Counter-Strike: Global Offensive- IEM 2023

Counter-Strike: Global Offensive- IEM 2023

Po czterech latach IEM wraca do Sydney! Do gry nie zakwalifikowała się żadna polska drużyna mimo walki do ostatniej mapy. Kto więc wystąpi w turnieju? Poznaj najważniejsze informacje o IEM Sydney 2023 i postaw swoje typy bukmacherskie na CS:GO w LV BET!

Najważniejsze informacje o turnieju Counter-Strike: Global Offensive- IEM 2023

ESL ogłosiło, że jeszcze w tym roku rywalizacja Counter-Strike powróci do Australii na IEM Sydney 2023. Turniej odbędzie się w dniach 16-22 października 2023 r. Zawodnicy będą rywalizowali w Aware Super Theatre w ICC Sydney. Jak będą wyglądał rozgrywki? 16 uczestników podzielonych zostanie na dwie grupy po osiem drużyn i będą walczyć w formacie podwójnej eliminacji (GSL). Mecze otwarcia to Bo1, a wszystkie kolejne mecze to Bo3. Do play-offów awansują trzy najlepsze drużyny z każdej grupy. Zwycięzcy fazy grupowej zmierzą się półfinałach, zdobywcy drugiego miejsca w fazie grupowej awansują do ćwierćfinału jako High Seed. Zespoły, które zajmą trzecie miejsce w fazie grupowej, awansują do ćwierćfinału jako drużyny z niskimi rozstawieniami.

W puli nagród znajdzie się 250 tys. dolarów, które zostanie podzielone wśród drużyn:

 1. miejsce – 100 000 dolarów
 2. miejsce – 42 000 dolarów
 3. – 4. miejsce – 20 000 dolarów
 4. – 6. miejsce – 10 000 dolarów

Poprzednie edycje i kilka słów o historii Intel Extreme Masters

Ostatnia edycja zmagań IEM Sydney odbyła się w 2019 r. W głównym meczu spotkały się zespoły Team Liquid – Fnatic, które zakończyły rywalizację z wynikiem 3:2. W późniejszych latach organizację wydarzenia uniemożliwiła pandemia koronawirusa. Organizatorzy nie dali jednak za wygraną i po czterech latach wracają do Australii z kolejnym świetnym wydarzeniem!

W obecnym roku rozegrano pięć turniejów Intel Extreme Masters. Zmagania esportowców rozpoczęły się w Polsce podczas IEM Katowice 2023. Od 10 do 12 lutego rozegrane były tam mistrzostwa EPT i mistrzostwa SC2. W pierwszy czekała na teamy pula nagród wynosząca 1 000 000 dolarów! Po zwycięstwo sięgnęli zawodnicy G2 Esports. W drugich mistrzostwach zaś 36 drużyn rywalizowało o pulę niższą o połowę, a na najwyższym miejscu podium stanęli sportowcy z zespołu Oliveira. Kolejna arena zmagań znalazła się w Rio. W Ameryce Południowej po zwycięstwo sięgnął Team Vitality. W czerwcu esportowy rywalizowali w Dallas, gdzie po zwycięstwo sięgnęło ENCE, a w sierpniowych zawodach w Kolonii – G2 Esports.

Uczestnicy IEM 2023

16 drużyn z całego świata dostało się do głównej rywalizacji, która odbędzie się w Oceanii. Uczestnicy wywalczyli kwalifikacje na siedem różnych sposobów. Grę w Sydney podejmą:

 • ESL Partner Team: ENCE, FaZe Clan, G2 Esports, MOUZ, Natus Vincere, Team Vitality
 • ESL World Ranking: Cloud9, GamerLegion, Monte, Fnatic
 • Local Hero Invite: Grayhound Gaming
 • European Qualifier: Apeks, BetBoom Team
 • North America Qualifier: Complexity Gaming
 • Asian Qualifier: Lynn Vision Gaming
 • Oceanic Qualifier: VERTEX Esports Club

Polscy kibice nie mają dużo powodów do radości. 9INE, czyli najlepsza polska formacja, przegrała w meczu ostatniej szansy w kwalifikacjach do IEM Sydney. O braku awansu zadecydowały de facto dwa spotkania – z Apeks, a następnie z BetBoom Team. A to oznacza, że będą mogli kibicować tylko Polakom w zagranicznych formacjach.

Łącznie na tegorocznym turnieju w Sydney zobaczymy pięciu Polaków. Będą to: Paweł “dycha” Dycha (ENCE), Filip “Neo” Kubki (FaZe), Jakub “kuben” Gurczyński (Apeks), Kamil “siuhy” Szkaradek (MOUZ), Szymon “kRaSnaL” Mrozek (Monte). To właśnie oni mają szanse na występ międzynarodowych formacjach.

Harmonogram Counter-Strike: Global Offensive- IEM 2023

Pierwsze turniejowe starcia będzie można oglądać już 16 października 2023 r. Przez cztery dni drużyny będą walczyły o awans do fazy głównej turnieju. Najważniejsze mecze można będzie oglądać:

20 października 2023 r.

godz. 15.00- ćwierćfinał nr 1

godz. 18.30- ćwierćfinał nr 2

21 października 2023 r.

godz. 15.00- półfinał nr 1

godz. 18.30- półfinał nr 2

22 października 2023 r.

godz. 18.30 finał

Obstawianie Counter-Strike: Global Offensive-IEM 2023 w LV BET

IEM 2023 turniej Counter Strike w Sydney to jedno z ważniejszych wydarzeń na scenie esportowej świata. Pewne obstawianie tych rozgrywek nie różni się od obstawiania tradycyjnych sportów jak piłka nożna czy siatkówka. Podstawą jest analiza drużyn oraz przegląd ich statystyk. Nie mniej ważne są też statystyki i osiągnięcia poszczególnych graczy. Warto sprawdzić też, jakie mają preferencje co do map i czy znajdują się one w puli turniejowej. Pamiętaj, że Twoje typy mogą różnić się od wskazań innych typerów czy analityków bukmachera. Każdy może się pomylić. Esport, jak każdy sport, jest nieprzewidywalny. Wystarczy błąd zawodnika, słabsza dyspozycja czy po prostu przypadek i ostateczny wynik spotkania będzie inny od zakładanego.

Typy i zakłady bukmacherskie na CS:GO i esport w LV BET

Jakie typy na esport, w tym CS:GO możesz postawić w LV BET? To dość szeroki wybór. Najpopularniejsze rynki to oczywiście na zwycięzcę oraz na dokładny wynik. Ciekawym rozwiązaniem jest też typowanie rund w mapie czy ograniczenie się do zakładów na wyniki jednego zawodnika, np. czy zdobędzie tytuł MVP w danym spotkaniu lub w całym turnieju. Poznaj wszystkie dostępne możliwości w systemie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET i postaw swoje szczęśliwe kupony na CS:GO w LV BET!