IEM Katowice 2023 – faza wstępna

IEM Katowice 2023 – faza wstępna

Po raz kolejny do Katowic przyjadą najlepsze drużyny Counter Strike’a oraz StarCrafta II. Wydarzenie na najwyższym światowym poziomie zaplanowane jest w dniach 31 stycznia – 12 lutego 2023 r. Rywalizacja odbędzie się w Spodku. Przewidziana pula nagród to aż milion dolarów! A co ważne dla kibiców – po trzech latach nieobecności znów będą oni mogli wejść na IEM Expo!

Seria turniejów Intel Extreme Masters ma już 16-letnią historię. Pierwszy turniej rozegrany został w 2006 r. w Hanowerze. Siedem lat później rozgrywki zawitały do Polski. Ot tej pory w katowickich Spodkach profesjonalni esportowcy walczą o miano mistrza. Niezapomniana edycja odbyła się w 2014 r. Ponad 11 tys. tłum skandował „Virtus.pro”. Polska drużyna CS:GO triumfowała w ESL Major Series One Katowice 2014 – najważniejszym turnieju w świecie CS:GO w ciągu roku! Virtusi byli bezkonkurencyjni i zmiażdżyli w finale Ninjas in Pyjamas. Czy historia zatoczy koło? Przekonamy się już na początku przyszłego roku! przygotuj się do tego wydarzenia i postaw swoje typy bukmacherskie na esporty, w tym na IEM 2023 w zakładach LV BET!

IEM Katowice 2023 faza wstępna

Do rywalizacji w Katowicach podejdą aż 24 najlepsze zespoły CS:GO na świecie. To właśnie on będą walczyły w sumie o milion dolarów, czyli około 4,7 mln złotych. Znany jest szczegółowy harmonogram zmagań:

  • 31.01-01.02 – faza play-in,
  • 02.02-05.02 – faza grupowa,
  • 10.02-12.02 – faza playoff (Spodek)

W fazie wstępnej udział weźmie 16 zespołów. Powalczą one o 8 miejsc w fazie grupowej. Tam będą już czekali rywale – kolejne niej będzie czekać już kolejne 8 ekip wcześniej wybranych przez ESL. Mecz otwarcia rozegrany będzie w formule Bo1, a pozostałe – Bo3.

Podstawowe informacje o fazie wstępnej IEM Katowice 2023

Faza wstępna wyłoni 8 uczestników zmagań grupowych. Faza grupowa turniej CS:GO podzieli 16 drużyn na dwie grupy, w której rozpoczną dalsze zmagania. W zastosowaniu będzie drabinka podwójnej eliminacji. Do dalszych rozgrywek awansują po trzy najlepsze teamy. Wszystkie mecze Bo3. Faza playoff rozpocznie walkę o ostateczne miejsca w rywalizacji. 2 najlepsze drużyny awansują bezpośrednio do półfinałów, a 4 pozostałe zagrają w ćwierćfinałach. Wszystkie mecze to Bo3, a wielki finał przyjmie formę Bo5.

Terminarz fazy wstępnej turnieju IEM Katowice 2023

Rozgrywki w fazie play-in będą trwały dwa dni. Zawodnicy powalczą podczas Extreme Masters Katowice 2023 o awanse w dniach 31 stycznia i 1 lutego.

Zawodnicy IEM Katowice 2023

Jeszcze za wcześnie na poznanie pełnej listy drużyn, które wezmą udział w Intel Extreme Masters Katowice. Można mieć jednak pewność, że do stolicy Śląska przyjadą same najlepsze drużyny w CS-a z całego świata. Wśród nich można liczyć na udział takich teamów, jak Astralis, Team Liquid, FaZe Clan czy G2 Esports. W rozgrywkach na pewno zobaczymy też co najmniej jedną drużynę z Polski. Miejsce w rywalizacji ma zapewniony zwycięzca 25. sezonu ESL Mistrzostw Polski.

Kto zagra w IEM 2023? Cztery miejsca czekają na najlepsze zespoły ESL World Ranking Global, trzy zaś na ESL World Ranking EU. Kolejne 2 przewidziane są dla zwycięzców ESL World Ranking NA, a po jednym dla rankingów SA, Asia i OCE. W Katowicach zagra też wspomniany wcześniej triumfator ESL Mistrzostw Polski, dwóch zwycięzców turnieju partnerskiego i najlepszy team Elisa Masters Espoo 2022 Winner.

Kto ma największą szansę na przejście do fazy grupowej?

Na typowanie jest jeszcze stanowczo za wcześnie! Najpierw trzeba poczekać na informację o zakwalifikowanych do turnieju teamach. Bez niektórych drużyn jednak ciężko wyobrazić sobie najważniejsze turnieje CS:GO. Wśród nich znajdują się m.in. Astralis, Team Liquid, FaZe Clan oraz G2 Esports.

Typy na IEM Katowice 2023

IEM rozgrywane w Katowicach to wydarzenie, na które czeka esportowy świat. Oprócz turnieju Counter Strike’a kibice będą mogli też oglądać występy najlepszych zawodników w StarCraft II.

Do Polski przyjedzie 36 graczy z całego świata. Powalczą oni o pulę nagród wynoszącą 500 tys. dolarów. Finały ich zmagań zaplanowano na 10-1 lutego 2023 r. na scenie w MCK.

Ty również możesz przyłączyć się do rywalizacji esportowej! Postaw swoje typy bukmacherskie na CS:GO i StarCraft w zakładach bukmacherskich LV BET. Szeroki wybór rynków sprawi, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Zakłady bukmacherskie na IEM Katowice 2023

Legalny bukmacher LV BET towarzyszy najlepszym esportowcom świata na co dzień. w jego serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej znajdziesz świetne rynki, a do tego atrakcyjne kursy. Skorzystaj z tych możliwości i postaw swoje pewne kupony na największy turniej esportowy IEM Katowice 2023 w LV BET!