stołeczny klub ma szasnę na zwycięstwo?

Najbardziej utytułowanym klubem w Pucharze jest Arsenal, do którego zawodników trafiło aż 14 złotych krążków i 7 srebrnych. Na drugim miejscu tej klasyfikacji znajduje się Manchester United (12 zwycięstw i 8 finałów), a na trzecim Chelsea (8 zwycięstw, 7 udziałów finale). Kto w tym roku dołączy do zaszczytnego grona zwycięzców Pucharu Anglii?

Turniej FA Cup

Rozgrywki pucharowe są już w decydującej fazie. W weekend rozegrane zostały ćwierćfinały, które wyłoniły półfinalistów. Zostali nimi: Chelsea FC, Manchester City, Crystal Palace i Liverpool.

Wyniki meczów ćwierćfinałów:

  • Middlesbrough – Chelsea FC 0:2
  • Crystal Palace – Everton 4:0
  • Southampton FC – Manchester City 1:4
  • Nottingham Forest – Liverpool FC 0:1

Rozlosowano już pary półfinałowe. Wśród nich znalazło się hitowe spotkanie Manchesteru City z Liverpoolem. O awansie zadecyduje tylko jedno spotkanie. W serwisie LV BET już dziś możesz typować wyniki tych spotkań.

Pary meczowe półfinałów Pucharu Anglii:

  • Manchester City – Liverpool
  • Chelsea – Crystal Palace

Terminarz meczów Pucharu Anglii

Półfinały 

  • 16 kwietnia 2022 r., godz. 16.00

Finał 

  • 14 maja 2022 r., godz. 16.00, Wembley

Co roku do rywalizacji o Puchar Anglii przystępuje ponad 700 klubów. Rekord padł w sezonie 2011/2012, gdy liczba uczestników wyniosła 763 drużyny! W ramach turniejowych zmagań rozgrywają one 12 rund, po których przystępują półfinały i finał. Nie od razu do gry przystępują zespoły z najwyższych lig. Pierwsze sześć rund to rozgrywki eliminacyjne, z którego 32 drużyny przechodzą do pierwszej rundy turnieju głównego, spotykając się z pierwszą z 48 profesjonalnych drużyn z I i II Ligi.

Premier League

Co łączy Premier League i FA Cup? Udział w tych rozgrywkach biorą zawodnicy z najwyższej ligi angielskiej i to przeważnie te zespoły sięgają do najważniejsze trofeum. Co ciekawe, w ostatnim czasie tylko jedna drużyny spoza ligi dostała się do ćwierćfinału. W finale zaś nigdy nie grały drużyny poniżej Champion League.

Obecnie w grze FA Cup zostały tylko 4 drużyny, a każda z nich na co dzień gra właśnie w Premier League. Według analityków bukmachera w finale spotkają się zawodnicy Chelsea i Manchesteru. Są oni faworytami w półfinałowych parach. Londyńczycy (kurs na zwycięstwo 1.5) raczej nie powinni mieć problemu z wygraną z zawodnikami z Crystal Palace (kurs 6.5). W hitowym spotkaniu zaś typ na zwycięstwo Manchesteru będzie opiewał na kurs wynoszący 1.92, zaś na Liverpool – 3.8.

Zakłady bukmacherskie na Puchar Anglii w piłce nożnej w LV BET

Przed typowaniem każdego wydarzenia w zakładach bukmacherskich warto przeprowadzić dokładną analizę, która pozwoli zminimalizować ryzyko. Zrób to również podczas obstawiania Pucharu Anglii w piłce nożnej! Analitycy bukmachera wskazują, że na występ na Wembley w tym roku największe szanse mają zawodnicy z Chelsea (kurs na zwycięstwo 5), Liverpoolu (kurs 3.25) oraz Manchesteru City (kurs 2.75). Komu uda się pokonać rywali? Tego dowiemy się już 14 maja, a wcześniej możesz postawić swoje zakłady bukmacherskie na Puchar Anglii w piłce nożnej w LV BET!