The Players Championship – turniej golfowy w ramach PGA Tour

The Players Championship – turniej golfowy w ramach PGA Tour

The Players Championship, znane jako The Players, to coroczny turniej golfowy rozgrywany w ramach PGA Tour. Za każdym razem do rozgrywek przystępuje ponad 140 najlepszych graczy z całego świata. W puli nagród znajdują się rekordowe wysokości, a te pieniężne czekają też na najlepszych typerów w zakładach bukmacherskich LV BET. Rozpocznij obstawianie golfa i przyłącz się do tych rozgrywek! Oto najważniejsze informacje, które ułatwią Ci postawienie własnych typów na golf.

W puli nagród The Players w 2020 r. znalazło się 15 milionów dolarów. Dla porównania – US Open oferowało 12,5 miliona dolarów. Od 2020 roku zwycięzca otrzymuje 2,7 miliona dolarów i 80 punktów w światowym rankingu. Zwycięzca otrzymuje również pięcioletnie zwolnienie z PGA Tour, zaproszenie na trzy lata na Turniej Masters, trzyletnie zwolnienia z US Open i The Open Championship oraz zwolnienie z kolejnych trzech turniejach PGA Championship. Zwycięzca zdobywa 600 punktów FedEx Cup, jeśli jest członkiem PGA Tour. To bez wątpienia najwyższe nagrody możliwe do wygrania w turniejach golfowych. Zawody przyciągają najlepszych golfistów i są nieoficjalnie piątym głównym turniejem w tym sporcie na świecie.

The Players 2022

Turniej The Players rozgrywany jest na renomowanym polu golfowym w Ponte Vedra Beach na Florydzie – TPC na Sawgrass Stadium Course. Lokalizacja ta jest niezmienna od 1982 r. i wciąż bardzo wymagająca. Siedemnastka par 3, nazywana też. „Island Green”, jest jednym z najbardziej znanych i charakterystycznych dołków golfowych na świecie – położony jest na jeziorku. Trzy ostatnie dołki Stadium Course zaś uważane są za najtrudniejszą końcówkę na świecie. Tegoroczna rywalizacja w tym miejscu rozpocznie się 10 marca. Przez trzy kolejne dni rozegrane będą mecze na najwyższym poziomie.

Wcześniej 144 zawodników musi dostać się jednak do turnieju. Jak mogą to zrobić? Do rozgrywek przechodzą zwycięzcy wydarzeń PGA Tour, które odbędą się przed The Players oraz 10 najlepszych golfistów w FedExCup na zakończenie The Honda Classic. Kolejnych 50 zawodników zakwalifikuje się dzięki pozycji w Oficjalnym Światowym Rankingu Golfa.

Wśród zawodników w tym roku zobaczymy takich graczy, jak m.in. Abraham Ancer, Daniel Berger, Keegan Bradley, Joseph Bramlett, Patrick Cantlay, Paul Casey, Cameron Champ, Stewart Cink, Corey Conners, Joel Dahmen, Cam Davis, Jason Day, Bryson DeChambeau, Harris English, Tony Finau, Matthew Fitzpatrick, Dylan Frittelli, Sergio Garcia, Brice Garnett, Brian Gay.

The Players Championship 2021

Ubiegłoroczne mistrzostwa było 48. mistrzostwami w historii. Turniej rozegrany został w dniach 11-14 marca na TPC Sawgrass w Ponte Vedra Beach na Florydzie. Mistrzostwa odbyły się po rocznej przerwie w rywalizacji, która spowodowana była przez pandemię COVID-19. Zwycięzcą turnieju został Justin Thomas. Golfista zdobył cztery do 68 punktów w rundzie finałowej za 274 (-14).  Wicemistrzostwo trafiło do Lee Westwooda. Miejsce na podium wywalczył też Bryson DeChambeau, ex aequo z Brianem Harmanem.  Broniący tytułu z 2019 r. Rory McIlroy odpadł na wcześniejszym etapie rozgrywek.

Obstawianie golfa. Jak zostać skutecznym typerem?

Golf nie jest bardzo popularną dyscypliną sportową w Polsce. Mimo to wybiera go wielu typerów w zakładach bukmacherskich. Sport ten oferuje wiele ciekawym możliwości, z których możesz skorzystać i Ty! Przed rozpoczęciem obstawiania warto poznać zasady gry, najważniejsze wydarzenia czy graczy. Ważne jest też poznanie statystyk z poprzednich turniejów czy przewidywania ekspertów. To ułatwi poruszanie się w zakładach bukmacherskich. Niezbędna jest też przeprowadzenie odpowiedniej analizy, która zminimalizuje ryzyko. Najpopularniejszym typem na golfa jest ten wskazujący zwycięzcę dnia czy turnieju. Możesz też porównać wyniki dwóch zawodników (H2H), czy skorzystać z łatwiejszej opcji obstawiania under/over. A to tylko niektóre z możliwości!

Zakłady golfowe w LV BET

Zakładka „golf turnieje” w LV BET oferuje wiele wydarzeń z całego świata. Mistrzostwa The Players to zdecydowanie jedno z nich! W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej dostaniesz bardzo szeroki wybór rynków, atrakcyjne kursy, ale też promocje i bonusy, dzięki którym obstawianie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Przyłącz się do ekskluzywnej rozgrywki w golfa i postaw swoje golf typy w LV BET. Zostań mistrzem The Players Championship i wygrywaj!