Blast Premier Spring 2021 – prestiżowy turniej w Counter Strike: GO

Blast Premier Spring 2021 – prestiżowy turniej w Counter Strike: GO

W połowie kwietnia, fani esportu będą mogli śledzić emocjonujące zmagania w ramach cyklu Blast Premier Spring 2021. W trakcie tego turnieju będziemy obserwować 16 najlepszych zespołów, z czego najlepsze zapewnią sobie udział w finale cyklu zaplanowanym na czerwiec. Zespoły powalczą o pulę nagród 162,5 tysiąca dolarów, a także o cenne punkty rankingowe. Kto wystąpi w tym wydarzeniu? Które drużyny możemy upatrywać w roli faworyta?

Kiedy odbędzie się turniej Blast Premier Spring 2021?

Kolejna edycja Blast Premier Spring 2021 odbędzie się w dniach 13-18 kwietnia. Jest to jedno z wydarzeń wchodzących w cykl turniejów BLAST. Finały tego wydarzenia odbędą się w czerwcu. Dwie najlepsze ekipy nadchodzącego turnieju zapewnią sobie udział w Spring Finals. Ponadto, zespoły powalczą o spory zastrzyk punktów w rankingu globalnym. Ma on bardzo duże znaczenie, ponieważ ścisła czołówka może liczyć na pewny udział w najbardziej prestiżowych turniejach. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze lokalizacji, w której odbędą się zmagania Blast Premier Spring 2021.

Jakie zespoły wezmą udział w turnieju?

Na chwilę obecną znamy sześć drużyn, które na pewno wezmą udział w zmaganiach. Do tego grona zaliczają się: Astralis, G2 Esports, Team Liquid, OG, Team Vitality oraz MIBR. W sumie, w zmaganiach weźmie udział 16 drużyn. Dwie ekipy zostaną wybrane przez organizatorów i otrzymają dziką kartę uprawniającą do wzięcia udziału w turnieju. Pozostali uczestnicy wywalczą sobie kwalifikację poprzez zwycięstwo w mniej prestiżowych turniejach rozgrywanych w ramach kwalifikacji do Blast Premier Spring 2021.
Oto turnieje, w których poznamy kolejnych siedmiu uczestników imprezy głównej: Fantasy Expo Cup, Nordic Masters, Winstrike Cis Cup, LVP Unity Cup, VENN Invitational, FiReLEAGUE Latin Power oraz Calyx Dune Cup. Ostatni, szesnasty uczestnik wywalczy awans w kwalifikacjach regionalnych. Wezmą w nich udział drużyny z kraju, który zostanie ogłoszony gospodarzem Blast Premier Spring 2021.

Jakim systemem rozgrywane będą zmagania?

Turniej Blast Premier Spring 2021 będzie rozgrywany w systemie pucharowym. Wyłonione zostaną dwie odrębne drabinki, w których rozlosowane zostaną uczestniczące drużyny. Celem tego turnieju jest wywalczenie awansu do Spring Finals. Miejsce w turnieju otrzymają dwa najlepsze zespoły, które wygrają trzy kolejne spotkania w swojej drabince. Triumfatorzy poszczególnych drabinek nie będą się mierzyć w finale. Za awans do finału otrzymają po 1250 punktów rankingowych oraz 30,000 dolarów. Drużyny z trzeciego i czwartego miejsca otrzymają 625 punktów oraz 16,250 dolarów.
Do zwycięstwa w każdym meczu potrzebne będą dwie wygrane mapy. Każda z drużyn będzie mogła wybrać jedną z nich. W przypadku remisu, trzecia zostanie wybrana losowo. W skład każdej drużyny Counter Strike: Global Offensive wchodzi pięciu zawodników plus trener, który w niektórych teamach pełni równolegle funkcję zawodnika rezerwowego.

Analiza bukmacherska na Blast Premier Spring 2021

Faworytów nadchodzącego turnieju będziemy mogli wskazać dopiero po rozlosowaniu wszystkich uczestników Blast Premier Spring 2021. Murowanym faworytem jednej z drabinek będzie drużyna Astralis, która obecnie plasuje się na pierwszym miejscu w światowym rankingu. Team Vitality znajduje się na piątym miejscu, Liquid na szóstym, G2 na jedenastym, OG na osiemnastym, z kolei MIBR na dwudziestym-dziewiątym. Już teraz wiemy zatem, że w Blast Premier Spring 2021 nie zabraknie czołowych drużyn z całego świata. W pozostałych turniejach kwalifikacyjnych, awans do imprezy głównej mogą uzyskać kolejne zespoły z czołowej trzydziestki. Czy uda się to polskim zespołom? Największe szanse mają ekipy Illuminar Gaming, Izako Boars oraz x-kom AGO.

Zakłady bukmacherskie na Counter Strike: GO

W serwisie bukmacherskim LV BET dostępna będzie obszerna oferta zakładów na Blast Premier Spring 2021. Bukmacher w sekcji esport pozwala również na żywo oglądać transmisje z czołowych turniejów Counter Strike: Global Offensive. To duże udogodnienie dla graczy, którzy pragną obstawiać mecze na żywo. Gracze już teraz mogą obstawić swoich faworytów do zwycięstwa w dwóch drabinkach turniejowych. Triumfatorów Blast Premier Spring 2021 poznamy w dniach 13-18 kwietnia.